www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Szkoła im. Wandy Chotomskiej / VIDEO

W dniu 18 maja odbyła się uroczystość nadania imienia szkole podstawowej „Moja Szkoła”” mieszczącej się w Dąbrowie Leśnej przy ul. Równej 26. Szkoła otrzymała imię Wandy Chotomskiej, a sama pisarka uświetniła swoją obecnością to wydarzenie.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętąodprawioną przez proboszcza parafi i w Dąbrowie.Następnie wprowadzono sztandarszkoły (Panią Wandę bardzo wzruszył poczetsztandarowy – stwierdziła, że to chyba najmłodszypoczet, jaki widziała w swoim życiu)i odśpiewano Hymn szkolny, do któregosłowa napisała specjalnie dla szkoły WandaChotomska i warto zaznaczyć, że choć PaniWanda jest patronką wielu placówek, to słowahymnu napisała tylko dla tej jednej.

Po części ofi cjalnej nastąpiła część artystyczna, w trakciektórej uczniowie szkoły śpiewali piosenki i recytowaliwiersze – oczywiście autorstwa Wandy Chotomskiej.Do wiersza „”Po co krowie rogi na głowie”” włączyła sięsama autorka, a recytował Bartek Zawadzki, wyróżniony w eliminacjach łomiankowskichkonkursu recytatorskiego „”Warszawska Syrenka””.

Była to uroczystość wyjątkowa, kameralna i nastrojowa, a momentami także zabawna.Więcej zdjęć oraz tekst Hymnu można będzie już wkrótce zobaczyć na stronieinternetowej szkoły: www.moja-szkola.org.

am.

Szkoła im. Wandy Chotomskiej /  VIDEO

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *