41. Sesji cd. – nareszcie merytorycznie 🙂
27 marca odbyła się kolejna część 41. Sesji Rady Miejskiej w Łomiankach. Radni przyjęli uchwały w sprawie wyrażenie zgody na wyodrębnienie funduszu sołeckiego w budżecie gminy Łomianki w 2014 r. oraz w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Łomianki na lata 2013-2021.
Obradowano w dość specyficznych, mało sprzyjających pracy warunkach lokalowych. Sala nie została przygotowana do obrad i jak się okazało nawet krzesła zostały „gdzieś schowane””.
W Sesji uczestniczyło 15 radnych. Uchwały zostały podjęte jednogłośnie w spokojnej i zadaniowej atmosferze, co ostatnimi czasy nie jest niestety standardem.
Czy takie „”miłe”” zaskoczenie było spowodowane nieobecnością tzw. radnych burmistrza z radnym Tadeuszem Krysteckim na czele (radni w tym czasie byli z Burmistrzem, piętro wyżej) czy zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy?
Miło zauważyć, że nawet dwaj panowie z otoczenia burmistrza Dąbrowskiego, którzy już chyba etatowo zajmują się zakłócaniem przebiegu sesji, tym razem przy braku wsparcia duchowego powstrzymali się od krzyków i wyzwisk… Obu panom należą się serdeczne dzięki 🙂
Po przyjęciu uchwał Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Grądzki złożył radnym i mieszkańcom życzenia świąteczne.
redakcja@lomianki.info
„
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
18 komentarzy
Wyślij komentarz
Finał budowy żłobka w sołectwie Sadowa. Ruszyła rekrutacja dla dzieci z gminy Łomianki
Gmina Łomianki przygotowuje się do uruchomienia pierwszego publicznego żłobka. Placówka w sołectwie Sadowa,...
II Międzyszkolna Olimpiada Sportowa zgromadziła uczniów z całej gminy Łomianki
29 maja w Szkole Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym odbyła się II Międzyszkolna Olimpiada...
Mieszkańcy Łomianek Chopina rozpoczęli sezon sąsiedzkich spotkań
30 maja 2026 roku na skwerze przy ul. Chopina odbyło się grill mieszkańców sołectwa Łomianki Chopina. Wydarzenie...
„Informacje z Mazowsza” – program informacyjny samorządu województwa mazowieckiego #153
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o...
Michał Koterski spotkał się z młodzieżą z Łomianek. „To od was zależy, jaką jakość będzie miało wasze życie”
- Za każdym hejtem stoi cierpienie, a czasem zwykłe pytanie. "Jak się czujesz?" może uratować komuś życie - mówił...
ZaŁOMOTali po raz siódmy. Festiwal muzyki młodzieżowej w Łomiankach
Przy Centrum Kultury w Łomiankach po raz siódmy rozbrzmiał ŁOMOT. Publiczność mogła usłyszeć różnorodne brzmienia - od...
Łomianki świętowały 75. urodziny Mistrza. Wyjątkowy jubileusz Henryka Miśkiewicza
Tak jak przypuszczaliśmy, jubileuszowy koncert z okazji 75. urodzin Henryka Miśkiewicza okazał się jednym z...
Prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki podsumowuje kadencję. Inwestycje, umowa z ZTM, problemy kadrowe
Prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki Sp. z o.o. Paweł Gutkowski przedstawił podsumowanie działań realizowanych przez...
„Znowu zostaliśmy postawieni pod ścianą”. Radni wstrzymują decyzję o 10-milionowej pożyczce
Radni Rady Miejskiej w Łomiankach nie poparli projektu uchwały dotyczącej zaciągnięcia pożyczki w wysokości 10 mln zł...













Jako mieszkaniec wsi Dziakanów Polski dziękuje za przyjęcie Uchwały w sprawie funduszów sołeckich. Bez tej Uchwały sołectwa nie mogą funkcjonować.
Wyrazy uznania dla Państwa Radnych za pracę w takich warunkach.
Nie ciesz się wieśniaku!
I tak będziemy te uchwały zaskarżać.
Nie może tak być że radni sobie robią co chcą i kiedy chcą bez zezwolenia Burmistrza.
Nie może być tak, że jak Burmistrz ma Jajeczko Wielkanocne to ma się stawiać na jakijś śmiesznych obradach
Dość tego!
Życzę wszelkiej pomyślności dla wszystkich Radnych, wytrwałości w dbaniu o interes mieszkańców i nie poddawania się bezprecedensowym, zmasowanym i bezczelnym prowokacjom.
Joanna z Łomianek Centralnych.
Życz sobie życz LEMINGU . Pisz sobie pisz kochanie :))))))))))
Krzesełka i stoły tym razem nie przeszkadzały? Jednak można jak się chce.
Pan przewod. znowu urządza cyrk i prowokacje. Teraz już stoły i krzesła nie przeszkadzały?
Dziękuje Panu Radnemu Krysteckiemu za to że nie przyszedł na Sesje Rady Miejskiej. Obrady bez Pana Krysteckiego reprezentują zupełnie inną jakość. Jak niewiele trzeba aby było spokojnie i normalnie.
Mam już dość Krysteckiego i jego kolesia Rusieckiego. Należy przypomnieć że Pan Krystecki do rady się nie dostał. Załatwił u to Rusiecki jak przechodził na wiceburmistrza.
Panie Radny Krystecki, bardzo proszę omijać Sesje Rady Miejskiej z daleka. Nam mieszkańcom Łomianek nie potrzeba ludzi którzy tylko powodują niepotrzebne zamieszanie.
Za co ci urzędnicy odpowiedzialni za udział i przygotowanie sesji biorą pieniądze?
Złośliwość i głupota urzędnicza przekroczyły formy traktowania radnych.
Teraz wyobrażamy sobie jak podle traktuje się pracowników.
Te gary na stołach nie musiały tam stać.Można je było ustawić w pokoju obok lub na korytarzu.
Wstyd,za wstydem.Burmistrz nie panuje nad sytuacją.Ma bardzo złych doradców.
Ciekawe za co bierze pieniądze np.p.sekretarz,że dopuściła do takiego poniżania radnych.
jako mieszkaniec Łomianek
protestuję przeciw ,,sesjom kapturowym,, zwoływanym w tajemnicy przeciwko legalnie wybranym przedstwicielom mieszkańców.
Ta sesja odbyła się niezgodnie z prawem i tylko po to bo Jaśnie oświeceni radni Platformy, stwierdzili że sami sobie strzelili w bramkę odcinając się od pieniędzy tórymi będą mogli sponsorować swoją kampanię wyborczą.
Jest to bezprawie i zawłaszczanie Łomianek.
Wasz roberto protestuje, a ja popieram takie zwołanie sesji.
Film pokazuje,jak można specjalnie poniżać legalnie wybranych przedstawicieli mieszkańców.
Miejsce obrad nie przygotowane,radni stoją,inni siedzą w jakimś kulinarnym bałaganie.Kuchnia na stole,jakby nie było innego miejsca.Wstyd.
Coś w tym jest, że sesja mogła się spokojnie odbyć bez Radnego Krysteckiego. Wystarczy przeczytać stare wpisy i komentarze tego Pana z lat 98/02 – Z tą radą nie można współpracować, 06/10 – skłócona rada z którą nie można współpracować, 10/14 – to najgorsza rada z która nie można współpracować. Jeżeli ktoś nie przytakuje temu radnemu tak jak Dąbrowski to jest złym burmistrzem/radnym/mieszkańcem.
Kolejne wydarzenie, które jeszcze bardziej mnie utwierdza w przekonaniu, że żaden obecny radny nie powinien zasiadać w kolejnej kadencji. Na burmistrza Dąbrowskiego nie głosowałem ale uważnie obserwuję efekty jego pracy i jak dotąd nie jest gorszy od poprzednika a z pewnością lepszy od Sokołowskiego
to była nielegalna sesja bo zwołana niezgodnie z prawem i uchwały podjęte na tym spotkaniu będą zaskarżone jako neizgodne z prawem
Narobiło się nowych komentatorów 🙂
Zadymiarz podpisuje się jako „grąckij”. Może wymyślisz coś sensowniejszego?
Takie metody to prowokacja z zeszłej epoki – UB, SB, Milicja Obywatelska. Takie wzorce macie we krwi? Tak to do was zwolennicy burmistrza.
Opanujcie się. Wszyscy mieszkamy w jednych Łomiankach. Nie chciałbym się brzydzić sąsiadów.
A tak Pan Moraczewski rzuca się jak go banują, a sam cenzurę stosuje. Wet za wet, he he
Grądzki jak Ci ta źle w Łomiankach to spadaj do siebie na wieś pod Siedlce, wieśniaku jeden!
małe sprostowanie, nie pod Siedlce tylko pod Białystok, śledziku