www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Ruszyła budowa ORLIKA przy SP1

Już dziś na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łomiankach można było zobaczyć ekipę budowlaną. Teren inwestycji jest już odgrodzony od pozostałej części boiska szkolnego na którym jest m.in. plac zabaw.

Jak informuje Urząd – ORLIK ma być gotowy w ciągu 75 dni, jednak na terminy będzie miała też wpływ pogoda. Według oferty przetargowej inwestycja ma kosztować 1 087 000 zł. Środki zewnętrzne pozyskane w ramach programu przez gminę to 666 000 zł. a to dzięki temu, że Urzędowi udało się w rekordowo szybkim czasie (2 miesiące) przygotować potrzebną dokumentację, którą w normalnym trybie przygotowuje się pół roku, a nawet dłużej. Tylko dwie gminy uzyskały dofinansowanie na taką inwestycję, jedną z nich była gmina Łomianki.

Sama budowa nie powinna być uciążliwa dla dzieci uczących się w SP1. Można spodziewać się jednak okresowego, zwiększonego hałasu.

Zgodnie z założeniami programu ORLIKI mają być dostępne dla ogółu społeczeństwa. Dlatego też oprócz dzieci uczących się w szkole, będą mogli z niego korzystać wszyscy chętni.

redakcja@lomianki.info

Ruszyła budowa ORLIKA przy SP1

Ruszyła budowa ORLIKA przy SP1

Ruszyła budowa ORLIKA przy SP1

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *