www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Twórczość późnej dorosłości

Wystawa malarstwa Cztery pory roku, której wernisaż odbył się 22 lutego 2012r. przedstawiała prace uczestniczek sekcji malarskiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łomiankach. Zajęcia odbywają się pod kierunkiem pani Kingi Berłowskiej.

Obrazy powstawały w ciągu całego ubiegłego roku. Było ich ponad 60 i mieliśmy kłopot ze zlokalizowaniem naszej wystawy w wystarczająco obszernej sali. Dzięki uprzejmości i przychylności dla nas kierownictwa Integracyjnego Centrum a szczególnie pani Małgorzaty Litwińczuk, mogliśmy zorganizować ten pokaz w auli i na korytarzu ICDS-u. Nie wyobrażaliśmy sobie, żeby robić jakąś selekcję i zaprezentować tych obrazów mniej – każdy z nich poza walorami estetycznymi przedstawiał także dla jego twórcy wartość emocjonalną.

Spełniać swoje marzenia – to cel, do którego dąży wielu ludzi. Czasami nasze życie układa się w taki sposób, że robimy zupełnie co innego niż nas interesuje. Jeśli nie będziemy siedzieć z założonymi rękami i narzekać to jest bardzo prawdopodobne, że w końcu odkryjemy nasze pasje i będziemy je mogli rozwijać. W każdym z nas istnieje pierwiastek twórczy, tylko należy dać mu szanse się ujawnić. Aktywność twórczą może uprawiać każdy, bez względu na wiek czy wykształcenie, wystarczy że zaopatrzymy się w najpotrzebniejsze akcesoria. Wystarczy zainwestować w płótno malarskie, pędzle i farby.

Ważna jest natomiast jedna rzecz – wrażliwość. Wrażliwość na piękno świata i jego harmonię, na barwy, światło. Pasjonaci malarstwa to zazwyczaj ludzie z duszą wrażliwców. Takie są właśnie wszystkie autorki przedstawionych na wystawie obrazów. Jeszcze przed trzema laty, niektóre z pań nigdy nie miały w ręku pędzla . Nigdy nie malowały. Jak ich spytacie teraz, czy wyobrażają sobie życie bez malowania- to każda z nich z całą stanowczością odpowie, że nie. Malowanie jest dla nich odskocznią od życia, relaksem, przy którym odrywają się od problemów dnia codziennego, terapią na kłopoty. To pasja, zainteresowanie, hobby ale… jednocześnie uzależnienie. Jak widać zdarzają się również dobre uzależnienia. Zapraszamy na nasze zajęcia. Więcej na naszej stronie internetowej: www.utwlomianki.org

Anna Bernatowicz-Sobiech
foto: Beata Benda

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *