www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Zmiany w komunikacji miejskiej… / VIDEO

16 listopada 2017 r. odbyło się spotkanie dotyczące Włączenie Gminy Łomianki do 1 strefy biletowej warszawskiej komunikacji miejskiej.

Podczas spotkania wymieniano korzyści wynikające z takiego rozwiązania: możliwość podróżowania wszystkimi środkami transportu ZTM oraz WKD i KM, szersze ramowe godziny funkcjonowania, autobus nocny kursujący 7 dni x tyg. co godzinę, wspólny cały jeden peron na pętli Metro Młociny, rozkład jazdy dostosowany do istniejącej sieci połączeń.

W nowym układzie komunikacyjnym to Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie będzie organizatorem publicznego transportu zbiorowego na terenie Gminy Łomianki. Operatorem, czyli firmą wykonującą przewozy nadal będzie Komunikacja Miejska Łomianki Sp. z o.o., która będzie funkcjonowała w oparciu o dwa systemy: linie związane z ZTM –komunikacja z Warszawą w ramach 1 strefy; linie lokalne – jeżdżące po gminie na dotychczasowych zasadach (np. bezpłatne przejazdy dla uczniów).

Propozycje ZTM zmian nazw i przebiegu linii autobusowych:
Ł1 – przekształcenie w linię 150
Ł2 – przekierowanie na Młociny, połączenie z Ł1 jako 150
ŁZ – uwzględnienie w rozkładzie jazdy linii 150 (dogęszczenie szczytowe)
BIS – przekształcenie w linię 750, kurs do Metra Młociny
701 – 250 (zmiana tylko nazwy linii!)
110 – przekierowanie linii z Wólki Węglowej do Dąbrowy (planowane ok. połowy 2018 r.)

Ceny biletów:
30-dniowy normalny: 110 zł zamiast 180 zł
jednorazowy normalny: 4,40 zł zamiast 4,80 zł
90-dniowy normalny: 280 zł

I tym razem – co już pewnie będzie standardem do wyborów – zarówno burmistrz Dąbrowski jak i wiceburmistrz Rusiecki wykorzystali spotkanie z mieszkańcami do politycznego ataku na radnych niezależnych. Tym razem „dostało się” radnemu Wojciechowi Bergerowi w kontekście trasy S7.

Konsultacje dotyczące komunikacji potrwają jeszcze do 22 listopada – do tego dnia można składać swoje uwagi w Urzędzie Miejskim, ul. Warszawska 115 bądź mailem na adres: konsultacje@lomianki.pl.

redakcja@lomianki.info


Załączone dokumenty:
Prezentacja – I strefa biletowa.pdf

 

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

  1. ktoś

    B i Vice Tak zarzucają krzywdę mieszkańcom przez tych blokerów s7, a sami po cichu zaraz zablokują wyjazd do Waw przez małą obwodnicę.. W tym temacie już ani słowa..

    0
    0
    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *