www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Podwyżki dla radnych i burmistrz

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej radni przyjęli uchwały dotyczące wysokości diet radnych Rady Miejskiej w Łomiankach oraz wynagrodzenia burmistrz Łomianek.

Podjęcie uchwały jest związane – jak uzasadniono w projektach uchwał – z przyjęcia przez Sejm RP zmian w ustawie o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2021 r. poz. 1834) w związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 października 2021 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz.U. z 2021 r. poz. 1960).

Zgodnie z przyjętą uchwałą radni będą otrzymywać diety w wysokości: przewodniczący Rady Miejskiej – 3220 zł; wiceprzewodniczący RM i przewodniczący komisji RM – 3178 zł, radni nie pełniący żadnej funkcji – 3135 zł (diety radnych nie są opodatkowane do kwoty 3000 zł, powyżej są opodatkowane 17%). Maksymalna możliwa wysokość diety w przypadku Łomianek przewidzianej w ww. ustawie to 3220 zł.

Natomiast burmistrz będzie otrzymywać wynagrodzenie w wysokości 18 044,00 zł brutto (12 814,85 zł netto). Maksymalne możliwe wynagrodzenie w przypadku Łomianek, które przewiduje ww. ustawa ze wszystkimi dodatkami to 20 041 zł brutto. Zgodnie z ww. ustawą Sejmu RP wprowadzenie zmian w wynagrodzeniu burmistrz było obligatoryjne.

Projekty uchwał w załącznikach poniżej.

redakcja@lomianki.info


Załączone dokumenty:
Projekt: Uchwała w sprawie ustalenia zasad przyznawania i wysokości diet dla radnych Rady Miejskiej w Łomiankach.pdf
Projekt: Uchwała w sprawie ustalenia wynagrodzenia miesięcznego dla Burmistrz Łomianek Małgorzaty Żebrowskiej-Piotrak..pdf

Podwyżki dla radnych i burmistrz

Podwyżki dla radnych i burmistrz

Podwyżki dla radnych i burmistrz

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

10 komentarzy

 1. WSTYD!

  Takie wynogrodzenie dla Burmistrz jestem w stanie zrozumieć. Pracuje codziennie, więcej niż zwykły etatowiec bo i soboty i wieczorami. Choć nie jestem jej ślepą zwolenniczką, to lepiej sobie radzi niż jej poprzednik z tym drugim awanturnikiem już nie pamiętam jak się nazywał, Rusinkowski czy Rumunowski. Nie pamiętam przepraszam jak przekręcam. Ale ponad 3000 dla radnych? Za co? Za jeden dzień pracy w miesiącu? Dla takich nawidzonych igornantów i populistów jak Naftyński czy Bartoszewski? Takie wydatki powinny być zadecydowane przez mieszkańców. Ktoś powienien to towarzystwo sprowadzić na ziemię! WSTYD!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. KonfederacjaŁomianki

  Piszemy w imieniu naszego klubu w Łomiankach oraz jako komentarz do ostatnich wydarzeń nie tylko w naszym mieście a w całej Polsce.

  Jest to skandal, że radni miejscy od teraz będą dostawać DRUGIE wynagrodzenie do tego swojego podstawowego… Na początku nie powiem, byli tacy co przeznaczali środki z diety na cele społeczne i pożyteczne dla mieszkańców. Obecnie? Środki lądują wyłącznie do kieszeni naszych lokalnych możnowładców. Nie możemy pozwolić na takie rozpasanie się naszych lokalnych polityków…

  Nie kryjemy oburzenia bo PiSowska plaga nawiedziła już wszystkie Gminy w naszym powiecie… Rekordzistą są najprawdopodobniej Błonie. Nie mniej nie rozumiem postawy naszych radnych. Mają Państwo widełki kwotowe jakie możecie uchwalić. Wy pokazaliście, że chodzi wam wyłącznie o kasę! Skok na kasę bo ustawa się zmieniła. Nie jesteście lepsi niż koledzy z Wiejskiej!

  Hańba! Wstyd! Żenada!

  P.S Radnym głosującym przeciw dziękujemy. Nie wiemy jakie były intencje ale głos został oddany zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Z pewnością zapamiętamy to przy urnach a te zostaną otwarte już za kilkanaście miesięcy!

  0
  0
  Odpowiedz
 3. radnych poebao?

  Przepraszam, że się tak zapytam. Czy radnych to poebao?

  Podwyżka dla urzędników i burmistrz jest do zaakceptowania , bo to od nich zależy działanie szkół , przedszkoli , centrum kultury, icdsa ,biblioteki , ośrodka pomocy , komunikacji , wodociągów i urzędu. Jak coś nie działa tak jak powinno to ich odpowiedzialność.

  Ale 3000 dla radnych ? Za co? Za siedzenie i gadania takich głupot jak celebryta Naftyński i Bartoszewski albo Bryk i Serzysko ? Albo ten były burmistrz Dąbrowski? Za co 3000? On jest tam w tej radzie, bo co zaglądam to nieobecny i nieobecny? Kto go wybrał ?
  Każdy się przed wyborami się jako społecznik przedstawiał i że idzie pracować dla mieszkańców. A tu proszę kasa , kasa .

  Wyszło „SZYDŁO” z worka : „IM SIĘ TO PO PROSTU NALEŻAŁO”

  0
  0
  Odpowiedz
 4. *Marek*

  Oglądałem sesję to skandal.
  Ponad 18 tysięcy zł. (18 400,00) dla burmistrza za nic nie robienie, to skok na naszą kasę z podatków na wniosek Przewodniczącej Rady Miejskiej Marii Pszczółkowskiej.A przypomnę że na sesji w X 2021 burmistrz chciała podnieść nam mieszkańcom podatki od nieruchomości ponoć na inwestycję, a tu proszę miało być na pensję, bo rocznie będzie to ponad 100 tys. więcej niż ma dziś (9 400,00 miesięcznie).

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Przegięcie

  Taka pensja dla burmistrz takiego miasteczka to lekka przesada. Chciałbym się zapytać czym naszą burmistrz się zasłużyła? Bo sztandarowy pomysł z wyborów- bus pas do Wwy nadal w lesie. O budowie bloków w naszej spokojnej miejscowości już nie wspomnę!

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Skandaliczna decyzja radnych

  Radni podwyższyli sobie wynagrodzenie do ponad 3000 zł, a ciężko mieszkańcy pracujący przez cały miesiąc zarabiają 2500 zł. To jest skandaliczne i nie potrafię na to znaleźć odpowiednich słów.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Burmistrz do dymisji

  Czym zasłużyła się Pani Burmistrz, żeby dostać podwyżkę? Jakie ma dokonania dla rozwoju Łomianek gdzie nowe drogi rowerowe? Gdzie te 15 minut do Warszawy nawet w godzinach szczytu? Gdzie alternatywny szynobus? Burmistrz zamiast do podwyżki, to do dymisji!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Burmistrz do dymisji

  Gdzie jest bus pas po trzech latach rządów MZP? Odpowiedź jest prosta. Bus pasa za kadencji Burmistrz MZP nie będzie i to było od początku wiadome… niestety niektórzy dali się nabrać na obiecanki Pani Burmistrz MZP… Co zrobiła za to Burmistrz MZP: afera z odbiorem odpadów zielonych ; kłótnia ze związkami zawodowymi NSZZ solidarność ; kłótnia z przewodniczącym rady miejskiej i jej ówczesny m najbliższym koalicjantem skutkująca paraliżem gminy, chaos w urzędzie miejskim- coraz gorszą obsługa mieszkańców, nieudolna próba przejęcia terenu gdzie obecnie znajduje się ch prochownia its itp za to wszytko ponad 18 tysi brutto wynagrodzenia, ale co tam w myśl zasady To się Pani Burmistrz MZP należało!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Jacek

  W Łomiankach drenaż na maksa ta ekipa nic innego nie potrafi,próby podniesienia podatków o 9.7% to według tej ekipy niewiele, tak się wypowiada pani radna Gawron bardzo mundra osoba.A tu ministerstwo ogłasza że max podwyżka może być 4.71% takie to oderwanie od rzeczywistości,i piętnowanie tych radnych którzy byli przeciw, jak to nie dbają o kasę gminy aby było na podwyższone diety, wymieniane w temacie koszty odpadów powiązanie ze zużyciem wody, oddzielenie odpadów zielonych co by sprawiało wrażenie nie tak gigantycznej podwyżki.No i co to te 18 tyś miesięcznie za takie intensywne główkowanie.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Nick

  Gdzie mogę obejrzeć tą sesję, chciałabym zobaczyć to na własne oczy.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *