www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Werble, bębny djemba, handpany… brzmiały w Centrum Kultury

Festiwal Łomiankowski Groove 2023 to konkurs Drum Master Challenge 2023 połączony z prezentacjami i warsztatami w ramach Drums Open Day

Pierwszego dnia festiwalu, w sobotę 28 października, wszyscy miłośnicy sztuki perkusyjnej mogli się zapoznać się ze sprzętem perkusyjnym oferowanym przez renomowanych producentów, dystrybutorów i sprzedawców. Cały dzień trwały też bezpłatne warsztaty perkusyjne prowadzone przez Tomasza Torresa, oraz warsztaty nauki gry na bębnach afrykańskich, które prowadził Mateusz Kacprzak.

W niedzielę odbędzie się wielki finał konkursu perkusyjnego „Drum Master Challenge 2023”, w którym udział weźmie 18 finalistów, będzie niesamowitym wydarzeniem dla jego uczestników, komisji konkursowej, partnerów oraz Was czyli publiczności. Prezentacje finałowe oceniać będą znani i wybitni perkusiści Bartek Szopix Czerniachowski, Tomasz Torres oraz Gniewomir Tomczyk.

Na zakończenie festiwalu wystąpi zespół FELIEVERS, laureat tegorocznego konkursu Debiuty podczas 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.  Ich przebój „Szminka” osiągnął już ponad 1 mln wyświetleń na YouTube, a  singiel nagrany wspólnie z raperem White 2115 pokrył się podwójną platyną. Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki, dostępne w Centrum Kultury.

 

 


Wydarzenie dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Partnerami wydarzenia są Gmina Łomianki, Powiat Warszawski Zachodni, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lesznie. Partnerem medialnym jest Magazyn Perkusista.

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *