www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Światowy Dzień Ziemi

Dziś – 22 kwietnia – obchodzimy Światowy Dzień Ziemi – największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku w wielu krajach.

Dzień Ziemi jest akcją mającą za zadanie promocję ekologii, postaw ekologicznych, uświadamianie jak ważne jest środowisko naturalne i że musimy o nie dbać.
Jako pierwszy na problem zagrożeń Ziemi zwrócił uwagę John McConnell (amerykański ekolog działacz, miłośnik przyrody) w 1969 roku w swoim wystąpieniu na konferencji UNESCO dotyczącej środowiska naturalnego. Zaproponował wówczas utworzenie globalnego święta, które zwracałoby uwagę na problemy Ziemi, uświadamiało, że jest ona naszym wspólnym dobrem, o które musimy szczególnie dbać. Pierwsze obchody święta zorganizowano w Stanach Zjednoczonych w 1970 r.

W Polsce pierwsze obchody Dnia Ziemi odbyły się w 1990 r. Co roku organizuje się z tej okazji wiele akcji mających uświadomić młodzieży oraz całemu społeczeństwu, że należy dbać o środowisko naturalne i pokazujących jak to robić.

W tym roku, 27 kwietnia, na Polach Mokotowskich w Warszawie w godz. 10-18 odbędzie się festyn zorganizowany pod hasłem „Zmieniaj nawyki – nie klimat!”.
Co roku pikniki na Polach Mokotowskich gromadzą tysiące uczestników, dla których ważna jest idea ochrony środowiska.Jak informuje Grażyna Hodun, koordynator obchodów Światowego Dnia Ziemi '2014, „Festyn ma charakter interdyscyplinarny, podczas jego trwania prezentują się samorządowe i rządowe instytucje zajmujące się ochroną środowiska, wyższe uczelnie, jednostki Lasów Państwowych i wiele organizacji pozarządowych.(…) Tematem przewodnim wszystkich prezentacji będzie klimat. Chcemy przez zabawę uczyć jak zmienia się klimat, jak można niwelować skutki jego zmian i jak przeciwdziałać globalnemu ociepleniu”.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Łomianek do udziału w festynie, a tym samym przyłączenia się do obchodów Światowego Dnia Ziemi.

redakcja@lomianki.info

Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *