www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Czułam się jak królowa… bezpłatnie

W październiku 2011 roku odbyły się bezpłatne, skierowane do kobiet nieaktywnych zawodowo, warsztaty Aktywna Kobieta – Szczęsliwa Rodzina. Już od lutego następna edycja!

Więcej informacji na www.szczesliwakobieta.edu.pl, Zapisy pod tel. 22 497 97 98.


LIST UCZETNICZKI WARSZTATÓW „”AKTYWNA KOBIETA – SZCZĘSLIWA RODZINA””

To był mój październik, przełomowy październik, w którym zdecydowałam się w końcu zrobić coś wyłącznie dla siebie – wziąć udział w warsztatach „Aktywna Kobieta – Szczęśliwa Rodzina”.
Znalazłam się w grupie wspaniałych – pięknych, twórczych, wartościowych – kobiet,
gdzie mogłam skupić się i pracować nad spełnianiem swoich marzeń.

Październikowe soboty były to dla mnie chwile, w których czułam się jak królowa. Zdrowe śniadanka, kawa, herbata, liczne przekąski i przepyszne obiady. Wszyscy się do mnie uśmiechali, troszczyli, by niczego mi nie zabrakło. Warsztaty odbywały się w kolorowych, świetlistych salach „Mojej Szkoły” (Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łomiankach), zaś główna prowadząca – psycholog, terapeuta i coach, Ewa Osóbka-Zielińska ? dołożyła wszelkich starań, by było ciekawie, rzeczowo i z humorem. W tak urozmaicony sposób przekazane mi zostało dużo ciekawych i ważnych dla mnie rzeczy. Ponadto w ramach warsztatów zapewniona była opieka nad dziećmi.

Najmłodszym uczestnikom (szkraby w wieku 1,5 ?8 lat) sobotnią rozłąkę z mamą rekompensowały w pełni wspaniałe zabawy – na ludowo, artystyczno-kinowo, po indiańsku, cyrkowo… zorganizowane przez pedagogów z Krainy Fantazji (www.krainafantazji.pl).

Jednym z ważniejszych tematów była praca, poszukiwanie własnej motywacji do podjęcia działania, do wznowienia aktywności zawodowej. Tu często potrzebne było wzmocnienie pewności własnych kompetencji, które przecież nie „zanikły” w czasie przerwy wywołanej opieką nad dziećmi.
Ważny dla mnie był temat inspiracji do nowych pomysłów na pracę, która będzie dostosowana do możliwości mamy chcącej jednocześnie mieć czas dla swoich dzieci.

Na nowo zaczęłam odkrywać swoje talenty, mocne strony, umiejętności, uświadomiłam sobie wartość zdobytej wcześniej wiedzy i doświadczeń zawodowych oraz życiowych.
Ze spotkania na spotkanie moja pewność siebie i wewnętrzna siła rosły, byłam spokojniejsza, bardziej otwarta, więcej się śmiałam. Coraz częstsze były momenty refleksji i zamyślenia, chwile relaksu przy spokojnej muzyce.
Stawałyśmy się silniejsze i dumne z siebie, czasami miałam wrażenie, że gdybym miała skrzydła – uniosłabym się ponad ziemię.

Przyszedł więc czas na tzw.„ostatni szlif” – „opakowanie” perełek, które się narodziły.
W tym celu ogromnie pomocne okazały się porady wspaniałej stylistki – Iwony Augustynowicz oraz Ewy Bobrowicz – właścicielki łomiankowskiego butiku „Figaro” (nad Rossmanem), które poprowadziły część ostatnich sobotnich zajęć.
Były to (mini)warsztaty stylizacji „Aktywnej Kobiety”.
Przebierając w prześlicznych fatałaszkach, rozmawiając i uważnie słuchając, dowiedziałam się w czym będę wyglądała i prezentowała się dobrze, a czego powinnam unikać.
Dziewczyny z „Figaro” mówiły także o indywidualnych warsztatach –stylizacji, które odbywają się w butiku „Figaro”. Określany jest na nich typ sylwetki, dokonywana analiza kolorystyczna, oraz dawane są fachowe wskazówki dotyczące odpowiedniej stylizacji sylwetki.

Nasze spotkania uświadomiły mi ,jak jesteśmy różne, a przy tym jak wiele nas łączy. Każda z nas ma marzenia i poszukuje swojej drogi do ich realizacji, czasem jednak – mimo ogromnych chęci – górę bierze brak odwagi i zwyczajny strach przed porażką. Wiem, że ja potrzebuję zachęty, motywacji, otuchy.

Wszystkie nas łączy najważniejsza życiowa rola, rola kobiety – matki – żony.
Z pewnością teraz patrzę na życie z innej perspektywy, nabrałam „zdrowego” dystansu, zostałam zachęcona do działania, potwierdzona została moja wartość.

Na pytanie, co było najbardziej wartościowe dla was w szkoleniu, najczęściej odpowiadałyśmy: proste przykłady z życia codziennego, uzmysławiające, że poruszane zagadnienia dotyczą każdej uczestniczki, niezależnie od sytuacji materialnej, rodzinnej, społecznej; temat emocji i wewnętrznej motywacji; problem radzenia sobie ze stresem i relaksacja; Jednak dla większości z nas szczególnie cenny był „temat asertywności” oraz „atmosfera zajęć”.

Było wspaniale, wartościowo, ciekawie. Było warto, naprawdę warto. Polecam te warsztaty wszystkim niezwykłym, choć nieco „zmamusiałym” wspaniałym kobietom.

Ewa Sz. (uczestniczka I edycji)


Czułam się jak królowa... bezpłatnie

Czułam się jak królowa... bezpłatnie

Czułam się jak królowa... bezpłatnie

Czułam się jak królowa... bezpłatnie

Czułam się jak królowa... bezpłatnie

Czułam się jak królowa... bezpłatnie

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *