www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Marne szanse na poprawę dojazdu do Warszawy

Przejazd „siódemką” jest coraz większym wyzwaniem dla podróżujących zarówno do, jak i z Warszawy. Rano dojazd z centrum Łomianek do warszawskiego metra zajmuje kilkadziesiąt minut, a nawet godzinę. Sytuacja ta jest uciążliwa zwłaszcza dla osób korzystających z komunikacji zbiorowej – często zatłoczonej w godzinach szczytu.

BUSPAS NADAL TYLKO W PLANACH

„By dojechać do szkoły na Żoliborz na godzinę 8:00 – muszę wyjechać z okolic ICDSu o 6:30. Autobusy stoją w korkach. Jest uciążliwy tłok. Taki początek dnia nie nastraja optymistycznie” – mówi licealistka codziennie dojeżdżająca do szkoły.
Zapewne sytuację poprawiłoby uruchomienie trzeciego pasa ruchu – buspasa – przeznaczonego wyłącznie dla komunikacji miejskiej, która omijając korki, stanowiłaby atrakcyjną alternatywę dla transportu indywidualnego, generującego tak wzmożony ruch. Alternatywy brak – zdecydowanie wygodniejsze jest stanie w korku we własnym aucie.
Urząd Miejski w Łomiankach nad buspasem „pracuje” od początku obecnej kadencji. Hasło „15 minut do Warszawy” – było jednym z głównych deklaracji przed wyborami samorządowymi obecnej burmistrz Małgorzaty Żebrowskiej-Piotrak.
„Inwestycja jest na etapie tworzenia pomiędzy Gminą Łomianki a Miastem Stołecznym Warszawa porozumienia, mającego na celu określenie zasad współpracy, wzajemnych zobowiązań oraz rozliczeń finansowych przy pracach, polegających na przygotowaniu wielowariantowej koncepcji utworzenia pasa ruchu dla autobusów (buspasa) w granicach Gminy Łomianki od ul. Brukowej do granicy z m.st. Warszawą oraz w m.st. Warszawie w pasie drogowym ulicy Pułkowej do ul. Heroldów/Muzealnej” – informuje Urząd Miejski w Łomiankach.
Wiadomo, że buspasowi nie kibicują Młociny – co artykułowano niejednokrotnie. Koszt budowy buspasa też nie będzie mały, co może mieć znaczenie w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych. Można przypuszczać, że władze stolicy – mimo starań Łomianek – raczej niechętnie będą chciały wydać pieniądze na inwestycję służącą dojeżdząjącym do Warszawy.

BRAK PIENIĘDZY NA S7

Z zapowiedzi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Aurostrad wynika, że jeszcze w tym roku ma zostać rozpisany przetarg na drogę ekspresową S7 na odcinku Kiełpin – Warszawa (przekierowującą część ruchu z ul. Kolejowej). Ale przetarg tylko na sam projekt. Powstanie projekt, a co z budową? „W planach przetargowych na ten rok (ogłaszanych w grudniu 2021 r.) GDDKiA wskazywała ten odcinek wśród tych, na które przetargi mają być ogłoszone w 2022 roku, ale które nie mają jeszcze zapewnionego finansowania” – informuje www.rynekinfrastruktury.pl.
Łomiankowski odcinek S7 ma omijać Łomianki. Za węzłem Kolejowa ma odbiegać w kierunku Kanału Młocińskiego, dalej obrzeżem Kampinoskiego Parku Narodowego aż do węzłów Wólka Węglowa i Janickiego.

redakcja@lomianki.info

Marne szanse na poprawę...

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

5 komentarzy

 1. #Marek#

  Nigdy więcej nie dam się nabić w butelkę – na hasło 15 min do Warszawy.
  1). Ile taka inwestycja by DZIŚ kosztowała ( słyszałem że 50 mln)
  ale trzeba to pomnożyć przez 2 (pasy w obu kierunkach) więc mamy 100 milionów,
  2) Ta Pani nie nadaje się na B. nie nadaje się do niczego, a tym bardziej do kierowania Łomiankami,
  3). Zatrudniła dodatkowo ZNAJOMYCH 2 wiceburmistrzów, 1 członka zarządu do ZWiK, 1 członka zarządu do KMŁ- co kosztuje nas podatników dodatkowo (każdy z nich zarabia około 15 000,00 zł x 4 = 60 000,00 miesięcznie x 720 000,00 rocznie plus 13 pensja, premie i nagrody daje ponad 1 000 000,00 rocznie x 5 lat daje to rozrzutność obecnej władzy w kwocie 5 000 000,00 przez całą kadencję
  Efektów tej rozrzutności nie widać?
  A tu Pan redaktor pisze jakieś brednie a sam w gazecie popierał tą Panią na urząd B.

  1
  4
  Odpowiedz
 2. do Marek

  Marek pełna zgoda. Trafione w punkt

  0
  2
  Odpowiedz
 3. fdasfdsfs

  Ale serio ktoś dał się nabrać że urzędnik gminny może coś w sprawie drogi krajowej? no ale w sumie jak się patrzy jakie miernoty wygrywają wybory krajowe to nic dziwnego

  0
  0
  Odpowiedz
 4. do fdasfdsfs

  Pięknie ująłeś ten problem,ten odcinek jest w gestii Warszawy i Łomianek i kto tam rządzi, tak jak napisałeś.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Kaziu

  Radni zablokowali środki na realizację buspasa. Na złość Żebrowskiej czy na złość nam? Żałosne głosowanie radnych z klubu byłego burmistrza Dąbrowskiego i Cłapińskiej

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *