www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

BUSPAS – kto za, kto przeciw…

Dziś – 16.06.2021 – odbyła się nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej podczas której radni podjęli decyzje, które zmierzają do usprawnienia komunikacji zbiorowej między Łomiankami i Warszawą – budowy buspasa.

Zaproponowane przez burmistrz Żebrowską-Piotrak rozwiązania poparli wszyscy radni oprócz Grzegorza Bryka i byłego burmistrza Tomasza Henryka Dąbrowskiego, którzy wstrzymali się od głosu.

Pierwsza z uchwał dotyczyła podjęcia współdziałania Gminy Łomianki z m.st. Warszawa w pracach polegających na przygotowaniu wielowariantowej koncepcji utworzenia pasa ruchu dla autobusów (buspasa) biegnącego w granicach Gminy Łomianki od ul. Brukowej do granicy z m.st. Warszawa oraz w Warszawie w pasie drogowym ulicy Pułkowej do ul. Heroldów/Muzealnej.
Druga – stanowiska w sprawie wyrażenia pozytywnej opinii w zakresie działań Burmistrza Łomianek zmierzających do wykonania zadania inwestycyjnego polegającego na realizacji usprawnienia włączenia drogi dla autobusów komunikacji publicznej z infrastrukturą drogową – włączenie ulicy Starej Cegielni do ul. Kolejowej na terenie Gminy Łomianki. Treść uchwał wraz z uzasadnieniem poniżej.

redakcja@lomianki.info

 


Załączone dokumenty:
Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie podjęcia współdziałania Gminy Łomianki z m.st. Warszawa w pracach polegających na przygotowaniu wielowariantowej koncepcji utworzenia pasa ruchu dla autobusów (buspasa) biegnącego w granicach Gminy Łomianki od ul. B.pdf
Rozpatrzenie projektu stanowiska w sprawie wyrażenia pozytywnej opinii w zakresie działań Burmistrza Łomianek zmierzających do wykonania zadania inwestycyjnego polegającego na realizacji usprawnienia włączenia drogi dla autobusów komunikacji publicznej z .pdf

 

BUSPAS - kto za, kto przeciw...

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

14 komentarzy

 1. do portalu INFO Łomianki

  Czy możecie zapytać p. Dąbrowskiego dlaczego nie działa na korzyść mieszkańców codziennie stojących w korkach, dlaczego nie jest za ulepszeniem dojazdu do Warszawy. Ciekawi mnie odpowiedź.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. popieram

  Można zapytać panią burmistrz czemu tak długo czekała z taką inicjatywą,od tego powinna zacząć swoją kadencję a nie od podniesienia opłat za śmieci o kilkaset procent, ponadto można zapytać kiedy pani burmistrz ze swoją ekipą przestanie robić w konia właścicieli J. Kiełpińskiego oraz mieszkańców, napuszczając jednych na drugich, rozpowszechniając kłamstwa o strudze dziekanowskiej i stanie prawnym rezerwatu. Można zapytać kiedy będzie spotkanie z właścicielami jeziora, odnośnie ścieżki, a raczej terenu rekreacyjnego dla deweloperki za 1PLN lub za darmo.itd.itp.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. ulica brzegowa

  Można też zapytać Panią burmistrz kiedy zajmie się ulicami Wiślaną i Brzegową,ciągłe wymiany łat asfaltowych na długo nie wystarczają,a również kosztują,wiem,wiem odpowiedz że jak zrobią szambociąg i oświetlenie to słyszymy już od 40 lat,każdy kolejny burmistrz przed wyborami obiecuje że jak tylko zostanie wybrany to w pierwszej kolejności to załatwi,nie inaczej było również z obecną Panią burmistrz,jakby nie liczyć to około dwa tysiące głosów,więc wszystko można obiecać ?

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Referendum

  Przecież to powinna zrobić na początku swojej kadencji.

  Ciekawe czy w zmianach, które planuje urząd miejski w planach miejscowych dla Łomianek, pojawią się nowe działki z możliwością zabudowy pod BLOKOWISKA…

  Poza tym o tym czy bus-pas w Warszawie powstanie zadecydują włodarze Warszawy, a nie Rada Miejska Łomianek czy Burmistrz Łomianek.

  Póki co nawet na horyzoncie nie widać terminu budowy bus-pasa, w w wykazie bus-pasów do realizacji na najbliższe lata Miasto Warszawa nie uwzględniło bus-pasa ulicą Pułkową…https://warszawa.naszemiasto.pl/warszawa-zyska-w-2020-roku-piec-nowych-buspasow-gdzie/ar/c1-7489997

  Miasto Warszawa najpierw oceni czy budowa jest w ogóle opłacalna ekonomicznie, bo nawet tego jeszcze chyba nie zrobiło.Więc te decyzje rady miejskiej to tylko jak na razi pobożne życzenia.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. trasa S-7 skrajem puszczy potrzebna

  Czy możecie zapytać Panią burmistrz MŻP, kto z jej otoczenia był przeciwko budowie trasy S-7 skrajem puszczy i kto z jej dalszych lub bliższych politycznych znajomych oprotestował decyzje środowiskową dla trasy S-7 skrajem puszczy? Przecież dlatego najprawdopodobniej stoimy w korkach. Gdyby nie protesty niektórych osób z otoczenia (dawnego i teraźniejszego, bliższego i dalszego) Pani Burmistrz to trasa mogłaby być już w realizacji…

  0
  0
  Odpowiedz
 6. obserwator

  Przecież ten pas bus niczego nie rozwiąże, może nieco udróżnić komunikacje miejska, ale nie usprawni i ne rozładuje korków, zanim powstanie, jeśli wo-gule powstanie, a deweloperstwo nadal będzie działać w niekontrolowanym natężeniu.Gminą zarządzają ludzie bez wyobraźni, nieudacznicy,ogarnąć ten bałagan po tych szkodnikach będzie bardzo trudno.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. radny kitaszeski

  Witam.
  Czy ktoś u was w UM się z chujem na głowy pozamieniał?
  Jak można do takich insynuacji dopuścic? Mam nadzieje że ktoś mi odpowie na najbliższej sesji rady miasta…

  0
  0
  Odpowiedz
 8. do kitaszeski

  Z tego co można przeczytać, to są sygnały od mieszkańców, tak że warto dopytać, a z głową to i u ciebie nie za ciekawie, ten sam poziom co UM tak że każda odpowiedź cie zadowoli.Nic nie widzę, nic nie słyszę, spadłem z księżyca.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. radek

  Przecież dość szczegółowa koncepcja została już opracowana na koniec poprzedniej kadencji, a tutaj maksymalna kwota 50tys. zł jest śmieszna i gwarantuje porażkę. To tak jak jak podjąć uchwałę, że dajemy wszystkim mieszkańcom lody, pod warunkiem że uda się je kupić za 5 groszy. W zasadzie jedyny efekt tej uchwały to możliwość skrytykowania tych co nie zagłosowali za. Proponuję kolejne uchwały: „by było słonecznie”, „by ludzie byli życzliwi” itp.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. dziakanowszczak

  Pierwszym hasłem wyborczym pani Burmistrz był dojazd do Warszawy bodaj w 15 minut. MŻP została wybrana, a korki coraz dłuższe, w obie strony i poza „programami” i uchwałami intencyjnymi co się wydarzyło ? Skoro p. Burmistrz szła z takim hasłem na wybory, to teraz powinna się z jego realizacji rozliczyć.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. wyborca

  Dostała Pani mój głos bo miał być bus pas, nie będzie bus pasa nie będzie głosu przy kolejnych wyborach. Krótko.
  Myślę, że gdyby Łomianki zapożyczyły się miliony zł na realizacje z własnej kieszeni to niewiele osób miałyby coś naprzeciwko.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Wyborca

  O co chodzi z tym wotum nieufności i absolutorium dla pani burmistrz 11 radnych przeciw 4 za , mogła by ta pani podać się do dymisji, dla dobra Łomianek.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Brak absolutorium

  BURMISTRZ MŻP Z BRAKIEM ABSOLUTORIUM ZA WYKONANIE BUDŻETU ZA 2020 rok (nawet część Radnych z ugrupowania Pani Burmistrz MŻP byłą PRZECIWKO!!!)?

  Teraz to już pozostaje jedno jedyne honorowe wyjście: Podanie się do dymisji przez Panią Burmistrz MŻP….

  Nie pamiętam, żeby któryś z poprzednich Burmistrzów nie dostał absolutorium z wykonania budżetu… Chyba Pani MŻP jest pierwszym Burmistrzem, (który mając większość w radzie miejskiej) z brakiem absolutorium w historii Łomianek…, co wcale nie dziwi…

  0
  0
  Odpowiedz
 14. Nie

  Nic burmistrz nie zrobiła to i za co miała dostać to absolutorium.
  REFERENDUM!!!!!!!!

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *