www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Nad Dziekanowskim czyściej

29 marca o godzinie 11.00 pełna energii grupa wolontariuszy Fundacji Art of Living rozpoczęła akcję sprzątania brzegów Jeziora Dziekanowskiego.

Podzieleni na dwie grupy ruszyli z ul. Wędkarskiej wzdłuż brzegów jeziora zbierając śmieci z brzegu i z wody.
Główny rodzaj śmieci to butelki i puszki po alkoholu i napojach, pudełka po robakach oraz wszelkiego rodzaju torby plastikowe i papiery. Przykro stwierdzić, że zdecydowaną większość śmieci pozostawiają po sobie wędkujący, którzy powinni cenić sobie czystość i piękno natury.
Miłym akcentem akcji było dołączenie się do obydwu grup kilkorga okolicznych mieszkańców. Osoby te widząc sprzątających zainteresowały się i zaoferowały pomoc.
Wszyscy podzielili się tą samą obserwacją, że teren jest piękny ale zbyt zaniedbany. Narzekano na brak pojemników na śmieci.

Akcja zakończyła się ok 15.00 a jej efektem jest czysty brzeg jeziora od strony posesji. Uzbierano łącznie 25 worków, które zostały ustawione przy ulicy prowadzącej nad jezioro (w okolicy baru) oraz przy ul. Wędkarskiej. Urząd Miejski w Łomiankach zapewnił odbiór śmieci.

Nad Dziekanowskim czyściej

Nad Dziekanowskim czyściej

Nad Dziekanowskim czyściej

Nad Dziekanowskim czyściej

Nad Dziekanowskim czyściej

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

2 komentarze

 1. Wiki

  Bardzo dobra robota. Może głupio to zabrzmi, ale zapraszamy częściej do łomianek. Jeziorko Kiełpińskie jest równie zaśmiecone, a to rezerwat.
  Ja niestety nie pomogę, choroba nie wybiera i siły już nie te 🙁

  0
  0
  Odpowiedz
 2. mag

  Świetna inicjatywa!!!! Gratuluję pomysłodawcom i uczestnikom! Oby takich więcej, może organizowanych również przez same ŁOMIANKI, a nie gości z zewnątrz..? Dziękujemy i prosimy o szersze informacje natępnym razem. Wraz z mężem chętnie wzięlibyśmy udział i zainspirowani weźmiemy!:)

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *