www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Kolejne spotkanie o śmieciach // VIDEO

13 czerwca odbyło się zorganizowane przez Urząd Miejski spotkanie, dotyczące zmian w funkcjonowaniu systemu odbiorów odpadów oraz zmian w opłatach, które jako mieszkańcy będziemy w związku z odbiorem ponosili.

Na wstępie sprostowano rozpowszechniane nieprawdziwe informacje dotyczące zmian ceni renegocjacji dotychczasowych umów na odbiór odpadów. Pokazano dokumenty i korespondencję kierowaną do poprzedniego burmistrza Tomasza H. Dąbrowskiego, z których wynika, że problem z odbiorem odpadów był sygnalizowany przez wykonawcę usługi i został zignorowany oraz ukryty przed radnymi i mieszkańcami już w poprzedniej kadencji. (dokumenty poniżej)

Zaprezentowane zostały liczby, konkretne kwoty oraz przepisy ogólnopolskie, które determinują wysokość i sposób naliczania opłat.
Urzędnicy podzielili się pomysłami na zmianę naliczania opłat, których wprowadzenie może wpłynąć na zmianę ich wysokości.

Zostały omówione projektowane zmiany w ustawie, czym prawdopodobnie ma się wkrótce zajmować Sejm, które być może wpłyną na uelastycznienie systemu odbioru odpadów, copozwoli gminom na obniżenie opłat.

Po prezentacji odbyła się dyskusja, każdy miał możliwość zadania urzędnikom pytań.

Zapraszamy do obejrzenia ZAPISU VIDEO spotkania.

redakcja@lomianki.info


Załączone dokumenty:
Korespondencja i dokumenty: firma Byś – Gmina Łomianki.pdf
Prezentacja: Odbiór i zagospodarowanie odpadów w Łomiankach.pdf

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *