www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Wiceburmistrz Witold Gawda odwołany

Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak odwołała Witolda Gawdę ze stanowiska zastępcy burmistrza.
„Pracowaliśmy razem ponad trzy lata. Czas pokazał, że na ich przestrzeni założone w kampanii kierunki rozwoju Łomianek, a także nasze opinie w wielu kwestiach zasadniczo się różnią.” – pisze burmistrz Żebrowska-Piotrak

Witold Gawda był wiceburmistrzem do spraw społecznych od 5 grudnia 2018 roku.
„Będę odpowiadał za budowanie społeczeństwa obywatelskiego Łomianek, czyli za tę sferę działań, która zawsze była przedmiotem mojej aktywności. Droga do tego celu wiedzie przez odbudowanie znaczenia samorządu sołectw i osiedli, partnerskie relacje z organizacjami pozarządowymi, konsultacje społeczne, które wpływają na decyzje władz. Dużym przedsięwzięciem organizacyjnym będzie pierwszy w Łomiankach budżet partycypacyjny.” – pisał obejmując funkcję wiceburmistrza.

Witold Gawda odwołany został w poniedziałek – 14 lutego 2022 roku. Aktualnie jest na trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia z brakiem obowiązku świadczenia pracy.

redakcja@lomianki.info


Oświadczenie Witolda Gawdy, 18.02.2022

Wiceburmistrz Witold Gawda odwołany

Wiceburmistrz Witold Gawda odwołany

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

44 komentarze

 1. Burmistrz MŻP musi odejść

  Bardzo lakoniczne i enigmatyczne uzasadnienie odwołania wice Burmistrza Gawdy.

  Z treści wynika, że doszło do czegoś bardzo złego.

  Czy ktoś chciał wymusić od Pani Burmistrz działania niezgodne z prawem?

  Czy doszło do takiego działania?

  Jaki związek z tymi działaniami niezgodnymi z prawem lub próbami wymuszenia takich działań miał wice Burmistrz Witold Gawda, skoro został zdymisjonowany i opisany w takim kontekście ?

  Jeżeli tak to ufam, że powziąwszy informacje o próbie działania niezgodnego z prawem, Pani Burmistrz zawiadomiła odpowiednie służby.

  Jednocześnie mieszkańcy mają prawo wiedzieć co dzieje się w ich gminie i powinni dostać pełną informację o przyczynach odwołania wice Burmistrza. Jeszcze jedno pytanie – jak już odeszli wszyscy jej byli promotorzy, „znajomi królika” top kiedy Pani Burmistrz wreszcie poda się do dymisji?

  Ciekawe też czy jak ćwierkają wróbelki wice burmistrzem zostanie jej koleżanka-„sekretarka”?

  Same pytanie zero odpowiedzi…

  0
  0
  Odpowiedz
 2. pensja Gawdy

  CZyli zdymisjonowany nie musi świadczyć pracy a wielką kasę z naszych podatków dostaje . Gratuluję

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Ewa

  Ktoś sensowny tam jeszcze został w tym urzędzie?
  Pan Witold od początku nie pasował do tego niestabilnego emocjonalnie towarzystwa z tą piskliwą kobitką od gazety na czele.
  Panie wiceburmistrzu dziekujemy za pracę dla Łomianek i do zobaczenia.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. za 1,5 roku wybory

  Dąbrowski też po namowie awanturników odwoływał swojego jedynego sensownego zastępcę Bogdana Kłodkiewicza i co? Przegrał wybory.
  Widzę powtórkę.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Burmistrz do dymisji

  Ale tutaj wymienię tylko jej najbliższych sojuszników: przewodniczący rady miejskiej Pan Salwowski – gdzie teraz jest? wice Burmistrz Bohdziewicz a teraz wiceburmistrz Gawda… Teraz czas na ustąpienie że stanowiska Pani Burmistrz MZP – dla dobra Łomianek

  0
  0
  Odpowiedz
 6. WWW.

  No, to Żebrowska została sama na własne życzenie.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Wap

  Dziwna sytuacja.Klub Mieszkańców Łomianek się posypał.Ciekawe kto za to odpowiada bo chyba nie Witold Gawda ? Mam wrażenie że ktoś z tylnego siedzenia rządzi Gminą. Decyzja pani Burmistrz zbyt pochopna i bardzo emocjonalna jak na jej pozycję. No cóż trzeba dorosnąć. Szkoda

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Bosch-e

  Teoretyczny eksperyment pod tytułem „demokracja oddolna” upadł. Wnioski (nauczkę) można z niego wyciągnąć, społeczność może i trochę się zaaktywizowała, jednak te oddolne komisje zwierząt, zieleni, rady młodzieżowe, seniorów tak jak i spółki gminne są przeważnie poobsadzane zwolennikami obecnej opcji. Nie widzę żadnych efektów pracy tych tzw. społeczników. Jak zareagowała komisja ds mobilności gdy likwidowano ścieżkę rowerową na Ogrodowej? Co zrobiła komisja ds. zieleni gdy protestowali mieszkańcy Sierakowskiej? Gdzie była przewodnicząca komisji do spraw planów zagospodarowania gdy wbijano łopatę pod osiedle na strudze Dziekanowskiej przy oczyszczalni?
  Analizujemy, dyskutujemy, umawiamy spotkania, przeprowadzamy konsultacje, organizujemy webinary. Cała odpowiedzialność za to co się dzieje jest rozwodniona, niejako częściowo oddelegowana ludowi, a więc lud niechaj bierze za nią odpowiedzialność. Niespodziewane, ale ta władza chyba jednak nie będzie się powoli wykrwawiać. Ona dostanie zawału. Co jeszcze kryje się pod zgnilizną? Ile i do czego dokładamy?

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Smutek

  Nie jest to dobra informacja dla Łomianek. Zwłaszcza dla mieszkańców, którym bliskie są ideały samorządności ):

  0
  0
  Odpowiedz
 10. do Pana Gawdy

  Władzy nie jest potrzebne społeczństwo obywatelskie, jakieś prawdziwe konsultacje, więc się Pan Gawda nie dziw, że przyszła na Pana pora. Obecna władze nie różni się niczym od burmistrza Rusieckiego.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. *Marek*

  No i poleciał nasz Pan Wice Burmistrz,Witold Gawda
  Czy w związku z oficjalnymi oskarżeniami Pani Burmistrz Małgorzata Żebrowska-Piotrak zawiadomiła już PROKURATURĘ.
  Czekamy na szczegółowy opis w biuletynie Łomiankowskim.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Burmistrz musi odejść

  Przestrzegano przed tym towarzystwem na długo przed wyborami. Obecnie powstaje najwięcej bloków od czasów PRL. ZWiK w Łomiankach przegrał przetarg na odbiór zielonych odpadów, chociaż można było powierzyć bezprzetargowym wywóz odpadów zwikowi. Biuletyn informacyjny Pani Burmistrz i jej piskliwa koleżanka odpowiadajaca za propagandę tv i przepraszam,za promocję milczą w tej sprawie. Wice Burmistrz Bohdzoewicz odszedł, wice Gawda zdymisjonowany w oparach kolejnego skandalu, przewodniczący rady miejskiej Salwowski podany przez Panią Burmistrz do prokuratury, część radnych z jej własnego ugrupowania jest w szoku, niezdolna próba zakupu działek po byłych zakładach drzewnych, afera z odbiorem odpadów zielonych z przed dwóch lat etc, brak strategicznych.inwestycji, niezrozumiała budowa szkoły w Sądowej dla dzieci z Czosnowa , problemy z jej budowa… masakra. Kiedy ta Pani wreszcie poda się do dymisji…

  0
  0
  Odpowiedz
 13. do Pani Burmistrz

  Szanowna Pani Burmistrz ,
  Może teraz przeszedł czas naprawienia swoich błędów Pani Burmistrz , aby Dziekanów Bajkowy nie podpisał się pod Pani dymisją . Mieszkańcy żądają natychmiastowego oświetlenia uliczek i doprowadzenia nawierzchni do stanu przejezdności a w szczególności ul Krasnoludków .Uliczka jest uliczką, po której poruszają się mieszkańcy ul Witosa i ul
  Rolniczej. To co aktualnie dzieje się na uliczkach to masakra…. Czy Pani w ogóle wie co się dzieje w DB .Więc prosimy o trochę empatii Pani Burmistrz dla Naszego Sołectwa .Czy tak dużo wymagamy ?

  0
  0
  Odpowiedz
 14. do Pani Burmistrz

  chyba w Łomiankach Dolnych też Pani Burmistrz straci większość głosów między innymi za stan ulic w tym sołectwie a także za budowę kanalizacji w tgz ulicy Brzegowej która kończy się w szczerym polu,a tuż za rogiem jest ok.25 budynków i kolejne budowy w toku,więc chyba nie ma Pani co liczyć przy kolejnych wyborach na głosy mieszkańców Łomianek Dolnych

  0
  0
  Odpowiedz
 15. Magda

  Od kwietnia rusza akcja referendum .Nie ma na co czekać trzeba ratowac nasze miasto .

  0
  0
  Odpowiedz
 16. Referendum

  Referendum zgłaszam się do zbierania podpisów. Burmistrz MŻP powinna odejść.
  Czas ratować to co pozostało z Łomianek…

  0
  0
  Odpowiedz
 17. # kajam się i ja, rozczarowany

  Niestety w nadzieji na zastąpienie poprzedniej żenującej władzy, zagłosowałem (wraz z kilkudziesięcioma sąsiadami) na tę ekipę: Pani Burmistrz MŻP i Wiceburmistrz W.Gawda & ich Ferajna. Okazało się niestety szybko, że to wymiana słabego na jeszcze gorsze. Doświadczenia kilku naszych inicjatyw obywatelskich-społecznych zarówno z MŻP jak i z WG, to jedna wielka porażka. Jak zwykle rzucają frazesy a gdy mówimy im naszą ciężką pracą: sprawdzam – to okazuje się, ze mają mieszkańców w d….. Czy naprawdę nie ma w Łomiankach ludzi z jajami, kręgosłupem i wizją naprawy? Kolejne watahy nieudaczników, który znajdują zatrudnienie tylko w beznadziejnie zarządzanych samorządach pchają się do równie nędznych posad za nędzne pieniądze. No musi być w tej 3 gminie w w Polsce do średnich przychodów… kilka osób, które dorobiły się na tyle, że mają ochotę coś zrobić teraz dla innych… może tędy droga. Czas na prawdziwych liderów, menadżerów, ludzi którzy ciężko zapracowali na swój sukces… i są gotowi na spełnienie się w roli prawdziwych gospodarzy-społeczników… Ratunku!

  0
  0
  Odpowiedz
 18. Ano kajaj się

  Głosuj dalej ze swoimi znajomymi na POpaprańców i liberałów i takie ich zlepki z komuchami, zachciało się zmian bo uwierzyło się w tą propagandę liberałów, codzienne opluwanie i dyskredytowanie poprzedników, to samo co teraz z opluwaniem władz państwowych, aż trudno uwierzyć jak łatwo ci POpaprańcy zlasowali mózgi społeczeństwa,problem w tym że ci uczciwi inaczej osiedlają się masowo na tych terenach i głosują na kota w worku.Do referendum to i trzeba mieć jakąś alternatywę, co by nie wpaść z deszczu pod rynnę, a na razie nie widać odważnego co by się zaprezentował i chciał podjąć trud posprzątania po tej zorganizowanej grupie. Zapewne i prokurator powinien przeanalizować te zarządzanie.

  0
  0
  Odpowiedz
 19. Burmistrz MŻP musi odejść

  Wynagrodzenie Pani Burmistrz MŻP to ponad 18000zł brutto Czy uważacie, że jest to właściwa kwota dla osoby, która tak zarządza Łomiankami?

  Coraz więcej osób, które dały się zmanipulować i głosowały na ekipę MŻP teraz się wstydzi swojego wyboru. Lepiej późno niż wcale rzekło by się. Przy następnych wyborach trzeba uważać, bo znajomi Pani Burmistrz utworzą nowe stowarzyszenia i będą próbowali utrzymać władzę…ona sama już kandydować zapewne nie będzie…a może nawet wróci do rodzinnego Sokołowa Podlaskiego?

  0
  0
  Odpowiedz
 20. Magda

  Jedyna osoba , która posprząta ten bałagan jest P Piotr Rusiecki mam nadzieje , ze zgodzi się kandydować na stanowisko Burmistrza Łomianek .
  Piszcie sobie i mówcie co chcecie drodzy mieszkańcy , ale to jest jedyna osoba która może ogarnąć ten bałagan tu trzeba silnej ręki doświadczonego samorzadowca !!

  0
  0
  Odpowiedz
 21. Jacek

  Niema ludzi niezastąpionych i jedynych do wyboru, ale fakt Piotr Rusiecki mieszkaniec z dziada pradziada zna problemy naszej gminy ma doświadczenie w zaczadzaniu,wiec nie musi się uczyć pracy samochodowej jak ta ekipa czy też jakiś królik wyciągnięty z kapelusza. Ale czy chciał by podjąć się sprzątania tego bagna i narażać się na perfidne ataki i szkalowania, bo ta opicia nie potrafi uczciwie konkurować.Ja i znajomi jesteśmy skłonni zagłosować na Pana Piotra o ile będzie kandydował, na pewno nie zagłosujemy na królika i obiecanki deweloperów.

  0
  0
  Odpowiedz
 22. Referendum

  Uważam, że potrzeba będzie lat, żeby posprzątać po tej ekipie, co się uczyła zarządzać gminą na żywym organizmie. Za sukces mogą sobie dopisać podzielenie mieszkańców – to się im prawie udało. Nowy Burmistrz będzie musiał wnikliwie przeanalizowac działania Burmistrz MZP i zobaczymy co z tego wyjdzie… Natomiast nie będzie łatwo. Oni szybko popsuli, ale żeby wrócić na tory rozwoju i współpracy będzie to żmudne zajęcie. Szkoda Łomianek,ale nie ma wyjścia – trzeba to towarzystwo wzajemnej adoracji pozbawić władzy. Referendum

  0
  0
  Odpowiedz
 23. *Marek*

  Ale przecież dlatego przegrał Dąbrowski, bo miał za zastępcę P.R. a dwa razy do tej samej wody się nie wchodzi.
  Moim zdaniem Pan Piotr nie ma szans, bo w łomiankach za dobrze go znają i to raczej z tej złej strony.
  Ale na pewno ma wielkie aspiracje, i chęć posiadania władzy.

  0
  0
  Odpowiedz
 24. do Marek

  Rozróźnijmy kwestie charakteru od profesjonalizmu. Piotr Rusiecki był bardzo atakowany – próbowano, co poczęści się udało przedstawiać jego jako człowieka w negatywnym świetle. Zastanówmy się dlaczego? Odpowiedź jest prosta: Z dużym sukcesem współzarządał gminą Łomianki – tutaj nie można się było do czego przyczepić, nie było punktu zaczepienia do ataku, więc próbowano zochydzić jego osobę pod kątem charakteru. Zapytam się tak: Jak poznał Pan Piotra Rusieckiego ze złej strony? Czy Pan jedynie tak słyszał, czy Pan Piotr Panu coś złego osobiście zrobił? Myślę, że po prostu powtarza Pan czarny piar jaki robiono Panu Piotrowi, gdyż niby ktoś coś słyszał, ale nie ma osoby, która bezpośrednio doświadczyłaby czegoś złego od Pana Piotra

  0
  0
  Odpowiedz
 25. Burmistrz MŻP musi odejść

  Czy już dokładnie wiadomo za co Pan Witold Gawda został odwołany z funkcji zastępcy Burmistrza Łomianek, gdyż krążą po powiecie w-wa zachód tylko plotki, które zresztą są straszne, ale brak szczegółów i konkretnej transparentnej informacji ze strony Urzędu Miejskiego w Łomiankach…Może lomianki.info, tak dobrze zawsze poinformowane coś konkretnego wie?

  0
  0
  Odpowiedz
 26. do Marek

  Dąbrowski przegrał bo deweloperka zafundowała gospodyni domowej potężną kampanię , bilbordy na każdej ulicy, no i obiecanki cacanki, a ludzie uwierzyli w te miodne obietnice, doszło straszenie poszerzeniem ul.Kościelna Droga, platformerska metoda dyskredytacji i opluwania przeciwnika, no i ta tęczowa kolorowa koalicja,Cały ten śmietnik lokalny, który się teraz rozpadł. A wszystko pod szyldem ,,kandydat niezależny”. no i mamy ten miodek z pszczółkami.

  0
  0
  Odpowiedz
 27. Magda

  Bardzo mądrze pisze mój poprzednik o P. Rusieckim zwykle plotki i obrzucanie błotem tego człowieka . Nikt nie pisze konkretów tylko to co usłyszał czyli typowe lomiankowskie ploty i ploteczki . Jednak kontrole po poprzednim Burmistrzu i P Rusieckim nie wykazały żadnych ŻADNYCH nieprawidłowości w zarządzaniu gmina przez dwie kadencje . To było celowe opluwanie niszczenie żeby doprowadzić Łomianki do ruiny . Niestety to są rządy PO zniszczyć jak jest dobrze nie oferując nic w zamian .

  0
  0
  Odpowiedz
 28. *Marek*

  Jeszcze za żaden wpis nikt mnie tak nie atakował.
  Gdyby Burmistrz Dąbrowski zwolnił P.R. to wygrał by wybory, ale może nie do końca chciał wygrać?
  Pana Piotra znam z kilkunastu zebrań osiedlowych w których uczestniczyłem nie zrobił na mnie dobrego wrażenia ani na moich sąsiadach, a poza tym problemy z którymi przychodziliśmy do urzędu i pismami które pisaliśmy można by wytapetować kilka pokoi. Realizacja ZERO – a charakter????
  Co do wice Pana Witolda to jest porażka tak samo jak i Burmistrz Małgorzata Zebrowska-Piotrak nic nie robią tylko biorą pensje z naszych podatków.
  Proszę, nie komentować bo każdy ma zdanie na ten temat a zaklinanie rzeczywistości jest przykre.

  0
  0
  Odpowiedz
 29. do Marek

  A na kogo Mareczku głosowałeś, bo że nie brałeś udziału w głosowaniu to po tych wpisach nie uwierzę.

  0
  0
  Odpowiedz
 30. jak nie wiadomo o o chodzi, chodzi o WŁADZĘ

  W sprawie PR już chyba wszystko zostało powiedziane.

  Fakty przedstawił radny ME https://www.lomianki.info/moje_lomianki.php?nr=535

  Jak się skończyła sprawa „za ćwiartkę”?
  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-10-31/bede-wozil-pijakow-za-cwiartke-radny-lomianek-zglosil-podejrzenie-przestepstwa-wyborczego/

  Skoro MZP jest taka słaba, to dlaczego nie ma protestów takich jak za czasów PR?
  Dziekanów: https://lomianki.info/document.php?did=4296
  Dąbrowa: https://lomianki.info/document.php?did=4216

  Całe to narzekanie jest tym samym co robi putin na temat Ukrainy, czyli kreowanie paralelnej rzeczywistości, by usprawiedliwoś swoje działania i siłowe przejęcie władzy u naszych sąsiadów.
  Powtarzanie w kółko tego samego, to nic więcej niż to co zauważył goebbels – powtarzane kłamstwo ma się stać prawdą.

  0
  0
  Odpowiedz
 31. do Pani Burmistrz

  No i mamy to co mamy. Na każdym rogu i każdej ulicy w centralnych Łomiankach, widać to nieudacznictwo władz zarządzających . Walający się brud ,butelki itp nie wspomnę o zalanych ulicach ,zdewastowanych drogach. Ńie wspomnę już o nawierzchniach uliczek, które pokonuję się z duszą na ramieniu. Proponuję Pani Burmistrz spacer w rejony Bazarku i ul Wiślanej . Czy tak mają wyglądać centralne Łomianki to istny śmietnik . Pani Burmistrz to nie są widoki na miarę XXI wieku. Co Pani i Pani podległy Wydział Inwestycji i Remontów robi? Dlaczego do chwili obecnej WIiR nie przystąpił do równania uliczek Dziekanowa Bajkowego ,gdzie te lampy ledowe .

  0
  0
  Odpowiedz
 32. o Władzę

  Właśnie tak ci POprawni działają , Oszczerstwami i pomówieniami.
  Pokazanie zarobków, a sami zatrudnili dwóch wice i płacili za nic dużo więcej.Łomianki zakorkowane, to protesty i blokady przed budową nowoczesnej alije.
  Poszerzenie wąskiej ulicy, z koniecznością usunięcia drzew, protesty. I jakie liczne, ale skuteczne.
  Zanieczyszczenie jeziora, a sami forsują projekt wpuszczania ścieków z oczyszczalni do rezerwatu.Nie wspominając codziennych szkalowań na forum.
  Można dodać, odpady, kostkę znikającą, dziką szaleńczą zabudowę, zdewastowane jezdnie, brud na chodnikach i ulicach itd.

  0
  0
  Odpowiedz
 33. do Pani Burmistrz

  Dlaczego w „Serwis Ogłoszeń Darmowych” stał się serwisem , gdzie Panie oferują swoje wdzięki typu cytuję ” zadbana szuka wrażeń ” lub oferują swoje usługi erotyczne i matrymonialne . Tego typu ogłoszeń na Serwisie jest bez liku.
  Czy treść takich ogłoszeń Pani Burmistrz jest dopuszczalna ? Czy powinny ukazywać się na tym portalu? Czy administrator tej strony kontroluje wpisy ? Myślę że nie, bo ten proceder uprawiany jest od dawna . Pani Burmistrz, czy te ogłoszenia są dobre dla wizerunku Łomianek ? Fakty te świadczą o tym ,że niestety, coś nie gra w Urzędzie a zatem i może czas pomyśleć o zmianie stanowiska.

  0
  0
  Odpowiedz
 34. do Pani Burmistrz

  w/w informacja dotyczy tej strony ” darmowe ogłoszenia”.
  Proponuję zapoznać się z treścią ogłoszeń w szczególności Panom. co mają Panie do zaoferowania.

  0
  0
  Odpowiedz
 35. niezalogowany

  Co do kompetencji rodaka Łomianowskiego to zawsze o nim myślę gdy wracam do domu Warszawska, która uczynił wąską i zakorkowana. Ot taka uliczka zaprojektowana przez człowieka bez śladu polotu. Prowadził nas na barykady na Kolejowej, które nic nie dały poza szumem medialnym. A inne wspaniale inwestycje, co która to się wali jak park bez kwot nad jego pielęgnacje w budżecie! To, że istnieją tu POparani i wszystko jest wina Tuska to wiadomo od dawna. Szkoda, że autorzy tych słów zapominają, kto prowadzi od ponad 6 lat walkę z unią i prawem. Brak funduszy unijnych i brak szans na budowę S7 to oczywista wina obecnie rządzących. To, że w tym roku budżet gminy zmalał, zamiast tak jak w poprzednich latach rosnąć to surrealistyczna prawda PISlandii. To, że cena benzyn znów zbliża się do 6 zł., zapewne też jest wina Tuska. A że obecna Burmistrz to geniusz dziania to też wiadomo. Bloki zaczęto budować kilka dni po jej wyborze! Pytanie tylko dlatego ich budowę wstrzymywano na okres wyborów. Niestety ich promotor przegrał i machina budowalna w oparciu o zezwolenia wydane w poprzedniej kadencji, ruszyła. Bo trzeba było dokopać nowej burmistrz i to mocno, bo to kuśwa babsztyl i bezczelny!!

  0
  0
  Odpowiedz
 36. do niezalogowany

  Właśnie w tak szczególnym czasie pokazujesz swoje ograniczenie umysłowe, kto wyhodował drugiego hitlera, i kto blokuje reformy chorego sądownictwa, żeby nie te pisiory to sprzątał byś u ruska albo niemca,ul.Warszawska nie miała być autostradą, a większość ruchu miało być przekierowane na aleję Kościelna Droga i kto to zablokował. Prawdę piszesz że ktoś właśnie walczy z UE a raczej z bezprawiem. A paliwo w tej sytuacji to zapewne będzie jeszcze droższe i nic w tym dziwnego i właśnie to z winy tego idola którego wymieniasz i kierunku jaki forsował wraz z UE , czyś byś nie zauważył, że nagle zmieniła się retoryka i jak by wszyscy zostali pisiorami.No ale widać z twojego wpisu, delikatnie mówiąc duże zmęczenie.

  0
  0
  Odpowiedz
 37. niezalogowany

  Za innych trudno odpowiadać. Były vice burmistrz milczy, obecny też. Możemy ocenić, że to była sprawa istotna, co nie znaczy, że kryminalna. Jak spojrzeć w dokumenty, to na początku lutego br. burmistrz podniosła znacznie ragę swojego zastępcy, wydając szereg zarządzeń (między innymi WAO0050.28.2022), by go po kilku dniach zwolnić. Czy to jest powód do litanii skarg ze strony mieszkańców. Nie wiem. Czasy są wyjątkowo trudne. Pandemia, nowy ład wysysający z gmin dochody z PIT niedający nic w zamian, narastająca inflacja trwająca już drugi rok. I na koniec masowy napływ uchodźców z Ukrainy! Z każdej rzeczy robi się aferę. Skleroza rządzi skarżącymi. Powstające za poprzednika osiedla przy Strumykowej nazywa się współczesnymi, podobnie jak bloki na Chopina. Nie mówię, że jest idealnie, ale widać, że powoli gorączka przedwyborcza się rozpala. Może warto, przynajmniej na czas napływu uchodźców, się zjednoczyć by im skuteczniej pomagać. Jak na razie rząd nie pomaga tylko komplikuje i blokuje sprawy. Wystarczyć popatrzeć, jakie postawił wymagania które gmina musi spełnić by wydać pesel upoważniający emigrantów do państwowej pomocy! Do tego trzeba wielu uprawnionych urzędników i urządzeń!

  0
  0
  Odpowiedz
 38. do niezalogowany

  Znowu piszesz ble,ble,ble, i ,,rzad”Teraz jak na dłoni widać politykę rosii i niemiec , koalicjantów i tą pseudo politykę klimatyczna, forsowaną przez użytecznych idiotów , lokalnych też.Z tego pomijając pandemie, największe problemy i kłopoty i dobrze że to pękło, ale widać że nie każdy to ogarnia.Lokalnie to Łomiankami kreci mafia deweloperska i mamy to co mamy i niema w tym nic dziwnego że trzeba szybkich zmian w zarządzaniu gminą, dziwne że nieudacznik nie poda się do dymisji , dla dobra Łomianek, ale taka decyzja zapewne nie będzie podjęta przez tych co pociągają za sznurki.

  0
  0
  Odpowiedz
 39. Burmistrz MŻP musi odejść

  Gdzie jest ten mityczny bus-pas, gdzie te 15 minut do Warszawy, nawet w godzinach szczytu? No, chyba, że w nocy…ale tak było też przed rządami tej ekipki…

  Jakie duże inwestycje przez ponad 3 lata zrealizowała od A do Z Pani Burmistrz MŻP?

  0
  0
  Odpowiedz
 40. musi odejść

  To że ta pani musi odejść to już nawet jej sponsorzy wiedzą,i o Pas-Busie, i o nieudacznictwie.Tematy aktualne to ataki na rzad i odwracanie kota ogonem, przez użytecznych idiotów POpaprańców i tej koalicji rusko-niemieckiej, jacy to dbający o interesy Polskie, tej Targowicy, ,,Polskość to nie normalność”.itd.itp.

  0
  0
  Odpowiedz
 41. #musi odejść

  Zlasowany mózg przez PiS masz gościu…

  0
  0
  Odpowiedz
 42. musi odejść

  Mózg można mieć zlasowany, albo i go nie mieć, to domena Popapranej części społeczeństwa, tych bezpaństwowców, ciekawe zjawisko.

  0
  0
  Odpowiedz
 43. do gościu...

  Czym to ten PiS tak zlasował mózgi co poniektórym, może jakieś przykłady, najlepiej te z TVN , może z WP, takie subtelne rosyjsko-niemieckie.

  0
  0
  Odpowiedz
 44. do gościu...

  Jakoś ten gościu nie podaje przykładów tych ,,pozytywnych” z TVN, WP, wyborczej i powtarzanych przez POprawną cześć społeczeństwa, może jakaś korekta i refleksja i co by ,,Subaru”na drodze nie spotkać.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *