www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Obejrzyj IV Debatę Kandydatów na Burmistrza Łomianek

16 marca 2024 roku w ICDS odbyła się IV Debata Kandydatów na Burmistrza Łomianek. Mieszkańcy mieli szansę „na żywo” poznać sylwetki Magdaleny Cłapińskiej, Małgorzaty Żebrowskiej-Piotrak, Tomasza Dąbrowskiego, Piotra Rusieckiego, Adama Salwowskiego oraz Marka Zielskiego. 

Aulę Integracyjnego Centrum Dydaktyczno Sportowego w Łomiankach, w której odbyła się IV Debata Kandydatów na Burmistrza Łomianek, wypełnili mieszkańcy Łomianek, zwolennicy poszczególnych kandydatek i kandydatów oraz ich komitety wyborcze.

Trwające dwie godziny spotkanie, którego scenariusz przewidywał prezentacje kandydatów i ich wypowiedzi na kluczowe dla Łomianek sprawy, odpowiedzi na pytania zadane przez internautów odwiedzających ŁOMIANKI.INFO oraz wzajemne pytania kandydatów, prowadził mieszkaniec Łomianek, aktor Roch Siemianowski.

Organizatorem łomiankowskich Debat Kandydatów na Burmistrz Łomianek – tej i trzech poprzednich edycji –  jest portal www.LOMIANKI.INFO.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zapisu IV Debaty Kandydatów na Burmistrza Łomianek.

Dziękuję bardzo Rochowi Siemianowskiemu za poprowadzenie Debaty oraz dyrekcji i pracownikom ICDS za – jak zwykle – fachową pomoc techniczną w organizacji oraz odpłatne wynajęcie Auli.

Maciek Moraczewski /  red.

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

50 komentarzy

 1. Weronika

  Pani Burmistrz Żebrowska piotrak i Pan Zielski klasa. Spokój pewność siebie. Wypadli najlepiej.

  Pani Żebrowska – wiedza, fakty, konkrety, samorządoweiec pierwsza klasa.
  Pan Zielski – opanowanie, otwartość na współdziałanie. Człowiek z potencjałem.

  Pan Rusiecki miał być 'czarnym koniem’, a wypadł mdło.
  Pani Cłąpińska jest bardzo ładna.
  Pan Dąbrowski jest.
  Pan Salwowski, no cóż. Nie rozumiem, po co tam był.

  Organizacyjnie bardzo dobrze. Pełna sala.
  Organizator cały czas pilnował , żeby wszystko grało jak należy.
  Gratulacje.

  Dziękuję, że mogłam tam być i widzieć na żywo.

  46
  22
  Odpowiedz
  • Mieszkaniec_lomianek1

   Według mnie debata wygrana przez Piotr Rusiecki. Duży , spokój, konkrety , liczby. Najsłabszy występ zanotował Tomasz Dąbrowski który ewidentnie wyuczył się wszystkiego z kartki a mając czas na rozwinięcie się w odpowiedzi na pytania kończył wypowiedź po kilku sekundach nie mając nic więcej do powiedzenia. Nie wspominając już o tragicznym zachowaniu całego jego komitetu… wstyd

   21
   21
  • Żebrowska odważniejsza od duetu Dąbrowski - Rusiecki

   Małgorzata Żebrowska-Piotrak ma większe jaja niż Dąbrowski i Rusiecki razem wzięci. Oni stchórzyli, Żebrowska – nie!
   Żebrowska odważniejsza od duetu Dąbrowski – Rusiecki

   Trzeba przpomnieć że dwaj panowie nie mieli odwagi stanąć do debaty w czasie kiedy byli u wladzy, ani w po pierwszej, ani po drugiej kadencji.

   Duet Dąbrowski-Rusiecki dwa razy stchórzył i nie przyszedł na debaty.

   Brawo Pani Małgorzato!

   35
   21
  • Małgorzata Herburt-Heybowicz

   Bardzo słuszna ocena podpisuję się pod tą oceną.Merytoryczna była tylko Pani Burmistrz.Pan Marek Zielski Ok.okazał wielką kulturę.Reszta mniej niż 0.Pan Salwowski musi popracować nad j.polskim nie mówi się kedy tylko kiedy.Nie chcemy w Łomiankach aby Burmistrz źle mówił po polsku i mafijnych pisowskich kombinatorów.

   5
   6
  • Danik

   A jak zmieniły się Łomianki za kadencji tej Pani ??

   5
   1
  • Stokrotka

   Zebrowska Piotrak zrobiła znacznie więcej niż Dąbrowski i Rusiecki razem w pierwszej kadencji.
   – szkoła w Sadowej,
   – przedszkole w Dąbrowie,
   – place zabaw w Dąbrowie, Dziekanowie,
   – świetlica w Dziekanowie,
   – zadaszenie boiska przy basenie,
   – budynek trenerski przy stadionie,
   – zdobyła działkę na kolejną szkołę w Łomiankach Dolnych.
   – rozpoczęcie budowy Zespołu Szkół na zdobytej działce w Łomiankach Dolnych
   i inne

   Jakby Żebrowska miałą szasnę na drugą kadencję, to przy tych środkach, które teraz będą z KPO może zbudować jeszcze więcej. Jej będzie łatwiej, bo bliżej jej do PO niż do PiS w przeciwieństwie o innych kandydatów i kandydatki.

   Żebrowskiej nie lubią, bo Żebrowska to kobieta.
   A dla panów to nie do zniesienia, że kobieta zarządza lepiej niż duet ich dwóch.

   7
   8
 2. Patryk

  Bardzo miło było uczestniczyć w debacie. Super wsparcie całego komitetu Tomasza Dąbrowskiego 😀

  15
  17
  Odpowiedz
  • Nemo

   Ludzie Dąbrowskiego cały czas przeszkadzali innym kandydatom a najbardziej Piotrowi Risieckiemu. Jak na tym miało polegąć wsparcie to wstyd!

   12
   12
  • Renata

   Popieram, merytorycznie, świetne przygotowanie Pana Dąbrowskiego i wielkie wsparcie ze strony zgranego zespołu. Wielki szacun🙂

   9
   9
 3. Janek

  Zwyciężca jest tylko jeden, brawo Piotrek!

  14
  24
  Odpowiedz
  • Beata

   Rusiecki jak zwykle merytorycznie ale bez fajerwerków, nie obiecywał złotych gór jak pozostali kandydaci

   Dąbrowski tragedia, szkoda gadać jak ten chłop się utrzymał na powierzchni to ja nie mam pytań. Ma problem ze skleceniem kilku sensownych zdań… jak on ma rządzić naszą gminą? Nie żartujmy sobie bo to koleś porażka

   Żebrowska o dziwo dobrze, Wyrobiła się, nie miała lekko

   Cłapińska nieźle ale za dużo też nie ma do zaoferowania

   Salwowski to zabawny facet i interesująca kandydatura, w sumie fajnie, że jest. Chociaż zadał kilka trudnych pytań, nie to co pozostali.

   Zielski spoko facet ale na wójta lub sołtysa

   16
   13
 4. Kamil

  Fajne wydarzenie, bardzo merytoryczne wystąpienia, bez zbędbych kłótni pomiędzy kandydatami. Dziękuję że mogłem uczestniczyć w tym wydarzeniu 🙂👍 Tomek gratulacje 💪🙂

  7
  7
  Odpowiedz
  • Antoni Macierkiewicz

   Zachowanie KKW Dąbrowskiego bardzo słabe , brak jakiegokolwiek uszanowania do pozostałych komitetów . Były jasno ustalone zasady , szkoda że tego nie przestrzegali .
   Debata uważam że wypadła fajnie , mam nadzieję że ludzie przejrzą na oczy !

   15
   8
  • Bosa

   ŻEBEOWSKA-Piotrak zmiotła wszystkich. Brawo! To jedyna kandydatka, która tera, będzie wiele mogła dzięki wsparciu KO. Nauczyła się wiele, w przeciwieństwie do Rusieckiego, nie jest narcystyczna. Nie ma interesów w zabudowie Łomianek. Mąż informatyk, nie deweloper jak próbowano ludziom wmówić. W przeciwieństwie do wielu radnych i kandydatów na burmistrza, którzy widzą interes w odralnianiu i zabudowie wsi. Na uwagę zasługuje Zielski! Świetne wypowiedzi. Bez przytyków, bez konfliktów. Widać, że umie słuchać i ma pokorę. Reszta, mam nadzieję, nigdy nie dostanie szansy na rządzenie!

   11
   9
 5. Dariusz

  Zachowanie komitetu Tomasza Dąbrowskiego skandaliczne, nie tak powinno to wyglądać. Po debacie również szerzenie propagandy o wielkim zwycięstwie ich kandydata, gdzie nie potrafił się składnie wypowiedzieć, tekst miał wyuczony. Najbardziej merytoryczny był Piotr Rusiecki, nieźle wypadli Adam Salwowski i Marek Zielski.

  14
  13
  Odpowiedz
 6. Rafał

  W ujęciu całościowy Piotr Rusiecki wypadł najlepiej. Merytoryczne i konkretne wypowiedzi. Dużo faktów, dużo przytoczonych liczb. Konkretny program wyborczy – brawo Piotr 👏👏

  14
  24
  Odpowiedz
 7. Adam

  Hahahahahaha ale Rusiecki zgasił Dąbrowskiego hahaha hit!

  Włączajcie 1:33:30

  „Tomku możesz nie wiedzieć bo ja tam jeździłem” hahahah

  15
  14
  Odpowiedz
  • Renata

   Myślę, że na tym polega współpraca, aby nie robić wszystkiego samemu. To miło, że Pan Rusiecki angażował się i profesjonalnie wypełniał swoje obowiązki, z pewnością Pan Dąbrowski w tym czasie zajmował się równie ważnymi dla naszej społeczności sprawami.

   4
   4
  • Weide

   Pani Żebrowska-Piotrak merytorycznie i oratorsko wymiata. Jednak niedosyt mam do każdych kandydatów, bo żaden nie widzi problemów Łomianek, z jakich są negatywnie odbierane w kraju. W środowisku urbanistów to antyprzyklad agresywnego, bezmyślnego rozwoju i rozbudowy. Nikt nie stanął za ochroną środowiska, za zrównoważonym rozwojem, za ideą miasta ogrodu. Tak więc Łomianki to będzie Ożarów a nie Izabelin czy Podkowa. Pech

   3
   5
 8. Stokrotka

  Najbardziej przekonała mnie p.Żebrowska-Piotrak. Zasadnicza, konkretna babka i widać, że zna się na rzeczy.
  Wbrew temu co mówią od Rusieckiego i Dąbrowskiego, dużo dla Łomianek zrobiła.
  Szkoła w Sadowej, przedszkole w Dąbrowie, place zabaw w Dąbrowie, Dziekanowie, &wietlica w Dziekanowie, zadaszenie boiska przy basenie, budynek trenerski przy stadionie, zdobyła działkę na kolejną szkołę w Łomiankach Dolnych. W sumie, to znacznie więcej niż Dąbrowski i Rusiecki razem w pierwszej kadencji. A kadecja Żebrowskiej nie była łatwa. Covid, inflacja jakby ktoś zapomniał.

  Jakby Żebrowska miałą szasnę na drugą kadencję, to przy tych środkach, które teraz będą z KPO może zbudować jeszcze więcej. Jej będzie łatwiej, bo bliżej jej do PO niż do PiS w przeciwieństwie o innych kandydatów i kandydatki.

  Spotkałam się z opinią, że p.Rusiecki był merytoryczny, ale moim zdaniem starał się pod przykrywką liczb i kwot ukryć to, że nie ma nic konkretnego do zaproponowania.
  Wspominał o bitwie. Przecież ta zabawa w wojnę jest żenująca i niepokojąca. Nie ma to nic wspólnego ani z promocją miasta, bo takie bitwy są, a raczej były, bo już mało kto to teraz organizuje, w bardzo dużej liczbie miejsc. Ludzi znudziła taka rozrywka.
  Zupełnie mnie nie przekonał.

  Dobry prowadzący, bo bez niego byłoby trochę nudno.

  22
  20
  Odpowiedz
  • Burmistrz

   Ciekawa debata, dobrze, jest posłuchać planów poszczególnych kandydatów. Niestety najgorzej wypadły panie. W przypadku obecnej pani burmistrz – chyba nie trzeba nic dodawać. Pora, żeby zdała urząd i z godnością wróciła do swoich zajęć. W przypadku pani Clapinskiej – wygląd i zalotny uśmiech to nie wszystko. Wyglądem nie wygrywa się wyborów, a w jej przypadku na wiedzę, wykształcenie i jakiekolwiek pojęcie o samorządzie nie można liczyć. Niech lansuje się na imprezach sportowych, góruje obiadki dla OPS i zajmie się dziećmi, a nie zarządzaniem gminą. Pora na prawdziwego gospodarza!

   11
   11
  • Mieszkaniec Łomianki

   Marek Zielski wygrał debatę kandydatów na Burmistrza Łomianek. Spokojny, opanowany, merytoryczny ton, wysoka kultura osobista i co najważniejsze nie wychwalał samego siebie a docenił ludzi, którzy współpracują z nim od stycznia 2023 jako grupa społeczna Łomianki to My, a później KWW Marka Zielskiego. Docenił ogrom pracy wspaniałych ludzi, którzy go otaczają, za co dostał jako jedyny kandydat brawa od sympatyków wszystkich komitetów. W swojej wypowiedzi wskazał niejednokrotnie, że zależy mu na dialogu i współpracy wszystkich dla rozwoju Łomianek.
   Mieszkańcy Łomianek chwalą Zielskiego za autentyczność i szczerość wypowiedzi.

   Drugim kandydatem, który został określony jako następny po Zielski był Piotr Rusiecki, dla mnie osobiście rzucał milionami na inwestycje, ale ogólnie nie przekonał mnie. Pamiętam dyktaturę w urzędzie za czasów Rusieckiego, arogancje władzy i chamskie wypowiedzi, nie przekonał mnie ładna mina i kilkoma zdaniami, w jednym momencie pokazał swoje prawdziwe oblicze atakując Tomasza Dąbrowskiego.

   Skandaliczne zachwianie komitetu Tomasza Dąbrowskiego było widać od początku debaty. Wiele spraw było ustalonych przed debatą i prawie wszystkie jego komitet złamał. Żałosne i jak na Dąbrowskiego w bardzo słabym stylu, więcej stracił tym niż zyskał…

   Salwowski to była jakaś szopka… szkoda opisywać…

   Clapińska – bardzo sztuczny ton wypowiedzi i czułem się jakbym był na wyborach miss Polonii, brakowało mi tylko tekstu z jej strony „proszę o pokój na całym świecie”, bardzo dziwnie wyglądały jej śmieszki do publiczności. Mimo ładnej buźki bardzo szybko zaatakowała pytaniami innych kandydatów… wg mnie więcej tym straciła niż zyskała…

   Malgorzta Żebrowska – Piotrak jak na urzędującego burmistrza nie widziałem wizji Łomianek czy planu działania, nie była za mocno atakowana, ale zabrakło mi w jej wypowiedziach chęci do działania i miałem wrażenie, że w ogóle się nie przygotowała…

   6
   7
 9. Anna

  Świetne doświadczenie! Komitet Tomasza Dąbrowskiego niesamowita energia! Wszyscy razem Jesteśmy z panem Tomaszem Dąbrowskim! Doświadczona osoba przyszłością Łomianek!

  11
  15
  Odpowiedz
 10. Ludwik

  Jeżeli chodzi o profesjonalizm i przygotowanie to Rusiecki ma to rozpisane na 5 lat, jak zwykle. Inni raczej na poziomie bajania. Tylko, że bajanie to już było w tej kadencji. W sumie to takie show, ale cóż każdy zdecyduje sam.

  11
  20
  Odpowiedz
 11. Żebrowska odważniejsza od duetu Dąbrowski - Rusiecki

  Małgorzata Żebrowska-Piotrak ma większe jaja niż Dąbrowski i Rusiecki razem wzięci. Oni stchórzyli, Żebrowska – nie!

  Trzeba przpomnieć że dwaj panowie nie mieli odwagi stanąć do debaty w czasie kiedy byli u wladzy, ani w po pierwszej, ani po drugiej kadencji.

  Duet Dąbrowski-Rusiecki dwa razy stchórzył i nie przyszedł na debaty.

  Brawo Pani Małgorzato!

  20
  20
  Odpowiedz
  • Szpieg z krainy deszczowców

   Czemu ten dziadek jeszcze nie na emeryturze ? Chyba dużo obiecał klakierom skoro go tak wspierają. Nie zastanawiało to was ????

   5
   2
 12. Nolo1991

  Małgorzata Żebrowska Piotrak, świetna mówczyni, konkretna osoba, ale nie wykorzystała kompletnie swojej szansy. Największy sukces w moich oczach to prowadzenie Centrum Kultury, współpraca z dyrektorem i oferta, którą przygotowali. Wielka szkoda, że zabrakło tutaj wysiłków i nauki.

  Piotr Rusiecki, konkrety, standardowy program. Wreszcie wprowadził do rady młode pokolenie. Niestety według mnie i wielu znajomych mieszkańców sprawia wrażenie jakby nie lubił ludzi. Tutaj zgrzyt na linii komunikacja i praca. Pytanie czego oczekujemy jako mieszkańcy.

  Tomasz Dąbrowski słaby mówca jak sam powiedział, ale fakt, że w ciągu dwóch kadencji Łomianki ładnie się rozwijały. Zachowanie komitetu do przepracowania. Na pewno jest to postać reprezentacyjna, fajnie, że zdobył doświadczenie pełniąc funkcję prezesa spółki gminnej. Zastanawiam się nad daniem mu szansy.

  O panu Zielskim słyszałam same dobre słowa i wierzę, że jest świetnym człowiekiem. Niestety nie jestem pewna, czy jest to osoba nadająca się na fotel burmistrza. Dodatkowo posiada bardzo słaby zespół radnych, których częściowo znam i wiem, że po prostu nie poradzą sobie w tej funkcji.

  Pan Salwowski świetnie wypada czytając z kartki. Niestety nie mam żadnego zdania i nie jest moim kandydatem.

  Pani Cłapińska ogromny potencjał. Niestety niewykorzystany. Dużo mówienia, opowiadania, przytyków do obecnej burmistrz, ale bardzo mało konkretów. Styl „na posła” – mówić na okrągło i sprowadzać pytania na swoje tory. Dobra jako lokalna aktywistka, nie jako osoba zarządzająca. Według mnie byłaby świetna w prowadzeniu lokalnego NGO wspierającego łomiankowską młodzież.

  Podsumowując, według mnie są tutaj trzy warto zauważenia osoby:
  1. Piotr Rusiecki
  2. Tomasz Dąbrowski
  3. Małgorzata Żebrowska Piotrak

  Poprzedni burmistrzowie po prostu udowodnili, że działali. Myślę, że i jeden i drugi spełnią swoje obietnice i po prostu będą musieli działać, bo mieszkańcy patrzą na ręce i rozliczają bardzo dobrze, co widać po obecnej kadencji.
  Moje własne odczucia to wybór między osobą trochę aspołeczną, nie dającą się lubić (Piotr Rusiecki), a jednocześnie reprezentacyjnym i zagubionym Tomaszem Dąbrowskim.
  Dlaczego ujęłam tutaj MŻP? Wypadła bardzo dobrze, doceniam działania kulturalne, ale nie rozumiem co poszło nie tak w tej kadencji. Pytanie, czy warto jeszcze tutaj dać szansę.

  8
  7
  Odpowiedz
  • Stokrotka - jestem za Żabrowską

   Wbrew temu co mówią od Rusieckiego i Dąbrowskiego, Żebrowska-Piotrak dużo dla Łomianek zrobiła.
   – szkoła w Sadowej,
   -przedszkole w Dąbrowie,
   -place zabaw w Dąbrowie, Dziekanowie,
   – świetlica w Dziekanowie,
   – zadaszenie boiska przy basenie,
   – budynek trenerski przy stadionie,
   – zdobyła działkę na kolejną szkołę w Łomiankach Dolnych.
   i inne

   W sumie, to znacznie więcej niż Dąbrowski i Rusiecki razem w pierwszej kadencji.
   A kadencja Żebrowskiej nie była łatwa. Covid, inflacja jakby ktoś zapomniał.

   Jakby Żebrowska miałą szasnę na drugą kadencję, to przy tych środkach, które teraz będą z KPO może zbudować jeszcze więcej. Jej będzie łatwiej, bo bliżej jej do PO niż do PiS w przeciwieństwie o innych kandydatów i kandydatki.

   Żebrowskiej nie lubią, bo Żebrowska to kobieta.
   A dla panów to nie do zniesienia, że kobieta zarządza lepiej niż duet ich dwóch.

   18
   16
  • Z serca w Łomiankach

   Mysle, ze warto jednak spojrzeć całościowo na dokonania MZP. Usilne działania podjazdowe ekipy Rusieckiego od pierwszego dnia jej kadencji także mnie zmyliły. Zaczęłam się zatem mocniej przyglądać faktom. Na pewno nie wykorzystała przestrzeni w internecie a ten nie lubi pustki. Wypełnił ja skutecznie były wiceburmistrz plotkami i pomówieniami.

   5
   4
 13. Cadyk

  Chwilami miałem wrażenie, że ktoś na sali wynajął grupę klakierów. Ubranka jak z komunistycznej gali! Zgrabnie ich owacje wyglądały dla nieświadomych istnienia takiej możliwości. Powitanie i owszem, ale za tak słabe merytorycznie występy ich bożyszcza, były nie na miejscu. Najlepszym mówcą jednak okazał się Pan Zielski. Merytorycznie na głowę wszystkich pobiła MŻP okazując się równie wysokiej klasy mówczynią. Natomiast złudzeniem merytoryczności były przemowy P. Rusieckiego. Żadne brawa nie pomogą, gdy szkoły traktuje się równorzędnie, z piecami, których wymiana ma trwać jeszcze kilka lat, a może dłużej.

  9
  8
  Odpowiedz
 14. Tak dla Tomasza Dąbrowskiego

  Byłam na debacie, teraz jeszcze raz wysłuchałam i:
  1. Pani Cłapińska nadaje się na radną, fotel burmistrza nie dla niej, za mała wiedza, naiwność, myśli że nauczy się jak Żebrowska.

  2. Pan Tomasz Dąbrowski – spokojny, zrównoważony, merytoryczny, duże obycie i doświadczenie. Super. Klasa. On nie musi liczbami rzucać jak Rusiecki. Dabrowski dobierze sobie dobry zespół specjalistów. Ma mój głos, aby Lomianki wróciły na ścieżkę rozwoju.

  3. Pan Rusiecki – młody, narwany, widać że bardzo chce wrócić do władzy. Mam nadzieję że nie.

  4. Marek Zielski – dobrze wypadł, ale obawiam się że pozycja burmistrza nie dla niego, Radny tak, burmistrz – NIE!

  5. Adam Salwowski – taki żart wyborczy.

  6. M. Zebrowska-Piotrak – już wystarczy, Fakt, dobrze mówi ale jet polonistką. Nie potrafi stworzyć zespołu, kłótliwa, cały czas robiła te swoje głupie miny jak mówiła radna Cłapińska, komentowała, przewracała oczami. Czas już odejść i szukać zatrudnienia gdzie indziej.

  10
  14
  Odpowiedz
  • Wan

   A mówiłeś, że ta brudna gra nie dla ciebie a jednak

   Z kim przystajesz taki się stajesz.

   0
   2
 15. Ewa

  W kolejności alfabetycznej
  Magdalena Cłapińska róż przysłaniał wszystko, a szkoda bo to sympatyczna osoba Niestety zakładając na koniec różową czpeczkę do różowego garnituru zwyczajnie nie wzbudza zaufania. Wizja Łomianek również bajkowa jakby kandydatka zapomniała, że mamy szarą i trudną rzeczywistość z którą trzeba się zmierzyć. Nie wyobrażam sobie takiej pani burmistrz Do tego sztuczny głos i wyuczone odpowiedzi Jako radna ok ale na pewno nie jest gotowa na stanowisko burmistrzyni.

  Tomasz Dąbrowski sam zaczął od tego w czym jest słaby. Na pytanie o wizję Łomianek rozpływał się o przeszłości zamiast powiedzieć konkretnie jak widzi przyszłość miasta. Jakby zakotwiczył się w przeszłości i nie wiedział jak iść dalej naprzód. Brak pewności siebie nadrabiał wsparciem skandującego komitetu który wyglądał jak uczniowie w mundurkach z okrągłą tarczą na piersi posłusznie wspierający swego wodza. To dyskredytuje powagę tego człowieka dla którego miałam zawsze szacunek. Zaskoczyły mnie również jego braki wiedzy merytorycznej także o tym co działo się przeszłości. Najbardzie rozczrował mnie ze wszyskich kandydatów bo spodziewałam się znacznie więcej po nim i przed obejrzeniem debaty był moim faworytem :-(.

  Adam Salwowski brawo za pytania do kontrkandydatów – było dzięki temu zabawnie Sam nie odpowiedział na pytanie jak widzi przyszłość Łomianek. Erudycja na niskim poziomie co dyskwalifikuje go jako osobę ktora ma reprezentować miasto Argument na koniec dlaczego warto go poprzeć rozbawił całą publiczność. Miły ale za słaby na urząd burmistrza – brak cech lidera.

  Małgorzata Żebrowska Piotrak widać że się wyrobiła i wypowiadała sie swobodnie Trafiła na trudne pytania od internautów i kontrkandydatów. Sprytnie na nie odpowiedziała co tylko pokazuje że potrafi się wymigać od odpowiedzi. Do tego dużo uśmiechu który jednak nie był ciepły i serdeczny a raczej ironiczny i wskazujący na lekceważący stosunek do pozostałych osób. Osobowość raczej konfliktowa. Obie Panie nie szczędziły sobie uszczypliwości.

  Piotr Rusiecki jako jedyny nie roztaczał wyidealizowanej przyszłości Łomiank tylko mówił o konkretnych sprawach do załatwienia, terminach, liczbach i priorytetach. Jedyny mówił o zespołach jakie trzeba powołać do realizacji tych zadań. Do tego wskazał że ma zaplecze osób gotowych od razu do dzialania co jest dużym plusem. Opanowany, elokwentny i merytoryczny Widać, że miał najwięcej do powiedzenia w sprawie Łomianek. Inne osoby nie wykorzystały nawet w pełni przysługującego czasu.

  Marek Zielski sympatyczny i opanowany. Wypowiadał się swobodnie i był przy tym naturalny. Wydaje się że to człowiek pracy – nie lider, a tym bardziej nie wizjoner. Dużo powoływał się na różne znajomości i układy co różnie można odbierać. Niestety ma swoje lata podobie jak wiele osób w jego zespole. Prezentowane akcje społeczne są ok ale to nie to samo co zarządzanie miastem. Biorąc pod uwage wiek i wykształcenie nie mam pewności czy będzie gwarantem budowania nowoczesnego miasta przyszłości.

  7
  5
  Odpowiedz
 16. Tom

  Piotr Rusiecki merytoryczny, reszta bajała. Zielski ok, Żebrowska mimo, że dla Ł nic nie zrobiła wypadła też nieźle.

  6
  12
  Odpowiedz
 17. Baczny Obserwator

  Brawo za inicjatywę debaty! Bardzo potrzebna formuła dla możliwości doinformowania i poznania kandydatów.
  Cieszę się że odbyła się bez hejtu i nadmiaru pomyj i niskich standardów rodem z niegdyś TVP Info… ;(
  Debata miała swoje plusy ale i minusy (pewnie z powodu ograniczeń takiej formuły). Trochę za mało wyzwań przed którymi kandydaci musieliby sobie poradzić (odpowiednie pytania do odpowiednich kandydatów itp.)
  Cóż, świetnie że w Łomiankach odbywają się takie debaty. Wielkie gratulacje dla organizatorów!!!

  3
  3
  Odpowiedz
 18. Z sali

  Brawo dla Piotra Rusieckiego – mamy lidera w wyborach. Jedyny, który merytorycznie odpowiadał na pytanie – zaś nerwowe reakcje sali tylko to potwierdzały.

  8
  15
  Odpowiedz
 19. Marcin Etienne

  O kandydatach będzie tu dużo. Stąd ja zwrócę uwagę na stronę techniczną, bo o tym chyba nikt nie napisze. A warto docenić ogromną pracę włożoną w montaż materiału, który został skręcony z trzech kamer. Różnej klasy sprzętu. Sporo elementów dynamicznych. Zbliżenia. Czasem przejścia na innego odbiorcę w trakcie wypowiedzi zupełnie innej osoby. Precyzyjne cięcia. Wyrównane oświetlenie i dźwięk, mimo że z nieco więcej niż jednego źródła… Porządny warsztat. Naprawdę przyjemnie się to ogląda. Gratulacje!

  15
  1
  Odpowiedz
 20. Hilde

  BRAWO dla pana TOMASZA DĄBROWSKIEGO !!! To jest mój kandydat, elegancki, elokwentny, kulturalny, z klasą. Sprawdził się jako Burmistrz przez dwie kadencje. Czas, żeby pani Żebrowska zeszła ze sceny Łomianek, już i tak dużo namieszała. Pan Rusiecki czytał cyferki z kartki i widać że nie zależy mu na kontakcie z człowiekiem tylko mówił o rzeczach a nie o relacjach z ludźmi. Pani Cłapińska za różowa – ja osobiście nie lubię tego koloru i jest marzycielką, buja w obłokach. Pan Zielski myślę że sprawdził by się bardziej jako społecznik niż burmistrz. Pan Salwowski mógłby opowiadać kawały i byłoby z tego dużo śmiechu 😀

  7
  10
  Odpowiedz
 21. obserwator

  Cłapińska – pustka opakowana w różowy papierek; brak własnego przesłania, tylko same pytania do kontrkandydatów w jednej z rund dodatkowo to poczucie pustki wzmagały; klęska w potyczce z Rusieckim; próbowała słabość przykryć przechwałkami o superosiągnięciach, ale to wszystko śmierdziało fałszem na kilometr; jej celem było pokazanie, że ma doświadczenia w zarządzaniu czymkolwiek – ale poza deklaracją, że tak jest, zostanie zapamiętana jako mama od dmuchanej hali bez większych kompetencji; czekałem kiedy pojawi się, że chciałaby na świecie pokój i walczyć z głodem, ale to akurat nie padło; z debaty zostaje wywieziona na tarczy – ale za to w różowej czapeczce (którą chyba świadoma braku jakichkolwiek innych atutów założyła na koniec);

  Dąbrowski – bardzo dobry start; chciał się pokazać jako poważny pretendent do tronu i to na wstępie osiągnął; wiecowa bojówka ze skandowaniem Tomasz na wejściu (brakowało tylko muzyki z Gladiatora i puszczonych lwów) raziła – ale też pokazywała, że to kandydat liczący się; bardzo dobre otwierające wystąpienie, gdzie odniósł się do swojej słabości wystąpień publicznych (tę słabość zresztą później przez całą debatę konsekwentnie potwierdzał) – tym zjednał sobie sympatię, a później wypunktował swoje osiągnięcia podkreślając inwestycje; ale im dalej w las, tym bardziej gasł – wraz z coraz mniejszymi oklaskami klakierów – a pewne pytania (jak z wyliczanką dyscyplin sportowych), zagubienie w formule debaty (o co w sumie było nietrudno), niechęć do dodatkowej minuty na podsumowanie, celny prztyczek od Rusieckiego – to wszystko obnażało jego słabość; mimo, że nie chciał podsumowania, to powtórzył w nim wątki z początku i tym umocnił swoje poparcie wśród zwolenników; z debaty wychodzi z tarczą (może trzymaną w jednej ręce),ale tarczą, która mu nie wypadła, a sam wypadł lepiej od oczekiwań;

  Rusiecki – w otwarciu zasypał odbiorców stertą milionowych wyliczanek (w sumie do teraz nie wiem co chciał wyliczyć), ale dalej w wypowiedziach i pytaniach pokazywał swoją sprawczość i skuteczność; mimo obaw o jego zachowanie, utrzymywał poziom debaty (i jego komitet również); miał kilka wypowiedzi z absurdalną argumentacją – ale w powszechnym odbiorze raczej niewielu to dostrzeże; z debaty zostaną mu zapamiętane celne strzały w stronę Cłapińskiej i Dąbrowskiego – ale bardziej przez zbytnie skoncentrowanie się na kilku wąskich wątkach (drogi, piece i wylosowane pytanie o rezerwat kiełpiński) pokazał się jako kandydat na naczelnika referatu dróg lub środowiska, a nie burmistrz; wypunktowana dezercja z rady miasta mocno osłabiła jego szanse; w pewnym momencie próbował nawet pomóc Salwowskiemu – precyzując jego bełkotliwe pytanie, ale dla tego drugiego dzisiaj każde koło ratunkowe było i tak dodatkowym obciążeniem zatapiającym;

  Salwowski – największy przegrany debaty; kandydat, który w materiałach wyborczych przedstawia się jako „najlepsze wykształcenie”, znający języki – w debacie wypada jak półanalfabeta niepotrafiący sprawnie przeczytać kilku słów, nie mówiąc o samodzielnym złożeniu sensownego zdania; Sszholbus (wymawiane tak jak napisane) pomijam; krzyżówka Gierka z Gomułką; nawet jeżeli to przez stres – to na jego miejscu wziąłbym do serca stare powiedzenie – nie potrafisz, nie pchaj się na afisz. Z debaty wywieziony na tarczy – dodatkowo poszatkowany na kawałki. Nie tylko nie nadaje się na burmistrza, ale również radny dla niego to za wysokie progi. Każda wylosowana osoba z publiczności (zważywszy, że większość stanowiło blisko 200 kandydatów na radnych) byłaby znacznie lepsza.

  Zielski – początek bardzo niemrawy, ale z każdą minutą się rozkręcał; pomysłu i programu w tym było mało, ale wzbudzał zaufanie i sympatię; najlepsze wystąpienie końcowe – budujące go jako kandydata kompromisu; bardzo zyskał w tej debacie;

  Żebrowska- Piotrak – najbardziej merytoryczne wypowiedzi, przyjemnie było słuchać – ze względu na argumenty, przygotowanie, sprawność oratorską, kulturę języka polskiego; kilka niepotrzebnych szpil – zwłaszcza wobec znokautowanego Salwowskiego – ale ten typ chyba tak już ma; bardzo dobry, konkretny start; wypunktowana lista osiągnięć – z zapowiedzią powrotu w kolejnej turze – i mimo, że do tego nie doszło, to wrażenie zostało, że tego jest bardzo dużo (aż za, skoro brakuje czasu, żeby móc wymienić). Duża pewność siebie, luz i uśmiech mimo, bycia pod ciągłym ostrzałem; pytania wylosowane od internautów – sprawiały wrażenie jakby były ustawką – idealnie pod burmistrz, ale pytania od kontrkandydatów również sprawiały takie wrażenie, po prostu dzisiaj na przygotowanie Żebrowskiej-Piotrak nie było mocnych; z debaty zostanie zapamiętana, że ma dużo zainicjowanych projektów, dużo dobrych zmian mimo kadencji w trudnych warunkach i mimo słabych, nieodopowiedzialnych radnych; z debaty wychodzi z tarczą mocno trzymaną w dłoniach;

  prowadzący Roch – debata kandydatów na burmistrza w formule standupu to ciekawa propozycja 😊, ale raczej nigdy więcej

  14
  12
  Odpowiedz
  • Ren

   Dobrze że Pan Siemianowski rozluzniał atmosferę, bo widać było, że kandydaci mocno spięci
   Moim zdaniem to bardzo dobry wybór, Pewnie organizator wie, że gdyby nie taki prowadzący to by była stypa i nikt by nie wysiedział tych 2 godzin.

   11
   1
 22. Beata

  Ja widzę świetny duet, który ma szansę dzięki koneksjom z
  PO zdobyć dofinansowanie i przychylność dla rozwoju gminy! Żebrowska Piotrak i Zielski!! Burmistrz i wce burmistrz!!!

  6
  6
  Odpowiedz
 23. Fan Endrju

  Beata: napisała świetny duet dla Łomianek Żebrowska i Zielski- koneksje z PO. Obawiam się, że wygra fatalny duet ze skrzętnie ukrywanymi koneksjami z PiS.

  1
  1
  Odpowiedz
 24. Janusz Zakrzewski

  Bardzo dobrze przygotowana debata, niezawodny nasz Roch, wszyscy pochowali się za lokalne komitety. Jednak wszyscy wiedzą że Trójka kandydatów Zielski, Cłapińska, Żebrowska są związani z PO. Natomiast Dąbrowski ma poparcie PIS, Nie przypadkowo PIS nie wystawił kandydata na Burmistrza. więc mamy dwa bloki PIS i PO przeciwko Rusieckiemu i Salwowskiemu. Stawiam na dogrywkę Zielski -Rusiecki. Ja stawiam na Piotra Rusieckiego rzeczywiście bezpartyjny młody stanowczy i wie gdzie się porusza, fachowiec. twarda ręka. To jest kandydat na trudne czasy

  2
  2
  Odpowiedz
  • Lech

   Magdalenie Cłapińskiej bliżej do PiS niż do PO. Patrząc na kandydatów Piotra Rusieckiego też wdać wiele osób związanych z PiS i Konfederacją.

   3
   3
 25. Mieszkaniec

  Liczę na powrót Dąbrowskiego. Łomianki świetnie się rozwijały za jego czasów. Pani Cłapińska – pięknie opakowany cukierek. Zdyskredytowała ją totalnie założona na koniec czapka. Adam Salwowski- debata go pogrążyła- nie powinien być nawet radnym. Marek Zielski dobry kandydat na sołtysa. Piotr Rusiecki – obłęd w oczach, wydaje się być dramatycznie poszukującym stanowiska. Pani Żebrowska przez ostetnie 5 lat pokazała co potrafi, albo czego nie potrafi – na pewno zarządzanie gminą jej nie wychodzi.

  4
  2
  Odpowiedz
 26. Mój głos ma Pani Burmistrz Małgorzata Żebrowska-Piotrak.

  Po obejrzeniu moją uwagę zwraciły bardzo wyważone i rzeczowe wypowiedzi Pani Burmistrz Małgorzaty Żebrowskiej-Piotrak. Przekonuje mnie jej wiedza i to, że bardzo dobrze poradziła sobie w sytuacji, kiedy to wszyscy byli przeciwko niej.

  Wyżej ktoś zauważył, że nie bała się tak jak wcześniej Pan Dąbrowski i Rusiecki przystąpić do dentaty po swojej kadencji. To właśnie jest odwaga i wiara w to co robiła ma wysoką jakość.

  Dowodem na to jest też to, że wszyscy kandydaci odwoływali się do tego co zrobiła i mówili, że będą to kontynuować.
  Więc pytam. Po co zmiana skoro wszyscy opierają się na dokonaniach Pani Burmistrz Żebrowskiej-Piotrak.

  Ma mój głos. Odważna, mądra kobieta.

  5
  4
  Odpowiedz
  • Tomasz Pankratos

   Czemu Pani Burmistrz na początku debaty, w notce o sobie, zapomniała wspomnieć o swoim MBA uzyskanym w Collegium Humanum. Chyba nie ma co się wstydzić wykształcenia sfinansowanego z publicznych funduszy?

   1
   0
 27. Pan Rusiecki = brak kompetencji

  Pan Rusiecki mówiąc o sprawach społecznych mówi o bitwe? Czy ten człowiek się z czołgiem na głowy zamienił?

  Mówi, że zrobi tymczasowe miejsce dla zwierząt. A po co? Skoro to już jest i działa doskonale w formie domów tymczasowych od dawna. Niech się dopyta u osób, które się zajmują zwierzętami, a potem się mądrzy.

  Widać, że to zupełny brak kompetencji, nie tylko w sprawach społecznych. Chyba tylko naiwni się na to nabiorą.

  8
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *