www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Łomianki nie chcą nocnych

W ramach programu wydłużania linii nocnych poza granice Warszawy ZTM złożyło Łomiankom propozycję poprowadzenia na teren gminy linii 613, która jechałaby najpierw przez Bielany. Władze Łomianek odrzuciły tę propozycję.

Według burmistrza Wiesława Pszczółkowskiego nie ma sensu przedłużania do Łomianek linii nocnych ZTM i dopłacania do nich, ponieważ gmina posiada własną komunikację. – Badania wykazały, że komunikacja nocna w Łomiankach ma sens tylko w weekendy – z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę – powiedział „Echu”” burmistrz. – Z mojej inicjatywy zwiększono liczbę nocnych kursów łomiankowskiej komunikacji z dwóch do czterech.
Dodatkowe autobusy będą jeździć o godzinie 23:05 i 1:10 z Dziekanowa Leśnego (przystanek Szpital) oraz z placu Wilsona o 23:30 i 1:35. Pozostałe kursy nocne pozostają bez zmian tj. z Dziekanowa Leśnego – 0:00, 3:15, z placu Wilsona – 0:26, 3:40.

Nie wszyscy mieszkańcy zgadzają się z opinią władz dotyczącą komunikacji. Mówią, iż trudno, żeby badania wykazały, że autobus nocny jest potrzebny częściej lub także w tygodniu, skoro mieszkańcy przyzwyczaili się, że go po prostu nie ma i że mają małe szanse na sprawne przemieszczanie się autobusami w nocy.

Do Legionowa, Jabłonny, Konstancina Jeziornej, Marek, Ząbek, Zielonki, Ożarowa Mazowieckiego, Piastowa i Pruszkowa nocne ZTM-u ruszą już po majowym długim weekendzie.

mz
Echo Łomianek i Bielan 5 (86) 2007

Łomianki nie chcą nocnych

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *