www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Prawie 2 miliony złotych trafi do organizacji pozarządowych działających w Łomiankach

Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak, w oparciu o oceny komisji konkursowej, rozstrzygnęła otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2024 roku.

Konkurs ogłoszony z dnia 4 grudnia 2023 roku w ramach współpracy Gminy Łomianki z organizacjami pozarządowymi dotyczył m.in. zadań z zakresu kultury, sportu, ratownictwa i ochrony ludności, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, działalności na rzecz osób niepełnosprawnych czy osób w wieku emerytalnym, działań na rzecz rodziny, macierzyństwa, ekologii i ochrony zwierząt, a także zadań z ŁMP2024.

Jak informuje UM Łomianki: – W 2024 r. z miejskiego budżetu trafi prawie prawie 2 mln zł do 61 organizacji pozarządowych działających na obszarze gminy Łomianki. Dofinansowane zostaną m.in. sportowe zajęcia pozalekcyjne (np. piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna, pływanie, gimnastyka artystyczna, szermierka), zajęcia dla młodzieżowych drużyn pożarniczych, zbiórki harcerskie, spotkania klubów mam, warsztaty i półkolonie dla dzieci, różnorodne aktywności dla seniorów. NGOsy zrealizują również sześć zadań wybranych przez mieszkańców w ŁMP2024: Gabinet zaufania, Możemy Więcej Razem (Pomoc Psychologiczna), KLUB – MUZYCZNE ŁOMIANKI, KLUB KREATYWNYCH DZIECI – Warsztaty z okazji Dnia Matki, Zdrowy Kręgosłup, Zdrowo na sportowo – bezpłatne zajęcia ruchowe dla kobiet: pilates, fitness, joga, samoobrona.

Wyniki konkusu wraz z listą przyznanych i odrzuconych dotacji zostały ogłoszone 16 stycznia Zarządzeniem Burmistrz Łomianek.

mm./red

 

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

2 komentarze

 1. w imieniu NGO

  Jak radni nie uchwalą budżetu bo im się Żebrowska nie podoba to mozęmy sobie pomarzyć o tym, że NGO dostaną cokoliwiek na funkcjonowanie.
  Zapomnijcie o zajęciach dla dzieci i seniorów a nawet o pomocy psychologicznej dla mieszkańców.

  Tak nieodpowiedzialnej rady to jeszcze w Łomiankach nigdy nie było.
  Naftyński, Cłapińska, Serzysko, Bartoszewski, Zdunek już nie wspomnę o pozostałych milczkach. Jak można tak bezmyślnie podchodzić do finansów gminy?

  2
  1
  Odpowiedz
  • Głos rozsądku

   Nieodpowiedzialnie to prowadzi miasto Pani Burnistrz , od samego początku równia pochyła. Na obiecywała jak Ferdek Kiepski a tu dupa i miato po niej ruina. Bardzo dobrze że nie chcą zadłużać miasta. Już wystarczająca kwota długu powstała za jej kadencji.

   2
   0

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *