www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Schetynówka na ul. Długiej

Kompleksowa przebudowa ul. Długiej znalazła się (numer na liście 69) na zatwierdzonej – 30 listopada 2015 roku przez Wojewodę Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego – wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie zadań jednostek samorządu terytorialnego w ramach programu wieloletniego pod nazwą „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” na rok 2016.

Przebudowa ma kosztować 3 129 409,54 zł z czego Gmina Łomianki wnioskuje o dofinansowanie w wysokości 50% – 1 564 704,77 złotych. Przebudowa ma dotyczyć odcinka o długości 590 metrów.

Do 30 grudnia 2015 roku Wojewoda Mazowiecki ogłosi ostateczną listę rankingową wniosków i przedłoży do zatwierdzenia przez ministra właściwego do spraw transportu, listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania.
Zgodnie z punktem IX.3 Programu, w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia wstępnej listy rankingowej wnioskodawca może wnieść do niej zastrzeżenia. Zastrzeżenia można złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 15 grudnia 2015 roku oraz wyłącznie w formie pisemnej.

źródło: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
redakcja@lomianki.info


Załączone dokumenty:
Wstępna lista rankingowa (skan podpisanej listy) – (4 mb).pdf

 

Schetynówka na ul. Długiej

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

7 komentarzy

 1. zadra

  Jak developerzy zaczęli budować na górce w Dąbrowie, to poddani od razu napisali wniosek o wybudowanie im ulicy. Inaczej trudno byłoby sprzedać mieszkania. Jeżeli do tego doda się nową szkołę w Dąbrowie, to osiedla stają się jeszcze bardziej atrakcyjne. Szkoda jedynie, że będzie to najdroższa inwestycja drogowa na Mazowszu. Przebudowa ma kosztować 3 129 409,54 zł z czego Gmina Łomianki wnioskuje o dofinansowanie w wysokości 50% – 1 564 704,77 złotych. Przebudowa ma dotyczyć odcinka o długości 590 metrów. Rekord chyba bardziej wyśrubowany niż koszty budowy 1 km autostrady w Polsce. Przypomnę, że budowa podobnej długości ulicy Przeskok kosztowała poniżej 1 mln zł. Mamy tego dość !!!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. ##wojtek

  Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu. Dofinansowanie ze schetynówki w 2016 roku na pewno dostaną gminy, które otrzymały najwyższą ocenę złożonych wniosków (numery na liście od 1 do 24). Szkoda, bowiem na ucywilizowanie ulicy Długiej mieszkańcy Dąbrowy czekają od lat, nie dotyczy to tylko nowych domów budowanych przez developerów.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Raj

  Swietnie.A kiedy bedzie rondo na skrzyżowaniu Zachodniej z Wiślana ?

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Lilu

  A kiedy Paderewskiego? Żyjemy tu jak w cementowni!!!!!! Cement mamy w domach i w płucach!

  0
  0
  Odpowiedz
 5. haha hihi

  A w Sadowej po cichutku buduje się uliczkę zaprzyjaźnionemu deweloperowi. Dla kilkunastu domków Elmis Development dostanie darmową infrastrukturę. Radny Wronowski promuje ten kicz propagandowy. Taki młody i już ma zwichnięty kręgosłup. Co będzie na starość?
  Również na ulicy Długiej Elmis postawił osiedle domków jednorodzinnych. Pan Szemraj to mieszkaniec Łomianek o wielowątkowych powiązaniach społecznych. Właściciel sporej liczby placów przekształconych w tereny budowlane. Jego pomysłem było postawienie dominanty w formie wieży na „księżym polu” koło Marcpola na Kiełpinie. Nic z tego nie wyszło, bo rezerwy pod trasę legionowską nie da się tak łatwo wykreślić z planów, ani przenieść jak korytarz ekologiczny w Dziekanowie.
  Jeżeli mieszkańcy Łomianek nie będą mogli przeczytać o tych machlojach w niezależnej prasie, będą myśleć że żyją w raju.
  Internet nie wystarczy.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. DIM

  Taka dotacja by się przydała tylko się zastanawiam czy ta ulica będzie z kostki granitowej bo kwota jest zawrotna. Są gdzieś wyliczenia dotyczące tej przebudowy?

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *