www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Cyrkowe co nieco…

Dom Kultury w Łomiankach zaprasza na przedstawienie Cyrku Heca, które odbędzie się 28 września 2007 r. (piątek) o godz. 17.00 w Sali Widowiskowej (ul. Gościńcowa).
W 1996 r. grupę założyła i prowadzi Ewa Dembek – animator kultury, pedagog cyrku dziecięcego, instruktor teatralny, wieloletni nauczyciel, dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipinkach. Obecnie Dyrektor Brodnickiego Domu Kultury.
Członkowie „Hecy”” to głównie uczniowie i absolwenci lipińskiej podstawówki w wieku od 6 do 21 lat. Grupa liczy około 30 członków. Jest największą tego rodzaju grupą w kraju.
Zespół o sobie: Mamy na swoim koncie liczne prezentacje artystyczne, warsztaty w kraju i zagranicą. Odwiedziliśmy Portugalię, Hiszpanię, Holandię, Litwę, Rumunię, kilkakrotnie Niemcy występując i doskonaląc swoje umiejętności. Występowaliśmy na festiwalach w Zjednoczony Emiratach Arabskich („”Dubai Summer Surprise”” i „”Family Day””), oraz w Katarze („”Eid – Doha”” i „”Qatar Summer Wonder””). Jesteśmy laureatami licznych przeglądów. W maju 2002r. zdobyliśmy główną nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu w Resita w Rumunii. W kwietniu 2003r. widzowie w całym kraju mogli obejrzeć film dokumentalny w TVP1 pt. „”Cyrk wita Was””. Do tej pory wystąpiliśmy w kilku innych programach m.in. „Talent za talent”, „Ja tylko pytam”, „Expres Reporterów”, oraz „Polska z bocznej drogi”. Cyrk jest bardzo atrakcyjną formą ze względu na bogactwo technik. Jest tu akrobatyka, żonglerka piłkami, obręczami, chustkami, maczugami, ekwilibrystyka – diabolo, wirujące talerze, kije, kiwido, devil-stick, rola – bola, hula – hop, skakanka i wesoła klaunada. W naszym programie jest też iluzja, program fakira, jazda na motocyklu, chodzenie na szczudłach i bardzo interesujące pokazy z ogniem – żonglerka płonącymi rekwizytami i plucie ogniem – szczególnie atrakcyjne podczas prezentacji wieczornych.

Po występie Cyrku Heca w Domu Kultury w Łomiankach rozpoczynają się trzydniowe warsztaty sztuki cyrkowej dla młodzieży!
Jeśli chcesz poznać tajniki sztuki cyrkowej przyjdź do Domu Kultury w Łomiankach na warsztaty prowadzone przez instruktorów Cyrku „”HECA””! Zapraszamy wszystkich chętnych w dniach 28-30 września 2007 r. Wstęp wolny.

W programie warsztatów znajdzie się: żonglerka, (piłki, obręcze, maczugi), diabolo, wirujące talerze, monocykle, rola-bola, kliwido, akrobatyka, szczudła, iluzja, i oczywiście klaunada!

Cyrk i Żonglerka to nie tylko zabawa. Są one doskonałą formą rozwoju fizycznego, psychicznego i osobowościowego. Same korzyści z żonglowania są naprawdę ogromne:
1. rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej
2. aktywizacja obu półkul mózgu
3. rozwój koncentracji (pomoc dla dzieci dyslektycznych i dotkniętych ADHD)
4. rozwój umiejętności komunikacji i pracy z innymi
5. rozwijamy takie cechy jak pewność siebie, cierpliwość, determinacja i upór w dążeniu do celu
6. ćwiczenie dominującej i nie dominującej ręki, oraz rozwój równowagi obu stron ciała.

Terminy warsztatów:
28 września 2007 r. (piątek) godz. 18.00-20.00
29 września 2007 r. (sobota) 10.00-14.00 i 16.00-19.00
30 września 2007 r. (niedziela) 10.00-13.00 oraz pokaz uczestników warsztatów godz. 16.00.

Miłosz Manasterski

Cyrkowe co nieco...

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *