www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

3,4 miliona na świetlicę w Dziekanowie

Dziś zostały ogłoszone wyniki pierwszej tury naboru wniosków do Rządowego Funduszu Polski Ład. 3 miliony 400 tysięcy zł dofinansowania trafi do Łomianek! Wybudujemy świetlicę miejską w Dziekanowie Leśnym – informuje burmistrz Małgorzata Żebrowska Piotrak.

Gmina wnioskowała o dofinansowanie trzech projektów:
– „Rozbudowa ul. Turystycznej i ul. Odysei w Gminie Łomianki” – 3.800.000,00 zł,
– „Modernizacja oświetlenia ulicznego w Gminie Łomianki” – 9.450.000,00 zł,
– „Budowa świetlicy miejskiej w Dziekanowie Leśnym” – 3.400.000,00 zł.

Trzeci projekt zyskał rządowe uznanie. Gmina Łomianki dostała 3.400.000,00 zł dofinansowania na projekt „Budowa świetlicy miejskiej w Dziekanowie Leśnym w Gminie Łomianki”. Program Inwestycji Strategicznych – edycja pierwsza.
Budowa świetlicy miejskiej o charakterze lokalnym umożliwi prowadzenie spotkań kulturalnych, integracyjnych i aktywizujących dla naszych mieszkańców. Świetlica zlokalizowana będzie przy ul. Konopnickiej, w otulinie KPN.

źródło: facebook/Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak
redakcja@lomianki.info

3,4 miliona na świetlicę w Dziekanowie

3,4 miliona na świetlicę w Dziekanowie

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

15 komentarzy

 1. Polski ład?

  I to jest właśnie ten absurd o którym się mówi od wielu miesięcy. Gmina dostaje mniej pieniędzy z budżetu centralnego po to by jakiśtam na górze decydował na co ma nam dać dofinansowanie.
  Jak w PRL – władza rządzi, władza dzieli. To jest chore!

  Mimo wszystko gratulacja dla burmistrz Żebrowskiej za trzymanie ręki na pulsie.
  Jak patrzę na tę kadencję i porównuję ją z pierwszą kadencją Dąbrowskiego, to szacunek dla Pani Żebrowskiej.
  Dąbrowski z tego co pamiętam zajmował się stawianiem krzyża, bitwą i księgą z wpisami dla papieża. W jego kadencji drugiej się trochę ruszyło.
  Żebrowska w pierwszej buduje szkołę, przedszkole, teraz nowa świetlica, nowy plac zabaw w Dąbrowie, kanalizacja i remonty ulic w każdej części gminy. Oby tylko radni nie przeszkadzali. Bartoszewski, Naftyński i inni.

  Nie głosowałem na Żebrowską bo mówili, że nie ma doświadczenia, a tu proszę taka niespodzianka.
  Życzę drugiej kadencji.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Do Polski ład

  Pianie lepsze od porannego koguta, czy za Dąbrowskiego było coś takiego jak ,,Polski ład”, i coś te wnioski nie za bardzo były dopracowane że nie zostały uznane. I te 15 min. do warszawy itd.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Magda

  Ponad cztery tysiące gmin dostało dofinansowanie i to dużo większe,a pani gospodyni domowa trzeci rok urzęduje w odrapanym z tynku i niedocieplonym UM, taki to zaradny gospodarz.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. *Marek*

  To aż, dziw że wystąpiono o te pieniądze???
  Ale, zgodzę się z tym. że to najgorsza kadencja od początku lat 90 – bo jaki kierujący (MŻP)to wszyscy widzą taka kadencja.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Ento

  Nie uważam żeby to była najgorsza kadencja od początku lat 90-tych, wręcz przeciwnie. To całkiem przyzwoita kadencja, tylko czasy mamy teraz dość trudne. Jedynie głupiec może winić obecną burmistrz za podwyżki śmieci, zabudowę łanową, czy za coraz bardziej zakorkowane drogi w Łomiankach. Od 2014 r. przybyło nam z 10 tys. mieszkańców, zabudowały się szeregowcami dawne łąki i pola, codziennie stoimy więc w korkach na Warszawskiej i wszystkich drogach dojazdowych do niej, by dojechać do pracy… A przypomnicie kto miastem kierował w 2014, bo zapomniałam? 😉 Jakiś ktoś krótkowzroczny chyba 😀

  0
  0
  Odpowiedz
 6. do Ento

  Fakt że tylko głupiec może w te twoje teorie wierzyć,śmieci z 12.50zł na trzydzieści z groszami od osoby i odłączenie zielonych, opłacanych z budżetu gminy czyli ile w sumie procent i jeszcze w tamtym okresie nie było czasów trudnych, taka metoda rządzenia,po platformersku.Za odrapany i nie otynkowany budynek też odpowiadają poprzednicy, no bo nie ocieplili.Za wszystko odpowiadają poprzednicy,nie zrobili pas busa czy też tramwaju.Kanalizacji i asfaltów do nowej zabudowy itd. Ale już nie żądzą,to kto kasę bierze teraz i nie widzi, nie widział że są jakieś potrzeby, krótkowzroczny i ograniczony czy nieudacznik.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. kibicuję Piotrak Żebrowskiej

  Fakty są takie, że pierwsza kadencja burmistrz Piotrak Żebrowskiej jest o wiele lepsza niż pierwsza T.Dąbrowskiego. Do drugiej trochę brakuje.

  Jak uda się jej namówić radnych na szybką budowę szkoły w pobliżu osiedlu Chopina w Łomiankach Dolnych to moim zdaniem będzie to najlepsza kadencja w historii Łomianek.

  Jak będą inwestycje: dwie szkoły, przedszkole, świetlica, park w Dąbrowie, remonty ulic i kanalizacja to nawet śmieszne wpisy byłego wice na jego cenzurowanym forum tego nie przykryją.

  A co do cen śmieci, wystarczy spojrzeć na ceny w całym kraju. Tylko ktoś kto ma pusto w głowie może ten zarzut brać na poważnie.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. do kibica

  Wbij sobie w Google ceny odpadów w 2021 w Polsce to ci wyskoczy 25-28PLN ,fakt musisz mieć pustkę i zlasowaną mózgownicę.A w łomiankach na sam początek kadencji 30 z groszami i bez zielonych czyli 45-50PLN, właśnie coraz więcej wyborców zaczyna rozumieć pewne mechanizmy układu,i nie na bieże się na tanią propagandę.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Szok

  Trolle dwóch stron, wyłaniają się jak z kapelusza. Przynajmniej zmieniajcie adresy IP bo widać ile osób pisze komentarze…

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Magda

  Niestety zwolennikom pani MŻP zostało tylko Trollowanie.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Burmistrz MŻP musi odejść

  Mieszkańcy Łomianek nie uwierzą już w obiecanki Pani Burmistrz MŻP. Czas na referendum, jeżeli nie chce dobrowolnie zreezygnować, to należy usunąć ją z urzędu poprzez REFERENDUM

  0
  0
  Odpowiedz
 12. *Marek*

  Ja, popieram.
  Więc czekam na informację gdzie będą zbierane podpisy???

  0
  0
  Odpowiedz
 13. popieram

  Dziękujemy, ja popieram.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. pop

  Gdzie będą zbierane podpisy?

  0
  0
  Odpowiedz
 15. lomianki

  Niestety, wszyscy tylko obiecują…

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *