www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Modernizacja wału // VIDEO

Dziś w siedzibie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak podpisała porozumienie między Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie a Powiatem Warszawskim Zachodnim oraz Gminami Łomianki i Czosnów w sprawie modernizacji wału przeciwpowodziowego Wisły.

Inwestycja zakłada modernizację wału o długości 57,04 km, który zabezpiecza obszar ponad 200 km2, zamieszkały przez ponad 30 000 osób na terenie gminy Łomianki, gminy Czosnów oraz części m. st. Warszawa.

Porozumienie podpisane przez Dyrektor RZGW w Warszawie Annę Łukaszewską-Trzeciakowską, Burmistrz Łomianek Małgorzatę Żebrowską-Piotrak, Wicestarostę Powiatu Warszawskiego Zachodniego Wojciecha Białasa, Starostę Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jana Żychlińskiego, dotyczy współfinansowania opracowania dokumentacji projektowej inwestycji.
Szacunkowa wartość dokumentacji wynosi 1,136 mln zł, z czego 62,15% sumy pochodzi ze środków Wód Polskich, a pozostałe 37,85% od jednostek samorządu terytorialnego. Projekt wraz z decyzjami powinien zostać zrealizowany do 30 listopada 2023 r.
Ogłoszony już przetarg na Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych będących podstawą do realizacji inwestycji pn. „Modernizacja wału przeciwpowodziowego na odcinku rzeki Wisły w km 525+000-537+400 w gm. Łomianki” ma zostać rozstrzygnięty w październiku 2021 roku.

Realizacji i fizyczne zakończenie całej inwestycji, zakładając, że Wody Polskie będą dysponowały odpowiednimi środkami finansowymi, możemy się spodziewać do 2025 roku.

redakcja@lomianki.info

Modernizacja wału // VIDEO

Modernizacja wału // VIDEO

Modernizacja wału // VIDEO

Modernizacja wału // VIDEO

Modernizacja wału // VIDEO

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

11 komentarzy

 1. Nareszcie

  Brawo Pani Burmistrz. W końcu coś drgnęło, a nie tak jak poprzedni duet, tylko gadali, gadali i nic się nie działo. Ale czemu się dziwić, jak ze wszystkimi byli skłoceni. i z mieszkańcami i z sąsiadami.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Anna

  Naprawa zniszczonych wałów to najważniejszy temat którym powinna i jak widać zajmuje się samorząd Łomianek. Wiadomo że na efekty takich porozumień trzeba poczekać bo procedury urzędowe trwają . Dobrze że coś w końcu ruszyło . Jak widać obecna Burmistrz i Radni nie zmarnowali dwóch lat mimo trudnych warunków w jakim im przyszło pracować . Oby tylko były pieniądze bo z tego co widać to rząd PiS chyba przestał panowaćnad wydatkami

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Marek Kaczycki

  Pana Burmistrza Pawła Rusieckiego i Pana Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego przestaję lubić głównie przez zmasowane komentarze hejterów, jak ten gnojek z 2021-09-13, 20:40
  Co to ma być za skandal, że dzieci chłodzą się przy zaimprowizowanej kurtynie wodnej? No idiota po prostu.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Precz z kolorami!

  Rozumiem, że radny będzie się teraz zajmował tym barwnym zjawiskiem optycznym?
  Jak się dokładnie przyjrzeć kolorom pieczątek Pani Burmistrz to też można znaleźć niepokojące zestawienia kolorystyczne. Zapewme wielość kolorów może budzić u niego niepokój : )

  Panie radny! Do boju!

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Iwona

  Wielkie brawa! Potrzeba było czasu,żeby coś się zaczęło dziać. Warto było czekać!

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Bike

  Czy na wale będzie ścieżka rowerowa?

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Marcin

  Też mi wydarzenie. Co kadencja jest taki dokument podpisywany i dokumentacja aktualizowana. Widać nie ma się już czym pochwalić.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. *Marek*

  Fakty;
  W kadencji Burmistrza W.Pszczółkowskiego (2006-2010) za zgodą Rady Miejskiej też wydano na projekt modernizacji wałów około 600 000,00 zł. – I nic dalej.
  W kadencji Burmistrza T. Dąbrowskiego (2010-2018) za zgodą Rady Miejskiej też wydano na aktualizację projektu modernizacji wałów około 400 000,00 zł. – I nic dalej.
  W kadencji Burmistrza M. Żebrowska-Piotrak (2018-2023) za zgodą Rady Miejskiej też wydano na NOWY projekt modernizacji wałów około 800 000,00 zł. – I uważacie że będzie sukces.
  Powodzenia dla tych którzy wierzą jeszcze że, ta Pani zrobi coś dobrego dla Łomianek – ja więcej na takich kandydatów wyciągniętych z kapelusza bez dorobku zawodowego nie zagłosuję.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Burmistrz MŻP musi odejść

  W mojej ocenie Pani MZP jako Burmistrz zapisze się niechlubnie w historii Łomianek jako najgorszy Burmistrz począwszy od Lecha Jeziorskiego…

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Referendum

  Burmistrz MZP pokłóciła się już chyba ze wszystkimi.

  Kłótnia ze swoim najbliższym koalicjantem – Salwowskim – ówczesnym przewodniczącym rady miejskiej skutkująca wielomiesięcznym paraliżem gminy Łomianki, kłótnia z częścią radnych z własnego ugrupowania skutkująca poniżaniem radnych oraz brakiem absolutorium, gdzie teoretyczną większość powinni posiadać stronnicy Pani Burmistrz.

  Lekceważący stosunek do opozycyjnych radnych,odsunięcie na boczny tor dotychczasowych sprzymierzeńców, którzy pomogli jej wygrać wybory etc konkluzja może być tylko jedna: BURMISTRZ MŻP powinna odejść

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *