www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Kolejne spotkanie nt. budowy ratusza

Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak zaprosiła mieszkańców na spotkanie w sprawie budowy nowej siedziby Urzędu Miejskiego w Łomiankach w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Podczas spotkania padło wiele merytorycznych wyjaśnień dotyczących samej formuły partnerstwa publiczno-prywatnego, jak i wizji nowego ratusza.

Nie obeszło się jednak bez sporów miedzy radnymi i burmistrz, które nic nie wnosiły do meritum sprawy, a pokazały brak porozumienia pomiędzy częścią radnych a burmistrz Łomianek oraz tendencje do skupiania się na przytykach personalnych zamiast na problemach do rozwiązania.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania ze spotkania.

redakcja@lomianki.info

Kolejne spotkanie nt. budowy ratusza

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

21 komentarzy

 1. MŻP musi odejść

  A co odnośnie budowy ratusza mówiło środowisko Pani MŻP przed wyborami? Jej współpromotor w drodze do stołka Burmistrza, Pan Gawda, do niedawna wiceburmistrz wyartykułował to stanowisko tego środowiska na swoim portalu Dialog… Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia…

  0
  0
  Odpowiedz
 2. mieszkaniec łomianek

  już mamy piękne ulice z chodnikami,każdy mieszkaniec ma dostęp do wodociągu i kanalizacji,są szkoły żłobki i przedszkola,,,chyba wreszcie czas na nowy wypasiony ratusz ????

  0
  0
  Odpowiedz
 3. obserwator.

  Chciałbym zauważyć, że to jest dopiero przymiarka do projektu, a nie sam projekt. Prace nad perspektywami, potrzebami i możliwościami gminy warto jest prowadzić. O ratuszu w gminie mówi się od dziesięcioleci, może dobrze, że wreszcie pada konkretne miejsce będące w dyspozycji gminy i konkretne pieniądze. A co najbardziej istotne, pomawiana o nic nie robienie burmistrz pokazuje, że ma tej inicjatywy sporo. A w dodatku posiada odwagę by zacząć walczyć o budowę ratusza, który moim zdaniem jest celowy i bardzo potrzebny. Czy radni wykażą tyle samo odwagi i pochyla się nad problemem? I to tak na serio, przy zrozumieniu, że to są prace przygotowawcze, które mają określić zarys, kształt, funkcje obiektów ratusza. Ja bym chciał obiekt nowoczesny i kameralny a Wy?

  0
  0
  Odpowiedz
 4. do obserwator MŻP musi odejść

  Przecież takie koncepcje ratusza już są, po co wydawać kolejną kasę na kolejne koncepcje? Poza tym jak to tylko przymiarka, to patrząc na dokonania tej ekipy, na przymiarkach może się skończyć – tak jak z mitycznym bus-pasem i wieloma innymi przymiarkami…

  0
  0
  Odpowiedz
 5. gap

  A tak generalnie jesteście za czy przeciw?

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Witek G

  Po obejrzeniu i wysłuchaniu JESTEM NA NIE
  – amatorszczyzna,
  – katastrofa,
  – bajki i wyjdzie to p. Burmistrz jak Buspas
  – zagadywali, zamulali, przynudzali, powtarzali się po 10 razy
  – brak projektu ale cena już znana,
  – jedynie kancelaria już zadowolona przez przetargu,
  Taka ekipa wpędzi nas tylko w kłopoty

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Witek G

  Po obejrzeniu i uważnym wysłuchaniu 3 godzinnej relacji JESTEM zdecydowanie NA NIE !!!
  – amatorszczyzna, indolencja, ignorancja
  – katastrofa,
  – bajki i wyjdzie to p. Burmistrz jak buspas
  – zagadywali, zamulali, przynudzali, powtarzali to samo po 10 razy przeszkadzając pytającym i obrażając pytających
  – brak projektu ale cena już znana – to ciekawe jak to zrobiono ???
  – jedynie kancelaria wybrana bez przetargu jest zadowolona i wyraźnie zaangażowana,
  – w pierwszej kolejności dogadanie ostatecznej lokalizacji następnie koncepcja, projekt, wycena a w końcu rozważania czy ppp czy inna formuła realizacji.
  – jeżeli ppp do przetarg na kancelarię jeżeli to będzie konieczne (Pan Cieślak wydaje się być zbyt bardzo zaangażowany),
  – obecny czas przy ogromnej inflacji, zdyscyplinowanie Banków w zakresie marż i WIBOR a także wojny w Ukrainie i możliwych różnych konsekwencji z tym związanych nie jest najlepszym czasem na podejmowanie ostatecznych decyzji.

  Proszę o informację ile do tej pory kosztowały usługi kancelarii Pana Cieślaka ???
  Kto w Gminie aktualnie zajmuje się inwestycjami ???

  Taka ekipa wpędzi nas tylko w kłopoty i długi na wiele lat.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. arbi

  „znów za rok wybory….”
  To i tłuszczy trzeba dać temat pod dyskusję.
  15 minut do Warszawy, nowy ratusz, obwodnica. A nie przepraszam, w sprawie obwodnicy to porażka. Węzła Janickiego nie będzie więc dla nas niewiele się zmieni.
  Chociaż w tym przypadku dziękujemy wszyscy „wpływowym” mieszkańcom z Dąbrowy. Gdyby nie oni, to była szansa aby te 12 lat temu przystąpić do opracowania koncepcji środowiskowej. A teraz Bemowo się rozbudowało i jest problem.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Burmistrz MŻP musi odejść

  To typowa ściema wyborcza. Oglądałem to spotkanie. Radni zostali zaskoczeni, nie było żadnych merytorycznych informacji ze strony Pani Burmistrz, jak i radcy prawnego, który odpowiadał na pytania. Ciekawe czy radcy prawni, których było dwóch i jedna Pani specjalistka byli opłacani przez Burmistrza z pieniędzy podatników?

  0
  0
  Odpowiedz
 10. *Marek*

  Jak jesteś za budową nowego ratusza na „TAK” a nie masz:
  1). Nowej ulicy,
  2). Nowego chodnika,
  3). Nowego oświetlenia,
  4). Nowej Szkoły,
  5). Nowego Przedszkola,
  6). Placu zabaw,
  TO ICH MIEĆ NIE BĘDZIESZ, bo gmina przez ponad 20 lat, będzie spłacać RATUSZ dla Burmistrz MŻP,
  aby było:
  1). Nowy duży GABINET dla MŻP,
  2). Nowe duże GABINETY dla znajomych i przyjaciół z Warszawy,

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Burmistrz MŻP musi odejść

  Teraz zachciało się jej ratusza(gdzie jej środowisko przed wyborami – przed pandemią, wojną na Ukrainie, stawiało w wątpliwość budowę ratusza miejskiego)
  Już w trakcie jej rządów wcześniej miał być bus-pas, w między czasie chciała pozyskać działkę po zakładach drzewnych, gdzie obecnie stoi ch prochownia…

  Biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania Pani Burmistrz MŻP na przymiarce do budowy się zakończy…

  0
  0
  Odpowiedz
 12. obserwator

  Najlepiej, gdy urzędnicy zaczną siadać na dachu urzędu a rząd podrzuci kolejnych kilka prac dodatkowych jego pracownikiem. Dla pracowników i interesantów zrobi się kolejkę podwieszana pod sufitem i wtedy będzie wspaniale. Dla 5 tysięcznej gminy obecny ratusz był wystarczający choć i wówczas niezbyt obszerny! Dziś przy ludności szybko zbliżającej się do 30 tysięcy jest po prostu za mała a urzędników upycha, gdzie możliwe zabierając powierzchnie przeznaczone pod inne zadania. Szkoły są potrzebne, bo ciasno, Przedszkola też tego powodu. A zbyt mały urząd to populizm czy fakt znany od wielu, wielu lat? Czy ludzkie warunki pracy dla urzędników i dla mieszkańców w urzędzie nie są równie konieczne? Czy myślicie, że obecna burmistrz nie myśli. Najprawdopodobniej Zdaje sobie sprawę, że na populistycznych hasła łatwiej zebrać głosy, a twarde realistyczne hasła nie przynoszą wyborczego poklasku. Natomiast daje efekty przez długie lata. Podobne protest i wrzawa była podczas budowy ICDS. Dziś wrósł się w nasze życia i nikt nie odważy ze była to cywilizacyjnie i nie tylko rzecz zbędna gminie!

  0
  0
  Odpowiedz
 13. do obserwator

  O ICDS to było głośno że wydano dużo więcej kasy jak za tego typu obiekt wybudowany w innych miejscowościach, to że większy i nowocześniejszy budynek jest konieczny to wiadomo nie od dziś, ale jest wiele innych pilniejszych inwestycji, tak ta ekipa pokierowała gmina że na piętrzyło się wiele innych pilniejszych inwestycji dla miasta i mieszkańców, tak że najpierw pomyśleć o uporządkowaniu miasta i gminy a potem o wygodnych gabinetach, ale to już zadanie dla nowej ekipy, ponoć ci byli przeciwni budowie ratusza, co ich tak odmieniło.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. Burmistrz MŻP musi odejść

  Powiem krótko: Burmistrz MŻP i jej kółko wzajemnej adoracji muszą odejść. Dosyć już napsuliście.

  Najgorszy Burmistrz w historii Łomianek, w mojej opinii: Małgorzata Żebrowska-Piotrak

  0
  0
  Odpowiedz
 15. ela

  Raptem ubyło pięknych uliczek z wodociągiem i kanalizacją w Łomiankach w ostatniej kadencji, choć faktycznie sporo ich pzry6było. Odrobienie wieloletnich zaległości to nie łatwa sprawa, zwłaszcza po lekkomyślnym masowym odrolnieniu terenów, beż zastanowienia skąd wziąć pieniądze na infrastrukturę! I zapewne to burmistrz łomianek spowodował barak pieniędzy na budowę S7 i innych dróg nierealizowanych przez państwo? Tak samo jak Burmistrz jest przyczyną pandemii, wojny na Ukrainie, inflacji, drastycznego zmniejszenia możliwość finansowych gmin itd.! A czy ratusz jest pilny? To podstawowe pytanie. Może przejdźcie się po lokalach urzędu i zobaczcie jak tam siedzą pracownicy i czy maja warunki by przyjąć Was godnie. Tylko nie bierzcie kogoś do towarzystwa z okolicznych gmin lub dzielnic bo spalicie się ze wstydu!

  0
  0
  Odpowiedz
 16. już mamy

  już mamy piękne ulice z chodnikami,każdy mieszkaniec ma dostęp do wodociągu i kanalizacji,są szkoły żłobki i przedszkola,,,chyba wreszcie czas na nowy wypasiony ratusz ????

  0
  0
  Odpowiedz
 17. Nieustraszony

  Lepsza obecna ekipa niż rządzący z tylnego siedzenia byłym burmistrzem Dąbrowskim rusek który swoimi oczkami wypatrywał tylko kasy a sprawy gminy były mu tak bliskie jak zeszłoroczny śnieg no chyba ze można było coś zarobić to wtedy był w pierwszym szeregu biorących. Teraz buntuje i kombinuje żeby znowu dorwać się do koryta. Skąd biorą się tacy ludzie ? Porażka, czysta nienawiść

  0
  0
  Odpowiedz
 18. nieustraszony

  Taki ,,Nieustraszony” nocny elektorat, bardzo przemęczony,bardzo ograniczony, przestraszony stratą cieciowskiego etatu i kto tu wspomina Dąbrowskiego. Gorszego zarządzania gminą jeszcze nie było, ogarnij się i nie pisz bzdetów.

  0
  0
  Odpowiedz
 19. "dokonania" obecnej ekipy

  Przypomnieć należy tylko niektóre „dokonania” obecnej ekipy Pani Burmistrz MŻP:

  1. afera z odbiorem odpadów zielonych

  2. kłótnia Pani Burmistrz z najbliższym koalicjantem p.Salwowskim – ówczesnym przewodniczącym rady miejskiej skutkująca wielomiesięcznym paraliżem gminy

  3. nieudolna próba zakupu działki po byłych zakładach drzewnych (obecnie CH Prochownia) i niepotrzebna kłótnia z firmą ghelamco

  4. podwyżka za odpady stałe

  5. kłótnie Pani Burmistrz MŻP z radnymi z jej własnego ugrupowania

  etc

  takich „kwiatków”jest więcej…

  0
  0
  Odpowiedz
 20. dokonania

  Znikająca kostka brukowa z Ogrodowej za około 100 tyś.PLN,przekazywanie dużych kwot komitetom osiedlowym na tz. strugię dziekanowską, czyli lanie ścieków w rowy melioracyjne do rezerwatu j. Kiełpińskie, te rzekome awarie oczyszczalni, i lanie nocami ścieków do Wisły, niedawno akurat w łomiankach wytruto ryby w Wiśle, taki zbieg okoliczności,panosząca się deweloperka i budowy szeregowców , gdzie miała być zabudowa jednorodzinna. Utrata działki obok DK gdzie miało być przedszkole, teraz odzyskała tą działkę dla GM prywatna osoba.Próby podniesienia podatków i dla przedsiębiorców w szczycie pandemii, o odpadach też tu trzeba pamiętać, od razu po obcięciu stołka, no i ta tajemnicza zamiana wicków,zapewne nie o wszystkim wiemy, ogólne nieudacznictwo.

  0
  0
  Odpowiedz
 21. Brudas

  Do tego nie zapominajmy o przegranym przetargu na odpady zielone przez ZWiK… Ciekawe kto wygrał finalnie przetarg. Powstaje pytanie? Dlaczego ZWiK był najdroższy, skoro został powołany do zaspakajania podstawowych potrzeb mieszkańców, a nie do maksymalizacji zysków? Przecież nie trzeba było robić przetargu, burmistrz mógł w trybie bezprzetargowym nakazać zwikowi odbiór zielonych. Tym bardziej,że ZWiK ma nowe auta do wywozu odpadów… Według mnie to wymaga wyjaśnienia

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *