ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Szczęście nie zawsze sprzyja lepszym

W Wielką Sobotę piłkarze Klubu Sportowego Łomianki podejmowali u siebie czołowy zespół IV ligi grupy północnej Błękitnych Raciąż.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków drużyny z Łomianek. ale niestety bez efektu bramkowego. Czas upływał, gospodarze wciąż atakowali, oddawali strzały z akcji pozycyjnych jak i stałych fragmentów gry. Niestety piłka nie chciała trafić do bramki gości, którzy zaczęli grać coraz mniej pewnie a przede wszystkim nerwowo, czego efektem były dwie żółte kartki a w konsekwencji czerwona dla zawodnika Błękitnych. Dla drużyny z Łomianek była to o tyle dobra wiadomość, że był to najlepszy strzelec 4 ligi. Niestety do przerwy – mimo wciąż rosnącej przewagi nie udało się strzelić gola. Po przerwie drużyna KS-u wciąż nie odpuszczała i stwarzała sytuacje podbramkowe, niestety nieskuteczne.

Sporo stałych fragmentów gry również nie przynosiło oczekiwanych bramek. Przeciwnik właściwie nie wychodził z żadnymi akcjami, które by mogły zagrozić bramkarzowi z Łomianek. Ostatnie minuty to kilka rzutów rożnych, w których zabrakło szczęścia, ale przede wszystkim precyzyjnych strzałów. Mecz zakończył się wynikiem bezbramkowych a szkoda, bo taka szansa na zdobycie 3 punktów z tak wysoko notowanym przeciwnikiem, pewnie się już długo nie powtórzy. Miejmy jednak nadzieję, że styl gry drużyny i sposób dochodzenia do sytuacji podbramkowych przyniesie wreszcie wymierne efekty w postaci zdobytych goli – a co za tym idzie kolejnych punktów. Po 24 kolejkach KS Łomianki zajmuje 10 miejsce.

W przerwie meczu piłkarze drużyny rocznika 2001/2002 rozdali zebranym kibicom klubową gazetkę informacyjną, kierowaną głównie do tych osób, które nie korzystają z informacji o życiu klubowym poprzez internet. Był to kolejny element akcji organizowanej przez klub pod hasłem ŁĄCZY NAS PIŁKA.

W ten weekend pierwsza drużyna gra na wyjeździe, ale na boisku przy ul. Fabrycznej 48 będzie można zobaczyć chłopców z rocznika 1999 reprezentujących barwy naszego klubu, którzy wznawia rozgrywki ligowe. Ich przeciwnikiem będzie drużyna Białych Orłów z którymi w rundzie jesiennej przegrali 4:2. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 10.00. Serdecznie zapraszamy.