www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Radni w sprawie ul. Kolejowej

Podczas 60. Sesji Rady Miejskiej radni przyjęli uchwałę dotyczącą usprawnień i udrożnienia ruchu na ul. Kolejowej w Łomiankach oraz ul. Pułkowej w Warszawie. Uchwałępoparło 15. radnych.

Podjęta uchwała opiniuje negatywnie wariant I trasyS-7, który podnosiłby kategorię drogi DK-7 dorangi drogi ekspresowej, z uwagi na związanez tym wariantem wyburzenia domów mieszkalnychi budynków firm położonych wzdłuż ul. Kolejowejw Łomiankach oraz wnosi o wyeliminowanie goz dalszego rozpatrywania.

Ponadto radni opiniują pozytywnie rozważane przezGDDKIA usprawnienia ruchu na istniejącej drodze DK-7,na odcinku Warszawa-Łomianki, w tym budowę bezkolizyjnychskrzyżowań głównych ulic, w szczególnościul. Pułkowej z ul. Wójcickiego i ul. Heroldów, poszerzenietrasy na odcinku Łomianki-Młociny o trzecipas ruchu w obu kierunkach oraz wnoszą o przyspieszenieprac nad planowaniem i realizacją tych zamierzeń.Uchwała sprzeciwia się jakimkolwiek likwidacjomlub ograniczeniu istniejących ciągów komunikacyjnychna terenie gminy Łomianki biegnących przezobecną drogę DK-7, w tym likwidacji połączeń drogowychDąbrowy z Łomiankami. Radni wnoszą ponadtoo zaplanowanie bezkolizyjnego przejazdu i przejściaul. Sierakowską nad ul. Kolejową.

Radni apelują też o merytoryczną dyskusję i wypracowaniew spokojnej atmosferze, po najbliższych wyborachsamorządowych, stanowiska w sprawie przebiegu tras komunikacyjnychprzez Gminę Łomianki, w oparciu o kompleksowąwizję zagospodarowania przestrzennego.

Inną uchwałę zaproponował na wniosek StowarzyszeniaŁomianki Razem wiceburmistrz Piotr Rusiecki(z upoważnienia burmistrza Tomasza Dąbrowskiego).
Uchwała ta, tak samo jak uchwała radnych,opiniuje negatywnie, wariant I oraz wiążące sięz min wyburzenia. Ponadto negatywnie opiniujeudrożnienia ul. Kolejowej (budowę kładek dla pieszychi odłączenie wybranych ulic od trasy głównejoraz rozbudowę dróg obsługujących teren przyległydo ul. Kolejowej).

Zdaniem radnego Wojciecha Bergera uchwała radnychodnosi się szerzej i bardziej kompleksowo do sprawy traskomunikacyjnych w Łomiankach. Radni opiniują pozytywniemodernizację ulicy Kolejowej pod warunkiem nieograniczania komunikacji między Dąbrową a Łomiankami.
Joanna Roszkowska ze Stowarzyszenia ŁomiankiRazem twierdzi podobnie jak Piotr Rusiecki, że uchwałazostała przyjęta przez radnych pomimo stanowczychsprzeciwów i oczekiwań mieszkańców. Była wyrazemcałkowitej ignorancji, ponieważ została wprowadzonana obrady sesji bez konsultacji z mieszkańcami. JoannaRoszkowska podkreśla – „Mamy ogromną nadzieję, żejest to ostatnia kadencja takiej Rady Miejskiej. Zebraliśmyponad 200 podpisów i ankiet za przygotowaniemuchwały przeciwko udrożnieniu ul. Kolejowej. Jesteśmyabsolutnie przeciwni takim działaniom, bo wyrażają partykularneinteresy, a nie dobro ogółu”.

Uchwała zaproponowana przez Łomianki Razem i wiceburmistrza Piotra Rusieckiego została zdjęta z porządku obrad 60. Sesji Rady Miejskiej, gdyż jak twierdzą radni wcześniej przyjeta uchwała wyczerpuje temat.


Zapraszamy do zapoznania się z fragmentami 60. Sesji Rady Miejskiej w Łomiankach dotyczącymi ww. tematu oraz projektami uchwał.


Czas: od 08:10


Czas: od 00:00


Załączone dokumenty:
Uchwała radnych Rady Miejskiej.pdf
Projekt uchwały Łomianki Razem.pdf

Radni w sprawie ul. Kolejowej

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

12 komentarzy

 1. MaxMax

  Na Info można liczyć.

  Jak przystało na obiektywne i niezależny portal jest opinia z jednej strony Radnych wybranych w wyborach, reprezentujących mieszkańców Łomianek oraz z drugiej Stowarzyszenia Łomianki Razem mówiącego jednym głosem z wiceburmistrzem Rusieckim.

  Radni:
  – są przeciw wyburzeniom i wariantowi „I”,
  – chcą trzeciego pasa od Burakowa do Warszawy,
  – chcą nowego przelotu przez siódemkę na wysokości ul. Sierakowskiej,
  – chcą dyskusje o S7 chcą odpolitycznić.

  Łomianki Razem na to: „Jesteśmy absolutnie przeciwni takim działaniom, bo wyrażają partykularne interesy, a nie dobro ogółu”.
  O co teraz chodzi? Chyba ktoś się już zagubił w krytykowaniu wszystkiego co jest związane z radnymi i ślepemu popieraniu burmistrza Rusieckiego. Kogo reprezentują Łomianki Razem? Mieszkańców czy wiceburmistrza?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Marian

  Mam nadzieję, że uchwała radnych zamknie temat do czasu oficjalnych decyzji na tzw. „wyższych szczeblach”. To dobra i rzeczowa uchwała dbająca o mieszkańców Łomianek.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. mieszkaniecl

  Mieszkańcy na spotkaniu Łomianki Razem w sprawie S7 (ponad 200 osób) zaproponowali uchwałę, burmistrz na wniosek mieszkańców taką uchwałę przygotował, a państwo radni oczywiście wprowadzili nagle bez uprzedzenia i WBREW woli mieszkańców swoją wersję. Nie rozumiem jak radni, którzy mają reprezentować mieszkańców mogą głosować przeciwko mieszkańcom. Wybory już niedługo.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. znudzony lomiankirazem

  Z dokumentów wynika, że uchwala radnych jest rozbudowaną wersja uchwały Lomianki Razem. Wiec o co chodzi? Chyba tylko o to aby bezmyślnie kopać radnych. W sumie to czemu się dziwic przyklad idzie z góry z urzędu )-:
  Jestem już szczerze znudzony tymi Lomiankami Razem i ciągłymi awanturami.
  Tez mam nadzieję, ze najbliższe wybory wyeliminują z samorządu awanturników

  0
  0
  Odpowiedz
 5. j23

  Deweloperzy się złoszczą bo nie mogą robić sobie kampanii wyborczej z głównym hasłem o trasie.
  Teraz zapewne wrócą do tematu z poprzednich lat czyli trasy po wale

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Obserwator III

  Dokładnie uchwała rady brzmi: http://bip.lomianki.pl/index.php?dc=1058&m=4&sc=114

  Mieszkaniec chyba nie wie o czym pisze. To była sesja rady i zgodnie z prawem na sesji radni decydują co i jak. Inaczej groziła by nam anarchia i bezwład w wielu ważnych decyzjach.
  Porównanie uchwały z projektem zgłoszonym przez burmistrza http://bip.lomianki.pl/index.php?sc=136&gp=1087&m=4 ( 3 plik PDF od góry) wskazuje jednoznacznie, iż uchwała radnych jest dużo szersza niż burmistrzowski projekt. Przedstawiając równocześnie bardziej dojrzałe rozwiązanie problemu S-7 i nie tylko.

  NIEZALOGOWANY: #mieszkaniecl IP: 95.49.162.* 2014-04-02, 17:05 powinien zapoznać się z całością problemu przed pisaniem! Lub niech wskaże na czym polega rzekome zło tej uchwały, jeżeli konsumuje ona w sobie wszystkie istotne postulatory burmistrzowskiego projektu.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Obserwator 2

  Dobry wieczór, mój przedmówca Obserwator III, ponownie ma rację. Mieszkaniec powinien nieco refleksji i dystansu nabrać do populistycznych haseł rzucanych na wiatr. Gdyby mieszkańcy w ilości 200 osób mieli stanowić władcze ciało – jako PUBLICZNOŚĆ na obradach Rady Miasta, to po co nam są w ogóle wybory ? Może nie trzeba również Burmistrza i jego Zastępcy ? – Przecież ktoś obdarzony donośnym głosem może wszystkich przekrzyczeć, zabłyśnie na sesji i ustanowi prawo. Czemu NIe ? – Skoro Burmistrz pisze projekt uchwały w imieniu obecnych na sali, to po co wybieraliśmy obecnych na sali Radnych ?
  Proszę to przemyśleć,
  pozdrowienia, Obserwator 2.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Wiki

  Do obserwatorów. Dajcie już nam normalnym ludziom spokój z tymi swoimi problemami. Żenujące są wasze wpisy. W kółko to samo.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Obserwator IV

  Porównując te dwie uchwały to dużej różnicy nie widzę. Jedynie sprawę poszerzenia/udrożnienia Kolejowej na odcinku Łomianki – Młociny. Akurat w tej kwestii popieram radnych. Trzeba coś zrobić z tym odcinkiem. Reasumując poza jednym wyjątkiem w tej sprawie są zgodni i co najważniejsze nie wymyślają tematów zastępczych typu trasa nadwiślańska. Może jednak doczekamy się wylotówki na Gdańska w jedynym sensownym wariancie II…

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Obserwator 2

  Do Wiki: Pragnę zauważyć, że nie dyskutujemy o naszych (czyli obserwatorów) problemach, tylko o sprawach dotyczących wszystkich mieszkańców Łomianek. Zgoda co do jednego: żenujące są wpisy na które w koło trzeba odpowiadać. Żenująca jest bowiem metoda urabiania na siłę i straszenia ludzi, stosowana przez określone osoby związane ze Stow Ł.R. Jakie teraz rewelacje usłyszymy, po ogłoszeniu zamiaru budowy S7 do Płońska ?
  Pozdrawiam, Obserwator 2
  PS
  Widać kilka osób obserwuje co się dzieje w Łom-Piong, jakoś są chętni do określania się terminem „obserwator”. Miło mi.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. wiki

  do obserwator2 „Porównując te dwie uchwały to dużej różnicy nie widzę. Jedynie sprawę poszerzenia/udrożnienia Kolejowej na odcinku Łomianki – Młociny. Akurat w tej kwestii popieram radnych. Trzeba coś zrobić z tym odcinkiem.”

  – nie ma czegoś takiego jak Kolejowa na odcianku Łomianki- Młociny. Kolejowa się kończy na Brukowej. Od Brukowowej to już Pułkowa. Może radni o tym nie wiezili pdejmując uchwalę ? A może ktoś wprowadza mieszkanców celowo w błąd tak jak obserwator2 ?

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Obserwator 2

  Do „wiki” – niestety, uwaga nie jest do mnie skierowana, tylko do kogoś, kto podpisuje się jako Obserwator IV.
  Nie jest prawdą, abym kogoś celowo wprowadzał w błąd, bo takich praktyk nie uznaję. Proszę mi tego więcej nie insynuować.
  Przecież napisałem PS „Widać kilka osób obserwuje co się dzieje w Łom-Piong, jakoś są chętni do określania się terminem „obserwator”. Miło mi.”
  Proszę nie mącić i podejmować merytoryczną polemikę.
  Pozdrowienia, Obserwator 2.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *