www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Gorąco nad Dziekanowskim – kąpiel na własną odpowiedzialność

Plaża „Na Skarpie” przy Jeziorze Dziekanowskim – zwłaszcza w upalne dni – cieszy się dużym, bardzo dużym jak na tak niewielki „obiekt” zainteresowaniem.

Tereny wokół jeziora to działki prywatne, podobnie jak cała „infrastruktura”. Punktem centralnym „plaży” jest „Bar na Skarpie”, wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz pomost.
W regulaminie „plaży” można przeczytać, że jest ona niestrzeżona, a dzieci powinny być pod opieką dorosłych. Zabrania się grillowania i rozpalania ognisk oraz wnoszenia i spożywania alkoholu. Zakaz wstępu mają też osoby będące pod jego wpływem.

– Generalnie jest spokojnie, czasem ktoś głośniej włączy muzykę. Podobnie jak na plażach nad morzem czy innymi jeziorami. Trafiają się uciążliwe, lekko podpite jednostki – mówi mieszkaniec Dziekanowa. – Problemem są śmieci, które zostają po naszych gościach. Nie wiem dlaczego nie mogą zabrać ich ze sobą, przecież byłoby milej dla wszystkich – dodaje.

Obok plaży zorganizowany jest płatny (10 zł) parking, w weekendy wypełniony, podobnie jak droga dojazdowa do jeziora, samochodami z niełomiankowskimi rejestracjami.

Upał zachęca do kąpieli. Jednak większość amatorów wodnych rozrywek zapewne nie zdaje sobie sprawy, że – jak informuje Powiatowy Inspektor Sanitarny PWZ – „obszary wodne na terenie powiatu nie są objęte nadzorem sanitarnym (nie są prowadzone badania jakości wody), ani dozorem służb ratownictwa wodnego. Korzystanie z obszarów wodnych na terenie Powiatu Warszawskiego Zachodniego może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia”. Komunikat dotyczy m.in. Jeziora Dziekanowskiego, Kiełpińskiego i Fabrycznego.

mm. / red.

 

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *