www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Trzeci Piknik Rodzinny w Burakowie

15 sierpnia 2011 r. osiedle Buraków obchodziło swoje święto. Zarząd Osiedla i Filia Domu Kultury z tej okazji już po raz trzeci zorganizowały Piknik Rodzinny.

Na ulicy Tadeusza Kościuszki 10 pojawiły się barwne stoiska i wielki namiot. Z Łodzi przyjechała grupa cyrkowców a stoisko gastronomiczne obsługiwali pracownicy miejscowej Restauracji Wrzos oferując bezpłatnie pyszną grillowaną kiełbasę i kaszankę. Kto chciał, ten mógł spróbować także świetnego chleba ze smalcem i tradycyjnym kiszonym ogórkiem. A dla miłośników słodyczy były lody z cukierni Cafe Verona.

Na stoiskach warsztatowych animatorzy z Fundacji „Możemy” i pracownicy Domu Kultury pomagali w odkrywaniu i rozwijaniu talentów mieszkańców osiedla.

Na jednym ze stoisk przy prawdziwym kole garncarskim można było spróbować swoich sił w ceramice. Na innym można było sprawdzić swoje zdolności do tworzenia ozdobnych bransoletek.
Kolejne stoisko oferowało pędzle, farby, kredki, mazaki i papier dzięki którym oglądaliśmy oryginalne dzieła sztuki- czasami współczesnej.
Bardzo wysokich lotów było stoisko na którym powstawały papierowych modele latające, oczywiście testowane natychmiast po skonstruowaniu… A kto chciał przeistoczyć się pirata albo tygrysa mógł skorzystać z usług stoiska na którym malowano buzie – dzięki pracy dwóch wspaniałych wolontariuszek.

Grupa cyrkowa Eduardo Show z Łodzi przez trzy godziny wytrwale uczyła młodych i starszych uczestników pikników cyrkowego fachu. Nie powinien zdziwić też nikogo widok mieszkańców Burakowa żonglujących maczugami, obręczami i piłeczkami a nawet posługujących się takimi cyrkowymi narzędziami jak diabolo czy flowerstick lub chodzacymi na szczudłach czy po linie. Wszystko to oczywiście dzięki ekspresowemu kursowi cyrkowemu przeprowadzonemu na pikniku.

Aktywni uczestnicy piknikowych zajęć i kursów zdobywali na stoiskach naklejki z wielkim B (oznaczającym oczywiście Buraków) za każde nowe doświadczenie artystyczne. Kto zdobył najwięcej naklejek ten otrzymywał od organizatorów w ramach premii dodatkowe nagrody…

Ostatnim akcentem pikniku był koncert zespołu rockowego Electric Foundation z Łomianek. Zespół w składzie Tomasz Pradela – bas, śpiew; Przemek Wyrzykowski – gitara; Jurek Mazur – perkusja zaprezentował kilka utworów ze swojego repertuaru, dla którego inspiracją jest polska muzyka z lat 80-tych ubiegłego wieku.

Sponsorami pikniku byli: sklep państwa Rzeźnickich i Cafe Verona.

Zobacz więcej zdjęć.

Dom Kultury w Łomiankach / filia w Burakowie

Trzeci Piknik Rodzinny w Burakowie

Trzeci Piknik Rodzinny w Burakowie

Trzeci Piknik Rodzinny w Burakowie

Trzeci Piknik Rodzinny w Burakowie

Trzeci Piknik Rodzinny w Burakowie

Trzeci Piknik Rodzinny w Burakowie

Trzeci Piknik Rodzinny w Burakowie

Trzeci Piknik Rodzinny w Burakowie

Trzeci Piknik Rodzinny w Burakowie

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *