www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Debaty przed II turą nie będzie. Dąbrowski – NIE, Rusiecki – TAK

21 kwietnia odbędzie się II tura wyborów na Burmistrza Łomianek. Mieszkańcy Łomianek muszą podjąć – jak się okazuje dla niektórych trudną decyzję – wybrać między Tomaszem Dąbrowskim a Piotrem Rusieckim.
O ile dotychczasowi wyborcy obu kandydatów nie mają wątpliwości na kogo oddać swój głos, to jednak znaczna część mieszkańców nie ukrywa, że będzie głosować – jeżeli w ogóle weźmie udział w głosowaniu – na tzw. „mniejsze zło”.

Czy kolejna Debata – między dwoma kandydatami –  mogłaby pomóc w podjęciu decyzji?

 

Propozycja organizacji Debaty przed II turą

W związku z oczekiwaniami społecznymi i licznymi sygnałami od mieszkańców, że Debata przed II turą wyborów na Burmistrza Łomianek jest potrzebna, zaproponowaliśmy kandydatom – Tomaszowi Dąbrowskiemu oraz Piotrowi Rusieckiemu – udział w spotkaniu, podczas którego mogliby porozmawiać o szczegółach wizji Łomianek.

Prosiliśmy, by odpowiedź potwierdzającą – lub nie – chęć udziału Debacie, komitety przesłały drogą mailową do 11.04.2024, do godziny 14.00. Prosiliśmy też, by odpowiedź miała formę, która pozwoli ją opublikować.
„Proszę o potwierdzenie chęci uczestnictwa w Debacie do 11 kwietnia, godzina 14:00
drogą mailową na adres redakcja@lomianki.info. Przesłane odpowiedzi, wraz z krótkim uzasadnieniem decyzji, zostaną opublikowane na www.LOMIANKI.INFO”

 


Odpowiedzi komitetów

Komitet Wyborczy Tomasza Dąbrowskiego drogą telefoniczną (11.04.2024, g. 12:52) poinformował, że kandydat Tomasz Dąbrowski nie weźmie udziału w proponowanej Debacie.
Mimo próśb, do tej pory (11.04.2024, 23:30) nie otrzymaliśmy odpowiedzi drogą mailową, o co prosiliśmy w wysłanej do kandydatów propozycji.

EDIT (12.04.2024, g. 10)  otrzymaliśmy SMS z odpowiedzią od KWW Tomasza Dąbrowskiego
„Drogie Mieszkanki i Mieszkańcy Łomianek!
O potrzebach naszego wyjątkowego Miasta mówimy już od dłuższego czasu. Przedstawialiśmy propozycje i pomysły dotyczące funkcjonowania gminy, a podczas ostatniej debaty szczegółowo omówiliśmy programy wyborcze wszystkich kandydatów. Każdy z nas chce tego samego: powrotu dużych i ważnych inwestycji, budowy szkół, przedszkoli i żłobków, nowoczesności i bezpieczeństwa. Teraz pora, żebyście poznali nas osobiście i wybrali kandydata z największą energią, zapałem i doświadczeniem. Burmistrza, który będzie łączył, a nie dzielił. Burmistrza, który ma plan, wiedzę i profesjonalny zespół, który zadba o przyszłość naszej gminy. Dlatego chętnie spotkam się z Państwem osobiście. Nie online. Dla każdego znajdę czas na rozmowę i przedstawienie naszej wizji nowoczesnego i prężnie rozwijającego się miasta. Dialog bezpośredni z mieszkańcami to mój priorytet! Możecie umawiać się ze mną mailowo oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Czekam na Was.
Pozdrawiam serdecznie Tomasz Henryk Dąbrowski”

Z Komitetu Wyborczego Piotra Rusieckiego otrzymaliśmy drogą mailową (11.04.2024, g.13:02) odpowiedź, potwierdzającą udział kandydata Piotra Rusieckiego w proponowanej Debacie.
„Dziękuję za zaproszenie na debatę. Potwierdzam udział.
Jestem otwarty na debatę w każdej formie. Chcę rozmawiać o wizji Łomianek, nie boję się dyskusji i proponuję trzy kolejne debaty tematyczne dotyczące problemów infrastrukturalnych, społecznych i współpracy z ościennymi miastami. 
Uważam, że debata należy się mieszkańcom aby mogli podjąć właściwy wybór.
Piotr Rusiecki”

 


W związku z powyższym Debata nie odbędzie się.

Maciek Moraczewski /  red.

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

45 komentarzy

 1. mieszkaniec Burakowa

  Kolejna debata może faktycznie by była wskazówka dla tych nie zdecydowanych ,a jest nas 50% wyborców.
  Trudny wybór. Jeden dał się poznać jako nieobliczalany , drugi jako niekompetentny.

  Ogromne podziękowania dla http://www.lomianki.info za podjęcie próby zorganizowania debaty.
  Cały czas się dziwię, że Pan Maciej ,po tym jak się w stosunku do niego oboje zachowywali , próbuje normalnie z nimi współpracować.

  20
  3
  Odpowiedz
  • Robert

   Debata mogłaby doprowadzić w przyszłości do nieporozumień. Po pierwszej turze wiadomo praca od podstaw to Dąbrowski, piękne obietnice to Rusiecki.Kazdy wybierze czy woli progresywny rozwój, czy fata morgane

   6
   9
 2. Jan

  Dąbrowski (PiS) i Rusiecki (PiS i Konfederacja) już są pewnie umówieni na współpracę po wyborach.
  Teraz przed wyborczy teatrzyk nam wciskają. Szkoda casu na debaty.

  5
  1
  Odpowiedz
  • Tom

   Nie chce debatować pan Dąbrowski….przykre.

   11
   4
 3. Jarosław

  Za Burmistrzem Dąbrowskim stoją fakty i dokonania a nie tak jak za Rusieckim i Cłapińską promocja i marketing.
  Dąbrowski to burmistrz który realizuje obietnice

  6
  16
  Odpowiedz
  • Greg

   Dąbrowski PIS
   Rusiecki PO

   Mamy wybór między zamknietym w gabinecie na klucz Dąbrowskim a uśmiechniętym i otwartym Rusieckim.

   Idźcie na wybory aby nie było za późno!!!

   14
   9
  • Rafal

   Jeżeli za Dąbrowskim nie stoi marketing i promocja to niech wyjdzie na debatę i to pokaże… niech pokaże swoje umiejętności przed mieszkańcami… narazie tylko widać z jego strony tylko zdjęcia i filmy…

   19
   2
  • Kamil

   Skoro Pan Dąbrowski jest taki otwarty na rozmowy z mieszkańcami,to dlaczego Tomasz zamknął się w swojej siedzibie ? Nie wychodzi do ludzi ? Nie organizuje spotkań ? Pan Rusiecki, był jaki był ale widać ogromną zmianę i przemyślenia. Co z debatą? Miała mi pomóc w wyborze najlepszego kandydata ale z tego co widzę,to albo nie pójdę na wybory albo zagłosuje na Pana Piotra,bo osoba ,która boi się rozmawiać nie będzie dobrym zarządcą gminy.

   13
   5
  • Daniel

   Z tego co wiadomo Pan Dąbrowski jako zarządca spółek w Otwocku, doprowadził je do bankructwa, czy to samo chce zrobić z naszymi Łomiankami ?!

   19
   4
  • Zły czlowiek

   Środowiska powiązane z Koalicja poprzez debatę chcą skłócić byłych koalicjantów.Piekne i prawdziwe -Dziel I Rządź. Co debata wniosłaby do Nowe Kadencji? Niewiele, gdyż realna władze posiada Rada. To nie Księstwo tylko demokratyczny Samorząd jak widać Ci którzy uwielbiają igrzyska zupełnie o tym zapominają. PIERSZOPLANOWYMI AKTORAMI SA WYBRANI RADNI

   3
   3
  • Mieszkaniec_lomianek

   Za Dąbrowskim stoi co??? Nikodem Dyzma Lomiankowskiej sceny politycznej… chłop bez jaj i bez żadnej wiedzy… zwykła marionetka tym razem w rękach deweloperów… wiemy czym to się skończy…. Kolejnymi blokowiskami w łomiankach!!!

   10
   2
  • Michał

   Bzdury. Większość dokonan to zasługa wice burmistrza Rusieckiego, ale wiadomo wszystko zawsze idzie na konto burmistrza.

   7
   5
  • Mieszkaniec Ł

   Dąbrowski to Burmistrz który przez dwie kadencje sam nie zrobił nic, miał ludzi którzy pracowali za niego. Nie takiego burmistrza potrzebujemy. Otwórz oczy

   5
   1
 4. Doris

  Dąbrowski stchórzył przed Rusieckim. Uciekł przed mieszkańcami, debatą i merytoryką o której nie ma pojęcia. Piotrek by rozłożył na łopatki w ciągu 5 minut a potem grilował gdo końca.

  21
  4
  Odpowiedz
  • Zając

   Nie uciekł gdyż nic nie obiecywał. Gdy zostanie Burmistrzem można wymagać odwagi i wywiązania się wobec Mieszkańców.

   2
   3
  • Zły czlowiek

   Oczywiście że rozłoży ale całe Łomianki. Myślicie ze z diabła nawrócił się na anioła. Dante umieścił napis na wejściu do piekła. Utraccie nadzieję którzy don wstepujecie. Piotr max to kierownik domu kultury

   5
   4
  • Danik

   Co już trole Rusieckiego nie możecie przeżyć , że Was Dąbrowski zapędził do konta . To on wygra wybory czy to się wam podoba czy nie .
   Brawo Dąbrowski najlepszy Burmistrz w historii Łomianek

   3
   6
 5. Rafał

  Powinniśmy móc ocenić konfrontację naszych kandydatów… wyjaśnić czy są umówieni…? Zadajmy im pytania z widowni czy online…? Pozwólmy spojrzeć im krytycznie na swoje programy. No i dajmy możliwość spontanicznej rozmowy. Niech pokażą jak chcą realizować program, niech to powiedzą. Mamy wybrać burmistrza na pięć lat, chciałbym zobaczyć jak się wypowiada, jak argumentuje, co sobą reprezentuje. Nie chce podejmować decyzji na podstawie zdjęć czy filmów kampanii. Lomianki.info wierzę w waszą bezstronniczą postawę i czekam na środę 🙂

  14
  3
  Odpowiedz
 6. Wiola

  Z tego co obserwuje, Pan Dąbrowski boi się debaty,pytanie dlaczego ? Czy tak postępuje przyszły burmistrz ? Czy burmistrz powinnien się okopać w czterech ścianach ? Czeka,aż mieszkańcy sami przyjdą do niego ? Wydało mi się ,że to on ubiega się o głosy a nie mieszkańcy 🙂

  15
  2
  Odpowiedz
 7. Piotr

  Jeżeli pan Dąbrowski unika publicznych wystąpień, a w tym przypadku debaty, to moim zdaniem nie nadaje się na reprezentanta naszego miasta. Jak ktoś, kto się boi ( w tym przypadku pan Dąbrowski) może skutecznie walczyć o nasze miasto. Nie może.

  15
  3
  Odpowiedz
  • Elektra

   Dobrze zauważyłeś .twoim zdaniem.Realia mówią za siebie,dosyć kłótni z Rada czas na pozytywistyczną pracę Piotrze

   4
   1
 8. Wiktoria

  Jeśli pan Dąbrowski stroni od występów publicznych, a w tym wypadku od debaty, to według mnie nie jest odpowiednią osobą do reprezentowania naszego miasta. Jak osoba, która unika (w tym przypadku pan Dąbrowski), może efektywnie bronić interesów naszego miasta? Nie jest to możliwe. Mieszkańcom należy się debata !

  13
  3
  Odpowiedz
  • Anna

   Dokładnie. Skoro mieszkańcy oczekują spotkania tych dwóch Panów, to idziesz i się nie zastanawiasz. Dla mnie to totalne lekceważenie glosu suwerena. Przyznaje, że głosowałam na Pana Tomasza, ale w tej sytuacji na pewno nie dostanie mojego głosu w 2 turze.

   7
   2
 9. Janowa

  Wydaje mi się, że Dąbrowski boi się pytania o swoje otoczenie, tam roi się od deweloperów? Musiałby się tłumaczyć skąd ma pieniądze na kampanię i co w zamian im obiecał?

  9
  3
  Odpowiedz
  • Robert

   Przykłady poproszę należy być odpowiedzialnym za oskarżenie

   4
   1
 10. Zwykly_obywatel

  Całą kampanię Dąbrowskiego sponsorują deweloperzy!!!! Żądajcie Państwo sobie pytanie w jakim celu!!!! Jak wygra Tomasz Dąbrowski to gwarantuje Państwu że powstaną kolejne blokowiska w łomiankach a TD przytuli piękne pieniążki przed emeryturą !!!!

  10
  2
  Odpowiedz
  • abracadabra

   No i mamy Farmę Trolli.

   0
   0
 11. Krzysztof

  Tomasz Dąbrowski dokładnie wie co robi unikając debaty. Boi się odpowiadać na trudne pytania, których by nie brakowało. Kampanie Dąbrowskiego sponsorują deweloperzy, których budowy skutecznie blokował Piotr Rusiecki za ich wspólnej kadencji.

  10
  3
  Odpowiedz
 12. Tomasz J.

  Jeden z kandydatów zgodził się na debatę bez żadnego wahania, a drugi unika tego tematu jak ognia. Powinno to dać nam mieszkańcom do myślenia. Czego boi się Tomasz Dąbrowski?

  11
  0
  Odpowiedz
  • twój przyjaciel

   owszem zgodził się, gdyż debata mogła być dla niego ostatnią deską ratunku przed polityczną plajtą

   2
   4
 13. Andrzej z Lomianek

  Bardzo żałuję że nikt nie podliczył kosztów poniesionych w trakcie kampanii przez Tomasza Dąbrowskiego. 10 krotnie więcej banerów od kontrkandydatów (już o nielegalnym wieszaniu się na płotach nie wspomnę) posty sponsorowane, pikniki, zatrudnieni specjaliści do prowadzenia kampanii…. Skąd na to pieniążki??? Powiem Państwu. Deweloperzy!!!! Pozostawię Państwu do oceny jaki oni mają cel w umiejscowieniu Pana Dąbrowskiego na stanowisku burmistrza….

  13
  3
  Odpowiedz
  • Alex

   Jest to niestety wysoce prawdopodobne, też z kilku źródeł słyszałem, że tak jest, więc budowa prawdziwych blokowisk dopiero przed nami. Nie rozumiem ludzi. Mam wrażenie, że większość głosuje to podstawie ilości obejrzanych banerów danego kandydata bez poparcia swojej decyzji żadna analiza i wiedzą na temat osob na ktore później oddają głos. Wg. mnie w takim przypadku lepiej zostać w domu, bo można zrobić więcej złego niż dobrego.

   3
   3
 14. Kamil - Łomianki

  Tomasz Dąbrowski dokładnie wie kto odpowiadał za wszystkie działania, inwestycje za ich wspólnej kadencji, dlatego boi się bezpośredniej konfrontacji. Proszę pomyśleć czy wolimy mieć burmistrza, który jako radny przez 5 lat był statystą na zebraniach rady i chce doczekać na ciepłym stanowisku do emerytury czy chcemy kogoś gotowego do działania w naszym imieniu i świetnie znającego się na sprawach samorządowych. Wystarczy obejrzeć Live Piotra Rusieckiego żeby zobaczyć jak ogromną wiedzę ten człowiek posiada.

  16
  4
  Odpowiedz
  • Maria Zawadzka

   Niestety większość mieszkańców małe ma pojęcie i słyszała, bądź wydaje im się, że za Dąbrowskiego to dużo zostało dla Łomianek zrobione. To fakt. Szkopuł w tym, że to robota wice, czyli Rusieckiego.

   8
   3
  • twój przyjaciel

   Obejrzeć Live, pięknie patetycznie przemawia. Pytanie tylko co z tych pieśni pozostanie? obietnice i piękne lepkie słowa. Niebawem będzie Sopot i taki Live bezie bezcenny teraz to karaoke

   2
   0
 15. Dawid Borowski

  W 2019 Pan Dąbrowski zlekceważył mieszkańców myśląc, że ma ogromne poparcie i nie przyszedł na debate, w związku z tym przegrał. Teraz w I turze nie mógł sobie na to pozwolić, bo nie dostałby 5% poparcia, więc się pojawił. Z Panem Rusieckim jednak skonfrontować się nie cche, bo się boi tej masakry i słusznie. PR rozjechałyby go jak walec.

  10
  2
  Odpowiedz
  • Łomianki przegrały

   Rusieckiego stać tylko na „rozjeżdżanie” innych. Tak było i pewnie tak będzie jak dorwie się do władzy. Dąbrowski na to pozwalał.
   Ludzi dla któryh inni się nie liczą.

   1
   2
 16. Kamil

  Dąbrowski organizował kasę, dotacje, itd., na te inwestycje które mamy. Rusieckiego nikt nie lubi w Warszawie ora urzędach UE, ma bardzo złą opinię, Pracuje w Gminie Bielany i słucham tego że Rusieckiego mają dość i jego pomysłów, więc nic nie załatwi i to co obiecuje że zrobi jest puste bo nie będzie miał środków na te inwestycje.
  Więc lepiej zagłosować na burmistrza który ma kontakty i potrafi coś załatwić. Nawet był baner na kładce na wislostradzi (tak szybko go wywiesili a jeszcze szybciej zdjęli) to świadczy jaki stosunek mają Rządzący Bielanami o tym Panu.

  3
  7
  Odpowiedz
  • Darek WiSniewski KMŁ

   Człowieku co za głupoty wypisujesz .BREDNIE

   0
   0
 17. Artur B.

  Dąbrowski boi się debaty bo nie potrafi i nigdy nie potrafił występować publicznie. Widać na tych filmikach że wszystko jest nauczone z kartki. Boi się pytań o poprzednie inwestycje, ponieważ nie on je rób. Boi się pytań o deweloperów, bo dzięki nim ma kampanie. W obecnej „pracy” sobie nie radził i szuka możliwości żeby przeczekać do emerytury. Nie takiego Burmistrza potrzebujemy.

  5
  1
  Odpowiedz
  • Mieszkaniec

   Jakiego potrzebujemy…?

   1
   0
 18. Krawik

  Wydaje mi się, że Dabrowski nie jest samodzielny. Nie spotyka się z ludźmi, nie ma go na ulicach, nie organizuje dyskusji i na dodatek uciekł przed debatą. Całą kampanię kręci filmy wyreżyserowane, z tyłu tłum tych samych pokrzykujących dziadków. Wczoraj dziadki były na rowerach przed punktem, pewnie bali się pojechać na miasto, jeszcze by ktoś o coś zapytał. W tle na zdjęciach widać czasem deweloperów. I tak od 3 miesięcy.
  Sam TD 5 lat na sesjach się praktycznie niej odzywał. W sumie niewiadomo do końca kto za tym stoi. Jak są to deweloperzy to na pewno poprą go Pszczoły i znowu będzie się kręciło od nowa. Rusiecki im pewnie przeszkadza, bo ten z deweloperką się nie patyczkuje.

  6
  2
  Odpowiedz
  • Kawas

   Jeżeli Dąbrowskiego poprze Zielski i Pszczoły to już drugi raz na niego nie zagłosuje. Dziękuję za takie poparcie. Wolę juz tego pyskatego młodego junaka

   5
   2
 19. Obserwator

  Łomianki przegrały następne 5 lat głosując na tych dwóch panów. Nie będzie współpracy z Warszawą, a bez niej będzie coraz gorzej. Rozproszenie głosów w Radzie też nie wróży nic dobrego…

  5
  4
  Odpowiedz
 20. Radek

  Czy z debatą, czy bez debaty i tak Łomianki cofają się do czasów kiedy mówiono mieszkańcom „że jak się nie podoba to się mogą wyprowadzić”.
  Dziwi mnie ta krótka pamięć wyborców. Naprawdę nie pamiętacie chamstwa ówczesnej władzy?

  6
  4
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *