www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Nowe studium zagospodarowania Łomianek

5 czerwca 2014 roku odbyło się spotkanie poświęcono wstępnej koncepcji studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Łomianki.

Mieszkańców przywitał burmistrz Tomasz Dąbrowski i głos oddał swojemu zastępcy – Piotrowi Rusieckiemu, który wprowadził zgromadzonych w temat spotkania.


Studium Zagospodarowania… – część 1

Adam Bieniek – kierownik Referatu Geodezji i Gospodarki Przestrzennej – omówił założenia projektowanego studium na podstawie przygotowanej prezentacji wizualizującej szczegółowo każdą część Gminy Łomianki (patrz niżej załącznik PDF).


Studium Zagospodarowania… – część 2

Następnie głos zabrali mieszkańcy, zgłaszając swoje uwagi do projektu. Dominowały dwa podejścia do problemu.
Pierwsze, zgłaszane przed m.in. członków rad osiedlowych i sołeckich, świadczące o zaniepokojeniu, które może budzić widoczna chęć gęstszej zabudowy Łomianek, zmniejszenia wielkość minimalnych działek na których można budować nowe budynki, brak kompleksowego podejścia do sieci dróg.
Pytano też o pojemność nowego studium, czyli maksymalnej przewidywanej liczby mieszkańców. Pytano też o koszty związane z zabudowaniem dotychczasowych terenów rolnych, które w związku z powyższym poniosą wszyscy – dotychczasowi – mieszkańcy Łomianek. Na te zasadnicze, zdaniem części zgromadzonych, pytania nie usłyszeliśmy odpowiedzi.
Inne podejście można było zauważyć u przedstawicieli Stowarzyszenia Łomianki Razem, którzy sprzeciwiali się m.in. temu, że działki na terenach nadwiślańskich (dotychczas działki rolne) mają wg. Łomianki Razem zbyt wygórowane wskaźniki dotyczące minimalnej wymaganej powierzchni działki. Łomianki Razem postuluje m.in. o możliwość jeszcze intensywniejszej zabudowy.


Studium Zagospodarowania… – część 3

Wnioski, uwagi, propozycje dotyczące wstępnej koncepcji należy składać do 13 czerwca 2014 roku na formularzu konsultacyjnym (wzór formularz PDF poniżej), pisemnie – biuro podawcze urzędu –ul. Warszawska 115 oraz e-mailem na adres konsultacje@lomianki.pl.

 


Załączone dokumenty:
Koncepcja studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego (10 mb).pdf
Wzór fomularza.pdf

 

Nowe studium zagospodarowania Łomianek

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

28 komentarzy

 1. o co chodzi?

  Łomianki Razem są wyraźnie faworyzowane przez Burmistrza. Dlaczego na środku sali stoi jakaś plansza tego lobby, które się opowiada politycznie po jednej, swojej stronie?
  Też czas, który został przeznaczony dla Łomianki Razem był nieporównywalnie dłuższy niż dla przedstawicieli osiedli i sołectw czyli wszystkich mieszkańców. Burmistrz Rusiecki im nie przerywał i nie poganiał, mimo, że czynił to w stosunku do innych wypowiadających się.
  O co chodzi?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. kos

  Zezwolenie na intensywną zabudowę bez wcześniejszego udrożnienia Łomianek, ciągami komunikacyjnymi wewnątrz osiedli i między osiedlami to działanie na niekorzyść mieszkańców.
  Zobaczcie co się dzieje na ulicah Wiślanej, Rolniczej, Warszawskiej. Intensywne zabudowanie terenów Doliny Łomiankowskiej spowoduje moim zdaniem całkowity paraliż miasta.

  Zupełenie się nie zgadzam z pomysłem burmistrza Dąbrowskiego i aktywistów z Łomianki Razem.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Razem

  Dziwi takie jednowymiarowe przedstawianie sprawy przez lomianki.info. Nieustanny atak na Łomianki Razem trwa…hehehe niektótrzy boją się o swoje synekury. Autor artykułu zapomniał najwidoczniej, jak to szybko pod koniec 2010r (pod koniec kadencji P.Pszczółkowskiego, kolegi partyjnego Pani Radnej Maksim-Wójcickiej, publikującej w Łomianki.info notabene) rozpoczęto prace i stworzono obszar 4.2a właśnie na nadwiślańskich polach, obszar dla „wybranych” gdzie zezwolono na zabudowę pełnych uciążliwości terenów przy wale wiślanym…i gdzie wtedy były lomianki.info? Ciekawe ile artykułów napisano odnośnie tej skandalicznej moim zdaniem decyzji? no właśnie…a teraz gdy mieszkańcy i właściciele gruntów chcą równych planów miejscowych podnosi się larum…
  Więc szkoda,że autor artykułu nie porusza tematu wprowadzenia wprzed 2011r zabudowy wielorodzinnej na teren ulicy Chopina (oczywiście punktowo dla kilku działeczek…) nie porusza się też wprowadzenia możliwości zabudowy wielorodzinnej w Dziekanowie (również punktowo na „wybranych” działkach) a gdy nagle właściciele gruntów, nie uprawiający już dawno roli chcą dla siebie również takich samych praw jak dostali „wybrańcy” ze sztucznie utworzonego z doliny łomiankowskiej obszaru 4.2a to nagle komuś to przeszkadza….ktoś się boi i atakuje stowarzyszenie Łomianki Razem…ciekawe ciekawe…może niektórzy sie boją kontroli obywatelskiej i tego,że mieszkańcy są już świadomi swoich praw?

  0
  0
  Odpowiedz
 4. ad oco chodzi

  A zgadnij jaka gazeta leżała przed Radnymi Miejskimi na sesji Rady Miejskiej?

  0
  0
  Odpowiedz
 5. centrum

  Ja tu zupełnie nie widzę żadnego ataku na Łomianki Razem. Jest opisane to samo co widać na filmie, czyli tak jak to wyglądało na konsultacjach.
  Wystarczy obejrzeć przebieg tych konsultacji aby to stwierdzić.

  Zupełnie nie rozumiem dlaczego teraz „Razem” się wypiera tego co „Łomianki Razem” postulowało podczas tych konsultacji.
  Dobrze, że mieszkańcy mają dostęp do niezależnych mediów i mogą sobie sami wyrobić zdanie na temat tego co się dzieje w Łomiankach.

  Wracając do sprawy zasadniczej.
  Moim zdaniem nie powinno się zaczynać planowania od zabudowy wszystkiego co się tylko da zabudować. Najpierw należy stworzyć szkielet, czyli sieć dróg, a dopiero potem obrysowywać go zabudową. Wystarczy spojrzeć na stare, sprawdzone metody planowania miast i powielić te sprawdzone metody. Nie trzeba odkrywać na nowo tego co już zostało dawno odkryte.
  Wymaga to jednak myślenia o WSZYSTKICH a nie tylko wybranych.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. joozek501

  Razem, o jakim artykule mówisz? Gdzie miano pisać o obszarze 4.2? Przecież to jest tylko krótki opis do filmowej relacji z konkretnego spotkania, a nie artykuł o problemach odralniania gruntów.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. centrum

  Łomianki Razem proponuje między innymi w swoich wnioskach o:

  – Usunięcie zapisów pozostawiających działki w obszarach projektowanych Łomianki Dolne /Kępa Kiełpińska jako rolne bądź rolne z możliwością zabudowy zagrodowej.
  – wysokość zabudowy 11 m maksymalnie
  – poza budynkiem mieszkalnym, dopuszcza się budowę garażu lub gospodarczego budynku
  -minimalna wielkość działki 1000m2 (dotyczy tylko nowo wydzielanych działek)
  -respektowanie istniejących podziałów, przed wyłożeniem projektu planu do publicznego wglądu z możliwością zabudowy jak w niniejszym piśmie czyli dopuszczenie adaptacji i realizacji zabudowy na działkach mniejszych niż normatywne,których podział został dokonany przez uprawomocnieniem się niniejszego planu, albo których mniejsza powierzchnia wynika z rozwiązań przestrzennych przyjętych w planie.

  Każdy ma prawo do swoich propozycji, ale też nie WSZYSCY z tymi propozycjami musi się zgadzać.
  Ja się akurat z tymi propozycjami nie zgadzam. Moim zdaniem 1000m2 to zdecydowanie za mało na ww. terenach, nie powinniśmy dopuścić do aż tak intensywnej zabudowy.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. entomol

  O jakim ty artykule piszesz „Razem”. Rzeczywistości Ci się pomyliły? 😉

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Mieszk

  Nie rozumiem tej nagonki, która prowadzi ten portal na niezależne stowarzyszenie a ponoć miał być kiedyś obiektywny.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. joozek501

  Fajnie się szafuje hasełkami „niezależne stowarzyszenie”. To znaczy niezależne od kogo i od czego? Nazwa „stowarzyszenie” nie oznacza, ze nie można krytykować działań organizacji. Jeśli stowarzyszenie ma na celu jak najlepsze zaspokojenie materialnych interesów członków i sponsorów (do czego ma prawo) kosztem interesów dużych grup społecznych, to te grupy mają prawo (i obowiązek) o tym mówić i to krytykować.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. entomol

  „Niezależne” Stowarzyszenie uważa, że jest reprezentantem głosu mieszkańców, ale tak naprawdę jest reprezentantem tylko swojego głosu (ciekawa jestem ile osób w rzeczywistości popiera ten głos, bo o ile z postulatami dotyczącymi przebiegu S7 może zgodzić się większość, to z postulatami dotyczącymi odrolnienia znacznych terenów Łomianek dolnych oraz możliwością zabudowy na 500-metrowych działkach już tylko garstka).
  Stowarzyszeniu nie podoba się krytyka ich działań przez mieszkańców Łomianek, ale mieszkańcy mają prawo do własnego zdania odmiennego od zdania Stowarzyszenia i nie jest to żadna nagonka, jak tu ktoś sugeruje.
  Stowarzyszenie głośno krzyczy, ale jest takie ludowe przysłowie „Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje” i ja tu widzę analogię 😉

  0
  0
  Odpowiedz
 12. RAZ

  Nie przeskoczycie prawdy. Pod koniec 2010 roku i pod koniec kadencji poprzedniego Burmistrza, rzekomo na ustny wniosek niezydentyfikowanych do tej pory „mieszkańców Łomianek” ( gdyż w dokumentach gminnych nie ma oznaczenia ilu było rzekomych wnioskodawców i kim oni byli) wykrojono z obszaru doliny łomiankowskiej mały obszar dla „wybrańców” i utworzono obszar 4.2 pomiędzy ulicami Jeziorną a Brukową zezwalając w nim na GĘSTĄ ZABUDOWĘ mieszkaniową (minimalne działeczki 1000m2) Nie dziwcie się,że pozostali mieszkańcy doliny łomiankowskiej się wkurzyli gdyż tym sposobem władza potwierdziła,że można zabudowywać dolinę łomiankowską lecz tylko „wybranym” Na takie antagonizowanie mieszkańców nie będzie zgody…Pamiętajcie całą dolina łomiankowska stanowiła jedną całość i z czyjejś inicjatywy (tajemnicą poliszynela jest kto był inicjatorem powstania obszaru 4.2a, internet aż chuczy od plotek) bez żadnego merytorycznego uzasadnienia, arbitralnie i szybko zrobiono obszar 4.2a z możliwością GĘSTEJ ZABUDOWY…i jakoś wtedy było cicho, media o tym nie pisały, nikt nie widział w tym nic złego..No,ale jak teraz mieszkańcy większej części doliny łomiankowskiej tej z gorszymi warunkami chcą równości wobec prawa miejscowego, a więc takich samych przywilejów jak mają wybrańcy z obszaru 4.2a podnosi się larum…bardzo to ciekawe..czyżby niektórzy bali się o swoje synekurki? nie bójcie się nic to nie da mieszkańcy Łomianek chcą RÓWNYCH PLANÓW DLA WSZYSTKICH, a nie „przywilejów dla wybranych” tylko tyle….. Jakoś nikt nie krzyczał jak ustanawiano przed 2010r możliwość zabudowy wielorodzinnej na kilku działeczkach na ulicy Chopina (notabene teraz te działeczki wystawiono za 22mln złotych na sprzedaż)…takich przykładów dziwnej i niezrozumiałej polityki przestrzennej jest więcej…niestety nie przypominam sobie żadnych artykułów na ten temat w lomianki.info a szkoda…Teraz sytuacja się zmieniła i mieszkańcy nie dadzą sobie wcisnąć już takich „kwiatków”..Może to niektórych boli?

  0
  0
  Odpowiedz
 13. ad entemol

  Stowarzyszenie nie krzyczy, tylko działa…Na stronach internetowych stowarzyszenia są dostępne dokumenty potwierdzające działanie stowarzyszenia Łomianki Razem. Oczywiste jest to,że komuś może przeszkadzać obywatelska kontrola poczynań radnych miejskich i urzędników,ale to już jest nie do odwrócenia. Mieszkańcy się obudzili i będą działać…nawet jak pewnym grupkom może to być nie na rękę i tyle… Pamiętacie jak wiele lat temu (chyba z 8) wprowadzono plan miejscowy dla kilku dosłownie działeczek przy Osikowej w Dąbrowie Leśnej zezwalając na zabudowę kilku działeczek segmentami? no tych przykładów jest więcej takiej niespójnej i niezrozumiałej polityki przestrzennej…czas z tym skończyć, czas równych planów miejscowych nadszedł…

  0
  0
  Odpowiedz
 14. entomol

  Ale równe przywileje dla wszystkich oznaczają pogorszenie jakości życia również dla wszystkich. Jestem za sprawiedliwością, ale skoro ktoś wydał błędne i podyktowane jakimś prywatnym interesem decyzje wcześniej, to teraz mamy w to brnąć konsekwentnie, żeby było sprawiedliwie?
  Obejrzałam film, przynajmniej dwie wypowiadające się w nim osoby powiedziały, że nie mieszkają w Łomiankach. Dla mnie to oczywiste, chcą jak najkorzystniej sprzedać swoją ziemię, ale co tam powstanie ich nie interesuje, bo tam nie mieszkają.
  Istotne jest wypracowanie kompromisu, między oczekiwaniami właścicieli ziemi, a postulatami ludzi, którzy żyją na tym terenie i dotknie ich zwiększona liczba mieszkańców, nadmierna gęstość zabudowy (infrastruktura szkolna czy drogowa wiemy jak wygląda). Większość nie jest przeciwna odrolnieniom czy rozwojowi zabudowy tych terenów (widać to na filmie), ale chce żeby to było przeprowadzone z głową. Dla mnie to logiczne. I tyle.
  Stwierdziłam, że stowarzyszenie krzyczy, tak, ale tak to właśnie widzę. Uznajecie swój głos jako głos mieszkańców, ale spójrzmy prawdzie w oczy, nie mieszkańców jako ogółu, ale wąskiej grupy tychże. I macie do tego prawo, po to też często zakłada się stowarzyszenia, żeby występowały w imieniu swoich członków, w obronie ich interesów.
  Ale nie mydlcie oczu ludziom, że to działanie dla dobra publicznego 🙂
  Dziękuję, bez odbioru, proszę mi już nie odpowiadać ad vocem ani ad co innego, bo nie będę tu w najbliższym czasie zaglądać 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 15. Andzia

  Czytam, czytam i nie wierzę! Ciekawa logika tego Łomianki Razem. Czy twierdzicie, że skoro kiedyś zrobiono coś źle na pojedyńczych kilku działkach w Dąbrowie to teraz trzeba zrobić tak samo źle tylko na całym obszarze Gminy Łomianki?

  Zastanówicie się nad tym co wypisujecie i wygadujecie!

  I przedstańcie się w końcu wypowiadać w imieniu wszystkich mieszkańców, bo to świadczy tylko o jakimś przerośniętym ego lub nieuświadomionych kompleksach. Piszcie może lepiej, że 5-10 członków stowarzyszenia (nie wiem Was tam jest) chce tego i tego… będzie bliżej prawdy.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. Mati

  Ta dyskusja jasno pokazuje o co chodzi zwolennikom z Łomianki Razem. Chyba nic nie trzeba dodawać.
  Dobrze, że jest miejsce, właśnie na niezależnych od władzy Łomiankach Info, gdzie mieszkańcy mogą się wymieniać opiniami. Jednak widać po powyższych wpisach komu ta możliwość się nie podoba, kto tu na wiatr rzuca puste hasła.

  0
  0
  Odpowiedz
 17. do andzia

  Niezadowolonych z dotychczasowej polityki przestrzennej jest ponad 1000 osób i są to wyłącznie osoby,które dały temu wyraz na piśmie…setki lub tysiące innych myśli podobnie. NIe przekrzyczycie faktów. Przed 2011r powstały lub rozpoczęto prace na obszarami dla „wybranych” czyli obszar wydzielony z doliny łomiankowskiej i nazwany 4.2a (wstyd i hańba dla planowania przestrzennego) rzekomo na ustny wniosek nieznanych „mieszkańców Łomianek” , faktycznie tajemnicą poliszynela jest kto był jego inicjatorem.. Nie jest tajemnicą,że w 2008 i 2009 działki wykupowano na tym późniejszym obszarze za 20tyszł za hektar…gdyż nie był on przeznaczony pierwotnie pod zabudowę z uwagi na liczne uciążliwości w tym terenie (gazociąg linia wysokiego napięcia, oczyszczalnia ścieków etc) żeby później pod koniec 2010r zainicjować zmiany i dać możliwość GĘSTEJ ZABUDOWY „wybrańcom” i to jest planowanie przestrzenne?
  Takich obszarów było więcej…
  Stowarzyszenie Łomianki Razem chce zakazu zabudowy wielorodzinnej, szeregowej i bliźniaczej oraz intensywnej na obszarze 4 czyli w dolinie łomiankowskiej i to widać niektórym przeszkadza gdyż próbują odwrócić kota ogonem…niestety głosami między innymi Radnych z Platformy obywatelskiej uchwalano takie a nie inne, budzące kontrowersje studium tworząc obszar 4.2a… Mieszkańcy Łomianek już nie dadzą się zastraszyć i patrzą na ręce urzędnikom i radnym miejskim i to się najwidoczniej niektórym nie podoba, tym co, w moim przekonaniu boją się o dotychczasowe swoje wpływy najwidoczniej…

  0
  0
  Odpowiedz
 18. wnioski

  Oto w skócie zasadnicze wnioski do studium stowarzyszenia Łomianki Razem, żeby nie było,że Łomianki Razem są za „gęstą” zabudową co jest niezgodne z prawdą i stanowi pomówienie oraz świadczy o albo niezrozumieniu problematyki albo o celowej dezinformacji…
  1. zakaz zabudowy wielorodzinnej na terenie całych Łomianek.
  2. zakaz zabudowy bliżniaczej na terenie Dąbrowy, Łomanek Dolnych
  3. wprowadzenie zabudowy jednorodzinnej ( jednolokalowej ) w strefie 4, 5
  4. ochrona jeziora Pawłowskiego – pozostawienie tych terenów w strefie 4

  więcej dowiecie się na FACEBOOK ŁOMIANKI RAZEM

  0
  0
  Odpowiedz
 19. wnioski

  Bardziej szczegółowe postulaty Stowarzyszenia Łomianki Razem, trzeba odkłamać niektóre stwierdzenia przeciwników mieszkańców Łomianek:

  Postuluje się zabudowę ekstensywną nas terenie 4 (Łomianki Dolne,Kępa Kiełpińska z zakazem zabudowy wielorodzinnej,bliźniaczej, wielolokalowej i szeregowej) z działkach minimum 1200m2
  Włączenie obszaru jeziora kiełpińskiego do strefy 4 i zakaz wokół jeziora zabudowy intensywnej.
  Zakaz intensywnej zabudowy przy puszczy kampinoskiej
  Zakaz zabudowy bliźniaczej i szeregowej na terenie Dąbrowy Leśnej,Zachodniej,Rajskiej z uwagi na ochronę przyrody…

  Czas odkłamać łatkę przyczepianą przez grupki bojące sięo swoje dotychczasowe wpływy…
  Wkrótce pokażemy komu zależy tak naprawdę na zabudowaniu Łomianek, a przedtem wykupywaniu gruntów od ich właścicieli „za grosze” żeby je później powoli przekształcać na budowlane
  FACEBOOK ŁOMIANKI RAZEM tam znajdziecie prawdę…

  0
  0
  Odpowiedz
 20. Solo

  Zajrzałem na ten Facebook i prawda jest taka że lomianki razem chce miedzy innymi intensywnej zabudowy terenów nadwislanskich. Bo działki 1020 metrów to moim zdaniem zabudowa intensywna.
  Przeciwników takich pomysłów jest 12 000 albo i więcej.

  0
  0
  Odpowiedz
 21. RAZEM do solo

  To gdzie było tych 12 tys rzekomych przeciwników gdy za Burmistrza Pszczółkowskiego rozpoczęto prace nad obszarem 4.2a zezwalającym na zabudowę w pełnym uciążliwościach terenie doliny łomiankowskiej na działkach 1200m2? Gdzie byli Ci ,którzy teraz tak zieją żółcią gdy ustanawiano możliwość zabudowy WIELRODZINNEJ przy Chopina/Armii Poznań, gdzie byłeś solo gdy zezwalano na zabudowę szeregową w Dąbrowie…Działki 1200m2 to zabudowa ekstensywna więc użytkownik SOLO mija się z prawdą twierdząc,że to zabudowa intensywna. Faktem jest,że przez lata wydzielano w planach miejscowych i w studium małe obszary z dużych rolnych pod zabudowę…temu mieszkańcy Łomianek powiedzieli dosyć i tyle. Czy się to grupkom interesów podoba czy nie… Mieszkańcy Łomianek chcą RÓWNYCH PLANÓW DLA WSZYSTKICH a stowarzyszenie ŁOMIANKI RAZEM jest przeciwko intensywnej zabudowy,ale jest za zrównoważonym rozwojem…i żadne ujadania grupek frustratów tego nie zmienią

  0
  0
  Odpowiedz
 22. wikary

  Może te 12 000 było dokładnie tam gdzie Łomianki Razem? Tylko gdzie wtedy było Łomianki Razem, no gdzie? Dlaczego wtedy was te „niesprawiedliwości” nie interesowały?
  Ależ to ciekawe, no pękam z ciekawości 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 23. sympatyk

  Kochani z „Razem” – Czy nie zauważyliście że idziecie w regularny przekręt na dużą skalę. Niedługo będą o was pisać nie tylko gminne szmatławce ale gazety ogólnopolskie. Pragnę wam właśnie przybliżyć dobrą praktykę planowania przestrzennego, której przestrzega każda szanująca się gmina w Polsce. Otóż większość burmistrzów gmin jak ognia unika wpływu lokalnych lobbystów i grup nacisku na kształt kluczowych dokumentów planistycznych w gminie. Zarówno Plany miejscowe jak i w szczególności studia kierunków rozwoju gminy są domeną niezależnych planistów. Planiści ci wyłonieni w transparentnym przetargu powinni tworzyć optymalne przestrzenne uwarunkowania w oparciu o obiektywną, uniwersalną wiedzę i umiejętności. Wy natomiast jako 10-osobowa grupa stosujecie chamski pressing wobec całej gminy, na swojego współziomka w interesach wzięliście urzędującego w imieniu całej społeczności zastępcę burmistrza do spr. społecznych..(*PR). i chrzanicie publicznie na każdym kroku, że reprezentujecie jakieś społeczeństwo majstrując jednocześnie przy prawie miejscowym w imię własnego finansowego interesu! Jak na moje wyczucie zupełnie niedługo weźmie się za was któraś ze służb no i ktoś z prasy krajowej. A i gratuluję strategii wyborczej.:)))
  Mam nadzieję że ludzie nie wybiorą grupy która oficjalnie do władzy rwie się nie po to by się stać gospodarzem, ale po to by dla siebie odrolnić 200 ha terenu .

  0
  0
  Odpowiedz
 24. zdezorientowany

  do „centrum”: na Wiślanej do Orlika są działki 500m2, a trochę dalej obowiązuje minimalna wielkość działek 2000m2. Potem, wzdłuż Brzegowej – 5000m2. Czy ktoś to potrafi logicznie uzasadnić?

  0
  0
  Odpowiedz
 25. zdezorientowany

  #Raz: a czy można prosić o udowodnienie że ktoś wystawił działki na Chopina za 22 miliony? Przydałby się link do jakiejś strony…

  0
  0
  Odpowiedz
 26. nadal zdezorientowany

  do: #wnioski IP: 83.24.52.*#RAZ IP: 83.24.52.*: dlaczego „Wkrótce pokażemy komu zależy tak naprawdę na zabudowaniu Łomianek, a przedtem wykupywaniu gruntów od ich właścicieli „za grosze” żeby je później powoli przekształcać na budowlane”?
  Jeżeli masz coś konkretnego do powiedzenia, to nie rzucaj pustymi oskarżeniami, tylko konkretami.

  0
  0
  Odpowiedz
 27. mabu

  do zdezorientowanego wyjaśnienia:

  na Wiślanej – teren ścisłego miasta i mieszających się budynków mieszkaniowych i usługowych, gdzie powinna się skupiać intensywna zabudowa (wystarczy pojechać do „innego” miasta, żeby zobaczyć realizację podstawowej przedwojennej zasady urbanistycznej w Polsce….)

  dalej..Chopina powyżej Kościelnej Drogi- osiedle mieszkaniowe ograniczone unikatową w skali Polski Strugą Dziekanowską (tu płynęła kiedyś Wisła wiec teren jest cenny przyrodniczo i szkoda go rozgrabiać jak Developerka na budowę szeregowców….)

  Brzegowa – dotąd tereny nieużytków, gdzie drogi nie posiadają mediów a Gminy przez najbliższe 20 lat nie będzie stać na doprowadzenie mediów….teren wartościowy przyrodniczo, blisko wały i no i najważniejsze dla tych, co trochę rozumni są z geografii: jest do taras zalewowy Wisły…czyli gdyby nie było wały to Wisła by tam wylewała się…..no a przyrody nie oszukasz…

  mam nadzieję że trochę w tym logiki widzisz, bo ja, jako mieszkaniec widzę w Łomiankach miejsce do życia a nie dorobienia się…

  0
  0
  Odpowiedz
 28. mabu

  oczywiście chodzi mi o zasadę: koncentrycznego rozwoju zabudowy: budujemy się gęściej w centrum, mniej gęsto na obrzeżach i terenach sąsiadującymi z obszarami cennymi przyrodniczo 🙂

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *