www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Porozumienie podpisane – liceum + działka

Jak informuje Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego…

19 maja br. nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia, na mocy którego Powiat Warszawski Zachodni przekazał do prowadzenia Gminie Łomianki Liceum Ogólnokształcące im. Karola Wojtyły w Łomiankach. W imieniu Powiatu Warszawskiego Zachodniego porozumienie podpisali Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński i Członek Zarządu Wiesław Pszczółkowski, w imieniu Gminy Łomianki Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak.

Procedura przekazania szkoły rozpoczęła się od podjęcia przez Radę Powiatu Warszawskiego Zachodniego uchwały w sprawie przekazania przez Powiat Warszawski Zachodni Gminie Łomianki zadania publicznego z zakresu edukacji – prowadzenie Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Wojtyły w Łomiankach. Rada Gminy Łomianki podjęła również stosowną w tym zakresie uchwałę.

Zgodnie z zapisami porozumienia z dniem 1 stycznia 2022 r. Gmina Łomianki przejmie prawa i obowiązki organu prowadzącego wobec Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Wojtyły w Łomiankach.

W konsekwencji realizacji postanowień porozumienia, Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński i Członek Zarządu Wiesław Pszczółkowski w imieniu Powiatu Warszawskiego Zachodniego, przed notariuszem oświadczyli, że stosownie do treści art. 14 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami ustanawiają nieodpłatnie i na czas nieokreślony na rzecz Gminy Łomianki prawo użytkowania nieruchomości opisanej w ewidencji gruntów i budynków jako działka nr 224 obręb Łomianki Dolne z przeznaczeniem na realizację inwestycji infrastrukturalnych związanych z edukacją publiczną, a Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak w imieniu Gminy Łomianki oświadczyła, że na ustanowienie takiego prawa użytkowania w powołanym celu wyraża zgodę.

Ponadto, w dniu 19 maja br. Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński i Członek Zarządu Wiesław Pszczółkowski w imieniu Powiatu Warszawskiego Zachodniego, w zobowiązującej umowie darowizny, oświadczyli, że stosownie do treści art. 13 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami darują, pod mającymi ziścić się łącznie warunkami wynikającymi z porozumienia, działkę nr 224 obręb Łomianki Dolne, z przeznaczeniem na realizację zadań własnych gminy między innymi w zakresie edukacji publicznej, a Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak w imieniu Gminy Łomianki oświadczyła, że darowiznę w powołanym celu i pod wskazanymi warunkami przyjmuje.

źródło, foto: Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Porozumienie podpisane - liceum + działka

Porozumienie podpisane - liceum + działka

Porozumienie podpisane - liceum + działka

Porozumienie podpisane - liceum + działka

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

5 komentarzy

 1. AgataZ.

  Bardzo się cieszę. Kiedy planowana jest budowa szkoły w Łomiankach Dolnych? Może Pani Burmistrz pomyśli o mieszkańcach.

  Szkoła powinna być wybudowana tam gdzie teraz jest te puste boisko na Wiślanej. Szkoda, że zmarnowano takie dobre miejsce.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Pytania

  Zgadzam się , że stadion to zmarnowana działka niemal w centrum .
  Na stadionie widać czasami grupki młodych piłkarzy podczas gdy stary stadion stoi pusty . Dlaczego?
  Dlaczego tak jest, bo tu chyba nie o sport chodziło.
  Pan Rusiecki i jego zastępca Pan Dąbrowski bardzo wielbili koncerty diskopolo i koncerty Zenka ?
  Po to budować stadion na takie imprezy? w miejscu gdzie mogła być szkoła to nie było zbyt mądre .
  I ciekawe ile kosztują te codziennie świecące kilowaty z tych jupiterów?

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Magda

  Pani Burmistrz proszę się zabrać za syf jaki jest na płacach zabaw i bród w Łomiankach . Mieszkam tu ponad 20 lat ale takiego włodarza nieudacznika to jeszcze w tej gminie nie było . WSTYD!!!
  Mam nadzieje , ze Panią odwołają z pełnienia tej funkcji lub będzie referendum .

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Burmistrz MŻP musi odejść

  W Łomiankach panuje marazm. Część imprez, która jest realizowana, jak i zadań inwestycyjnych to te, któe wymyślił i planował Burmistrz Dąbrowski. Poza tym na placach zabaw bród, inwestycji tyle co kot napłakał. Według mojej oceny Pani Burmistrz MŻP jest najgorszym gospodarzem Łomianek od czasu pierwszego Burmistrz p.Lecha Jeziorskiego. WSTYD!! Czas na referendum!! Burmistrz MŻP do DYMISJI!!!

  a miało być tak pięknie…a wyszło jak wyszło, przed czym ostrzegano jeszcze przed objęciem fotela Burmistrza przez MŻP…,ale niektórzy nie słuchali…i teraz mamy co mamy. Burmistrz MŻP powinna złożyć dymisję…

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Magda

  Cz przejecie J.Kiełpińskiego i terenu rezerwatu dla deweloperki pilotowane przez MŻP za fre. lub 1 zł, to pomysł poprzedniej ekipy, przewia się tam Dąbrowski ale fotograf, pseudo ekolog,pani burmistrz organizuje ,,webinar”, cel napuszczanie klakierstwa na właścicieli i rozesłała do właścicieli rezerwatu perfidną propozycję żeby udostępnili deweloperce teren z fre, lub za 1zł.
  Konieczne jest spotkanie na żywo z właścicielami a nie jakieś webinar,degeneracja tej ekipy postępuje.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *