www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Hala pneumatyczna otwarta

Dziś odbyło się oficjalne otwarcie hali pneumatycznej przy ICDS. Inwestycja, która kosztowała ponad 1 200 000 zł, ma odciążyć istniejące sale sportowe, na które jest bardzo duże zapotrzebowanie zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym.

– Dziś po raz pierwszy nasi młodzi piłkarze skorzystają z hali pneumatycznej w Łomiankach. Głównym celem budowy hali było odciążenie istniejących w gminie hal sportowych, na które w okresie jesienno-zimowym zarówno w godzinach przedpołudniowych, jak i popołudniowych jest ogromne zapotrzebowanie. Zatem jest i choć z ograniczeniami związanymi z pandemią – można z niej korzystać. Bawcie się dobrze i spełniajcie swoje piłkarskie marzenia! – mówiła przed symbolicznym przecięciem wstęgi Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak.

W otwarciu hali uczestniczyła ograniczona liczba osób ze względu na obowiązujące obostrzenia. Oprócz Burmistrz Małgorzaty Żebrowskiej-Piotrak, zastępców Witolda Gawdy i Pawłą Bohdziewicza, dyrekcji ICDS, w uroczystości udział wzięli radni Rady Miejskiej: Maria Pszczółkowska (przewodnicząca RM), Krzysztof Wawer (zastępca przewodniczącej RM), Magdalena Cłapińska i Jerzy Serzysko (przewodniczący komisji technicznej RM) oraz przedstawiciele Klubu Sportowego Łomianki.

– Mamy To! Pierwsza hala Pneumatyczna w Łomiankach! Jest to moje „samorządowe dziecko”, rodzące się w bólach ponad 2 lata. Wiele pracy i analiz zostało wykonanych przez ten czas. Dzięki tej realizacji, w naszej gminie nie tylko piłka nożna ma szansę się rozwijać. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu – przede wszystkim radnym, którzy dali zielone światło. Szczególne podziękowania kieruję do pracowników ICDSu, którzy od samego początku są zaangażowani w ten projekt. Ogromnie dziękuję Mieszkańcom. To Wy dopingujecie mnie na co dzień i sprawicie, że mam siłę pracować na rozwojem sportu w naszej gminie. Obiecuję, że zrobię wszystko co w mojej mocy, aby nie była to ostatnia tego typu inwestycja w Łomiankach. Istotne jest inwestowanie w boiska przy szkołach, dzięki temu dzieci i młodzież mają miejsce na zajęcia w-f, które jest wykorzystywane popołudniami przez grupy sportowe. Liczę na wsparcie radnych, aby w naszej gminie sport na wielu polach mógł się rozwijać wspierając przede wszystkim naszych sportowych mieszkańców. – podsumowała radna Magdalena Cłapińska od początku zaangażowana w proces powstawania inwestycji.

Po krótkiej uroczystości zawodnicy Akademii Piłkarskiej KS Łomianki rozpoczęli „Sobotę z Akademią” w nowo otwartej hali.

redakcja@lomianki.info
fot. Karolina Żebrowska, UM Łomianki

Hala pneumatyczna otwarta

Hala pneumatyczna otwarta

Hala pneumatyczna otwarta

Hala pneumatyczna otwarta

Hala pneumatyczna otwarta

Hala pneumatyczna otwarta

Hala pneumatyczna otwarta

Hala pneumatyczna otwarta

Hala pneumatyczna otwarta

Hala pneumatyczna otwarta

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

10 komentarzy

 1. Kaśka

  I znowu piłkarze i znowu ks Łomianki. Tak od lat. Tak za każdej kadencji! Może w końcu jakaś inwestycja dla normalnych ludzi? Jak nie stadion za grube miliony w centrum miasta to teraz hala, wszystko dla piłkarzy. Mam nadzieję, że chociqżprzestaną zajmować halę w sportową przy basenie.

  Ostatnia inwestycja sportowa dla normalnych ludzi to ICDS z basenem i bieżnią dwadzieścia lat temu za czasów Pana Sokołowskiego. Nie liczę mikro-pseduo-boiska do siatkówki na orliku.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. TYLKO KS ŁOMIANKI !!!!!!!!!!!!!!

  KS, KS, KS ŁOMIANKI !!!!!!!!!!!!!!!! TYLKO KS ŁOMIANKI !!!!!!!!!!!!!!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Dusia

  Dobra decyzja. Nową halę wybudowaćtrudnie niż zadaszenia. Czy teraz halę gimastyczną zwolnią piłkarze?

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Pit

  Dobre miejsce na stadion lekkoatletyczny z prawdziwego zdarzenia było tak gdzie zbudowali kolejny piłkarskie boisko przy Wiślanej. Było minęło. Jak widać pilka kopana sportem narodowym 🙁 a szkoda, bo Łomianki chyba jedyne z czego słynął to z tego, że mieszkala tu lekkoatletka śp. Irena Szewińska.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. spokoloko.

  No to teraz czas przystąpić do narodowego jęczenia i narzekania na wszystko. Nie ma to – źle a jak jest inwestycja… no to teraz trzeba porządnie na nią ponarzekać. 😉 taka Gmina …. eh!

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Wiktoria

  Teren na Wiślanej gdzie teraz jest stadion to zmarnowane miejsce.
  Już wtedy mówiliśmy, że tam powinna powstać szkoła, bo jest potrzebna.
  Ale nie słuchali, bo tyko piłkarze i piłkarze, i że będą się ta spotkania ligowe odbywać.
  I co?
  Koledzy się spotykają wieczorami.
  A uszy sąsiadom puchnął od tego jak się jeden do drugiego odzywa.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. do Wiktoria

  Z boiska korzysta kilkaset dzieci i dużo młodzieży, więc teren nie jest zmarnowany. Na szkołę teren ten był za mały. Na takiej działce nie da się pomieścić szkoły, hali i miejsc postojowych. Teren na szkołę był przygotowany przy ul.Brzegowej. Szkoła w Łomiankach Dolnych jest potrzebna to fakt, ale obecne władze hołubią rozbudowę szkoły w Sadowej dokąd uczęszcza kilkoro dzieci. Na cóż mieszkańcy gminy Czosnów będą mieli pociechę ze szkoły w Sadowej, a mieszkańcy Łomianek Dolnych dali się podejść i to dzięki ich między innymi głosom mamy teraz to co mamy czyli NICCCCC – ZERO NULL rozwoju infrastruktury oświatowej w Łomiankach Dolnych…no, ale Ci,którzy głosowali na MŻP powinni mieć pretensje tylko do siebie…

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Magda

  Burmistrz Łomianek to porażka .Nie rozumiem do dnia dzisiejszego jak mieszkańcy mogli być tak zaślepieni żeby głosować na osobę z wykształceniem polonistycznym beż żadnego doświadczenia w prowadzeniu jakiegokolwiek zarządzania jednostką .Teraz mamy to co mamy bloki ,bloki i nic więcej się nie dzieje marazm totalny .
  Mamy niestety jeszcze 3 lata przed sobą do końca kadencji i nie wygląda to kolorowo.Może wkrótce znajdzie się grupa ,która zarządzi referendum.To jedyne wyście z tej makabrycznej sytuacji.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Referendum

  Już dosyć tego. Burmistrz MZP musi odejść. Niech zabiera koleżanki i odchodzi z urzęd. Jeżeli sama nie chce to czas referendum nadszedł. Są realne szanse żeby odsunąć MZP i jej świtę od władzy.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Nieklnący Nie-Skórokop

  To że powstaje kolejny obiekt sportowy zasługuje na docenienie! Tylko dlaczego?
  1) znowu tylko dla piłkarzy??? a co z innymi sportami i rekreacją?
  2) jakim kosztem – jedyny obiekt z bieżnią dla biegaczy czy nordikwalkingowców (i rekreacyjna siłowania pod gołym niebem) od września 2020 nieosiągalna dla nikogo 🙁
  3) od zamknięcia obiektu do uroczystego otwarcia minęło… aż 6 miesięcy a infrastrukturę z halą stawia się w max 30-50 dni! Kto to planował i nadzorował???
  4) sens hali jest wtedy gdy warunki pogodowe są słabe (czyli od połowy października do marca!) Jest już marzec a hala-pneumatyczna…. nie pracuje i nie zarabia na zwrot kosztów???
  5) postawienie hali zniszczyło jedyną bieżnię do biegania w gminie, zajmuje 2 tory a wiraż jest nie do użytku… śp. Irena Szewińska się pewnie w grobie przewraca z żalu… :((( Gratulacje – oto jak świetny pomysł i dobrą ideę można wzorcowo położyć. Takie rzeczy tylko w Łomiankach…

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *