www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Pożar w ICDS. Nikt nie ucierpiał

Jak informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Łomiankach: „O godzinie 22:42 dostaliśmy lakoniczne zgłoszenie o pożarze pod adresem, w którym mieści się Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe, a także Liceum Ogólnokształcące im. Karola Wojtyły.”

Powodem wezwania – jak się okazało na miejscu – był pożar w kotłowni w ICDS, gdzie składowane były między innymi różne urządzenia gospodarcze.
„Po odcięciu dopływu gazu i prądu do budynku wprowadzono ratowników do środka celem zlokalizowania źródła ognia oraz przeszukania pomieszczeń. Po ugaszeniu pożaru i sprawdzeniu pod kątem osób poszkodowanych obiektu strażacy przystąpili do wynoszenia spalonych elementów i przelewania ich na zewnątrz. Dodatkowo uruchomiono wentylatory w celu oddymienia wszystkich części budynku.” – informują biorący udział w akcji strażacy.
W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.
W działaniach, 4.12.2021 r. około północy, brały udział trzy zastępy z OSP Łomianki, dwa z OSP Dziekanów Polski oraz jeden z JRG 11 Warszawa i jeden z JRG 6 Warszawa.

Budynek ICDS został wyłączony z użytku do odwołania.
Jak dziś – 5.12.2021 r. – informuje p.o. Dyrektora ICDS Ewelina Kordek: „W wyniku pożaru doszło do awarii. Do czasu usunięcia awarii cały budynek ICDS będzie zamknięty. Szkoły znajdujące się przy ul. Staszica 2 przejdą w tym czasie na nauczanie zdalne.”

__________________________

ICDS znowu funkcjonuje
6 grudnia p.o. Dyrektora ICDS Ewelina Kordek poinformowała, że „na chwilę obecną w ICDS funkcjonuje: lodowisko w godzinach 9.00-21.00 dla mieszkańców (do czasu zakończenia nauki zdalnej) przerwa techniczna 15.00-16.00; hala pneumatyczna; ICDS Fitness Club; SIDORENKO BOXING CLUB; Zakład Fryzjerski; Centrum Tańca Blanka Winiarska.

mm. / redakcja@lomianki.info
foto: OSP Łomianki – straz.lomianki.pl

Pożar w ICDS. Nikt nie ucierpiał

Pożar w ICDS. Nikt nie ucierpiał

Pożar w ICDS. Nikt nie ucierpiał

Pożar w ICDS. Nikt nie ucierpiał

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

3 komentarze

 1. widz

  Trochę daty i czasy się nie zgadzają. Jest dopiero godz. 13-29 dn.2021-12-5 Czy szczepienia będą?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. do dokes

  Pożar był w kotłowni,czyli padło ogrzewanie, a nie salon fryzjerski, mógł być zamknięty z powodu braku ogrzewania, coś mi się zdaje że przestój był dość krótki.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *