www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Zmiany w kursowaniu eŁek

Jak informuje Komunikacja Miejska Łomianki… zgodnie z sugestiami pasażerów od dnia 4 sierpnia 2012 roku zostaną wprowadzone zmiany do rozkładu jazdy.

Najistotniejszą zmianą jest przekierowanie wszystkich linii „BIS”” do pętli autobusowej przy Metro Młociny (Huta).

Drugą nowością jest utworzenie nowej linii – „”BIS Sadowa”” której trasa przebiegać będzie ulicami:
Sadowa > Turystyczna > Podróżna > Rolnicza > Armii Poznań > Warszawska > Brukowa> Kolejowa > Warszawa – Pułkowa > wiadukt mostu Marii Skłodowskiej-Curie (Północnego) > Metro Młociny (Huta).

Linia ta poprawi znacznie częstotliwość kursowania autobusów w miejscowościach: Sadowa i Dziekanów Polski. Przy ul Podróżnej (obok OSP) będzie zlokalizowany przystanek autobusowy dla linii „”BIS Sadowa””.

Zwiększona zostanie częstotliwość autobusów do Czosnowa, a dotychczasowe kursy kończące się w miejscowości Łomna zostaną wycofane ze względu na brak pętli (obecna ma być zlikwidowana – jest na prywatnym terenie) i ograniczeń jakie wprowadziła gmina Czosnów w wydatkach na transport publiczny.

W Dziekanowie Nowym proponowany rozkład w praktyce nie zmienia ilości kursów w godzinach szczytu.

Zmniejszono częstotliwość kursowania dla linii „”Ł-Sadowa”” ale dzięki wprowadzeniu drugiej linii „”BIS-Sadowa”” zwiększy się ogólna ilość kursów do i z Sadowej.

Po wprowadzeniu rozkładu przeprowadzane będą badania napełnień autobusów w celu ewentualnych korekt rozkładu, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb mieszkańców Dziekanowa Nowego. Być może, pętla w Łomnej, bedzie jeszcze przez krótki czas dostępna w ograniczonym zakresie. Trwają rozmowy nad znalezieniem nowej lokalizacji dla pętli autobusowej na terenie Dziekanowa Nowego, co pozwoliłoby na efektywniejsze wykorzystanie autobusów z włączeniem w strukturę transportu połączeń lokalnych kursujących po gminie Czosnów.

Rozkład jazdy oraz trasa przejazdu linii – „”Ł”” nie ulega zmianie.

źródło: Komunikacja Miejska Łomianki
redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *