www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Dlaczego trzeba oddać głos na S7!

Szanowni Państwo

w załączeniu prezentujemy pismo z prośba o wyrażenie swojego stanowiska i poparcie naszej inicjatywy społecznej mającej na celu zbudowanie jak najszybciej trasy S7 w wariancie 2.
Nie wszyscy wiedzą, że w tej chwili są podejmowane decyzje co do wybory przebiegu trasy, a Łomianki jak dotąd nie wyraziły stanowczego sprzeciwu dotyczącego budowy trasy S7 po obecnym śladzie ul.Kolejowej.

Wstępnie wskazany przez GDDKIA jest wariant II , ale nie jest to sprawa przesądzona.

Dlatego też tak ważne jest stanowisko mieszkańców Łomianek w tej kwestii. Wszędzie mieszkańcy zgłosili protest tylko nie Łomianki. Dlaczego?

Nasze działania zapoczątkowaliśmy debatą na temat S-7 w ICDS 29.11.2013. Działamy dalej na rzecz szybkiego powstania rozwiązań DOCELOWYCH bez żadnych prowizorek tj udrożnienie ul.Kolejowej,
które będzie tylko pierwszym krokiem do budowy S7 przez Łomianki w wariancie1 i zaniechaniem budowy trasy pod puszczą.

Zapraszamy wszystkich, którym dobro Łomianek leży na sercu.
Mamy nadzieję, że Radni Miejscy poprą tym razem naszą inicjatywę i podejmą uchwałę w tej kwestii, ale musimy im pokazać nasze stanowisko. Dlatego też prosimy o rozesłanie naszego pisma dalej żeby rozpropagować akcję wśród mieszkańców Łomianek. Im więcej podpisów pod ankietą tym ważniejszy będzie nasz głos w tej sprawie.

Zapraszamy wszystkich do działań w naszym stowarzyszeniu: lomiankirazem@gmail.com


Szanowni Państwo

Pragniemy Państwu, mieszkańcom i przedsiębiorcom działającym na terenie Łomianek, przedstawić realia dotyczące realizacji ważnej inwestycji drogowej jaką jest budowa północnego wylotu drogi ekspresowej S7 w kierunku Gdańska na odcinku Czosnów – Trasa Armii Krajowej. Aktualnie prowadzone jest postępowanie środowiskowe dla wspomnianej drogi ekspresowej. Obecnie rozważane są dwa warianty przebiegu drogi na terenie Łomianek:

WARIANT 1 po śladzie istniejącej DK7 (czyli ulicy Kolejowej w Łomiankach i Pułkowej w Warszawie) Wariant ten zakłada wyburzenia około 90 posesji przy ul. Kolejowej!
mapa:
www.siskom.waw.pl/materialy/s7/czosnow-bemowo/S7%20%A3omianki%20wariant%201.pdf

WARIANT 2 w rezerwie terenu przeznaczonej na drogę ekspresową idącej pomiędzy Łomiankami a Kampinoskim Parkiem Narodowym.
mapa: www.drogi.waw.pl/pliki/10_S7_Czosnow_Warszawa_1_25000.pdf

Jesteśmy za jak najszybszą realizacją trasy S7 w wariancie 2. Dlaczego?

Argumenty przemawiające za realizacją S7 w WARIANCIE 2 są następujące:

– tworzy ALTERNATYWNĄ trasę wylotową z Warszawy w kierunku Gdańska, powodując znaczne odciążenie ruchu ulicy Kolejowej i Pułkowej;

spowoduje zmniejszenie ruchu przez środek Łomianek – obecnie przez Łomianki (DK7) przejeżdża 56000 samochodów na dobę;

– jego realizacje nie spowoduje utrudnień w ruchu na obecnej trasie łączącej Łomianki z Warszawą w czasie realizacji inwestycji;

nie wymaga wyburzeń jak w przypadku wariantu 1 – dostosowania ul. Kolejowej do standardów trasy szybkiego ruchu – trasa jest od wielu lat zaplanowana pod Puszczą i ma pozytywną opinię KPN

Jeśli Państwo popierają szybką realizację drogi ekspresowej S7 w wariancie 2 – trasa pod Puszczą, prosimy o przekazanie lub przysłanie na adres stowarzyszenia Państwa stanowiska w postaci wypełnionej ANKIETY do 20.02.2014r.

Podpisane stanowiska można przysyłać listownie na adres:
Stowarzyszenia Łomianki Razem 05-092 Łomianki ul. Rolnicza103 lub /po zeskanowaniu/

e-mailem:lomiankirazem@gmail.com

Materiały źródłowe zawarte dotyczące trasy S7 zawarte są na stronie Stowarzyszenia Łomianki Razem: www.facebook.com/pages/%C5%81omianki-S7/751680061516132?ref=hl
Z
poważaniem

Sławomir Białkowski
Stowarzyszenie Łomianki Razem

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

16 komentarzy

 1. Obserwator 2

  To znowu jakiś szum medialny,przestańcie Państwo mącić ludziom w głowach, poinformujcie o faktach. Nikt nie proponuje S7 na Kolejowej/Pułkowej. W dniu 30.01.2014o godzinie 11, w siedzibie Mazowieckiego Oddziału GDDKiA przy ul. Mińskiej 25 odbyła się prezentacja wariantów przebiegu wylotu S7 z Warszawy w kierunku północnym.
  Jednoznacznie wskazano na WARIANT II.
  Oto link do materiału informacyjnego
  http://www.lomianki.pl/lomianki2/media/2014/08/3817_06_Prez_analiza_wielokryt.pdf

  Dobrej nocy i życzy
  Obserwator 2

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Obserwator 2

  Jeszcze jedno: wariant I został odrzucony, ponieważ jest za drogi społecznie i finansowo. To już ogłoszono. Jakie protesty chcecie Państwo TERAZ organizować ??
  Dobrej nocy i spokoju,
  ponownie życzy
  Obserwator 2

  0
  0
  Odpowiedz
 3. zainteresowany

  Straszny bałagan i brak podstawowych zasad. Czytać się tego nie da. Nawet jak jest coś mądrego napisane to rezygnuje po pierwszych trzech „zdaniach”

  Bardzo proszę administratora aby zwrócił uwagę userowi „Łomianki razem”. Jak coś publikuje aby dbał o styl, szanując czytelników.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. EwaP

  Chwileczkę, chwileczkę – Stowarzyszenie Ochrona Puszczy Kampinoskiej od wielu lat walczy przeciwko trasie tzw. Mszczonowskiej, czyli przez najcenniejsze obszary Puszczy, wygraliśmy większość sporów sądowych w tej sprawie. Wygraliśmy referendum, zebraliśmy większość podpisów mieszkańców nie tylko Dąbrowy, ale Łomianek, Kiełpina i Dziekanowa, którzy wypowiedzieli się za budową OBWODNICY ŁOMIANEK, którą ma być TRASA WZDŁUŻ WISŁY – mamy opracowania poważnych firm, które mówią o tym, ze budowa tej trasy jest nie tylko najtańszą (większość terenów jest własnością skarbu państwa), ale też jest najbardziej korzystna dla naszej aglomeracji – nie „tnie” naszej Gminy na cztery odrębne części (ciągle jest bowiem aktualny projekt budowy trasy legionowskiej, która przecinałaby Wisłę w miejscu Natura 2000, czyli Ławice Kiełpińskie a następnie obok cmentarza biegłaby do ul. Kolejowej), a trasa mszczonowska przebiegałaby przez środek Dąbrowy, obok Osiedla Równoległa do ulicy Kolejowa. Tu zbiegałyby się obie te trasy w jedno z największych rond na Mazowszu (kiedyś nasze stowarzyszenie wytyczyło projektowaną przez GDDK trasę).
  Taki niefortunny a raczej całkowicie pozbawione logiki projekt nie przeszkadza obrońcom trasy „po Puszczy Kampinoskiej”, ponieważ (jak można zauważyć na stronach internetowych) mają oni w tym swój własny interes, ponieważ oferty firm deweloperskich gonią jedna przez drugą oferując na terenie Natura 2000 wzdłuż Wisły „nowoczesne domy” lub „piękne działki”. Stowarzyszenie „Łomianki Razem” to przede wszystkim ludzie związani z tymi deweloperami nic więc dziwnego, że bronią swoich interesów strasząc wszystkich mieszkańców wyburzeniami, a jednocześnie składając wnioski o warunki zabudowy! Nie rozumiem jednak tej fałszywej intencji, JAKIE RAZEM!!!, SKORO CAŁY CZAS IGNORUJĄ GŁOSY MIESZKAŃCÓW NIE TYLKO DĄBROWY, ALE CAŁEJ RESZTY, KTÓRZY MYŚLĄ LOGICZNIE I CO NAJWAŻNIEJSZE W INTERESIE CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI GMINY!!!! Walczymy o Łomianki, które będą stanowiły jedność w całej swej „połaci”, strzeżone solidnym wałem przeciwpowodziowym, który GWARANTUJE OBWODNICA ŁOMIANEJ, JAKĄ BĘDZIE TRASA NADWIŚLAŃSKA!!!!!!!!!!.
  Jeśli Stowarzyszenie Łomianki Razem chcą naprawdę działać zgodnie z nazwą, jesteśmy gotowi na wspólne rozmowy i działania. W imieniu Stowarzyszenia Obrona Puszczy Kampinoskiej – z poważaniem Ewa Pacura

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Obserwator 2

  Dobry wieczór. Pani Ewa wyłożyła przysłowiową kawę na ławę. Proponuję, aby Szanowni Państwo ze SŁR przemyśleli nieco własne działania. Przecież już pisałem, że GDDKiA nazwała po imieniu działania wzbudzające niepokój społeczny. Dlaczego Państwo to robicie ?
  Prosiłem, aby określili Państwo w jaki sposób pragniecie osiągnąć głoszone cele odnośnie planowania przestrzennego.
  Czy jesteście ruchem POLITYCZNYM i dążycie do przejęcia władzy w Radzie Miasta i Gminie, czy jednak SPOŁECZNYM ruchem, który z innymi mieszkańcami i samorządem pragnie poprawić kształt Łomianek. Wskazujecie Państwo na konkretny przykład uchwalenia planu dopuszczającego zabudowę wielorodzinną. Ponownie pytam, czy pragniecie doprowadzić do UCHYLENIA tego planu, czy objęcia większego obszaru takimi parametrami ??
  Pozdrowienia, Obserwator 2

  0
  0
  Odpowiedz
 6. sympatyk

  Dobry wieczór wszystkim.No cóż, widzę że „Razem deweloperzy” znów wyciągnęli trupa S7 z szafy i robią helloween w środku karnawału!!!;)Pragnę tylko powtórzyć po raz setny, że wywoływanie tych samych duchów od lat w celu skłócania i rozgrywania mieszkańców Łomianek jak najgorzej odbija się na miejscu w którym żyjemy.Chciałbym przypomnieć, że jedyne REALNE działania, które aktualnie mają miejsce w GDDiKa to projekt udrożnienia ulicy Kolejowej bez wyburzeń czegokolwiek i poszerzania czegokolwiek!!!To jest jedyna realna walka z korkami i dążenie do tego,by nie było wicej ofiar!(Ludzi potrąconych i zabitych na DKnr7!-ciekawe dlaczego o tym się nic nie mówi!!!)może dlatego że z ICH RODZIN akurat nikt nie został potrącony).Publiczne okłamywanie ludzi,że jakoby 90 domów ma być zburzonych służy dwóm celom!Popierwsze naganianiu sobie mniej zorientowanych wyborców, a po drugie blokowaniu jedynego realnego czasowo i finansowo przedsięwzęcia czyli modernizacji i podnesienia bezpieczeństawa na Kolejowej.Działanie to jest celowe i służy wązkiej grupie interesu RazemDeweloperów,którzy marzą od lat,żeby z Łomianek zrobić „rozjazdowo” i odpalić wreszcie dolinę Łomiankowską (drogocenny „bank ziemi” w rekach kilku rodzin ).
  A i dla przypomnienia.
  Procedowanie projektowe firmy Trakt było rozpoczęte na długo przed nową strategią budżetową ogłoszoną w listopadzie przez Tuska i min infrastruktury.Trasa S7 w wariancie II nie jest ujęta w żadnym budżecie żadnej perspektywy unijnej czyli decyzje finansowe mogą zapaść po 2020 roku i będzie to inna ekipa inne finansowanie i inna historia!!!Podjęta ponownie procedura środowiskowa dla wariantu II ma dokładnie takie same szanse na uzgodnienie z procedurami i prawem jak ta pierwsza z 2004.Gorzej to tylko będzie z tym, że zmieni się dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego!;)na Chomiczówce dojdzie osiem nowych bloków przy rezerwie, a lobby na lotnisku Bemowo to już poznałem przy innej okazji i powodzenia ale są nie do ruszenia …
  Dlatego apeluję o wspólne inicjatywy w Łomiankach na rzecz poprawy ruchu na DK7 jako jedyne praktyczne działanie możliwe na dziś i nie wymagające wielkich środków. A jeśli chodzi o wizję przyszłości to wskazuje ją solidne opracowanie Holenderskiej firmy projektowej zamówione przez UMŁomianki i schowane ze strachu pod dywan, gdyż okazało się zniego, że najlepsza dla Łomianek jest OBWODNICA!!!:)
  Dobranoc i pozdrawiam

  0
  0
  Odpowiedz
 7. sympatyk

  Podjęta ponownie procedura środowiskowa dla wariantu II ma dokła
  > dnie takie same szanse na uzgodnienie z procedurami i prawem jak ta pierwsza z
  > 2004.Gorzej to tylko będzie z tym, że zmieni się dyrektor Kampinoskiego Parku
  > Narodowego!;)na Chomiczówce dojdzie osiem nowych bloków przy rezerwie, a lobby
  > na lotnisku Bemowo to już poznałem przy innej okazji i powodzenia ale są nie do
  > ruszenia …
  a oto ciekawy link na potwierdzenie tego co napisałem!

  warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,15413264,Buduja_blok___Zapomnieli__powiedziec_o_ekspresowce.html

  Na Chomiczówce deweloper rozpoczyna budowę ośmiopiętrowego bloku. Na wizualizacjach i stronie internetowej obok domu stoją dorodne kilkudziesięcioletnie drzewa. Dziwne – ani słowa o planowanej tuż pod oknami ekspresówce na Gdańsk i wielkim węźle z trasą mostu Północnego.

  Firma NeoCity zaprasza w weekend na dni otwarte swojej inwestycji o nazwie NeoSky. Powstanie ona u zbiegu ulic Maszewskiej i Rodziny Połanieckich, tuż obok istniejącego parkingu. Inwestor ma pozwolenie na budowę, zaczął pierwsze prace. Budynek z 77 mieszkaniami obiecuje oddać w połowie 2015 r.

  Dom o prostych, geometrycznych kształtach zaprojektowała pracownia CK Architekci. Wizualizacje budynku można oglądać na stronie internetowej inwestora. Znajdziemy tam także schematyczną mapkę, na której zaznaczono pobliskie korty tenisowe, place zabaw i przedszkole. Inwestor przypomina też o sąsiedztwie dalszym Puszczy Kampinoskiej i stacji metra Młociny. Podsumowując: kupując mieszkanie w NeoSky, gwarantujesz sobie życie jednocześnie w centrum miasta i blisko przyrody. Czyż nie jest to warte 6,6-7 tys. zł za m kw.?

  Na mapce zabrakło jednak jednej, dość istotnej informacji. – Lokalizacja domu na mapie przedstawionej przez inwestora jest dość ogólna, ale kwadracik stoi dokładnie nad planowaną trasą ekspresową S7 – mówi podejrzliwie Robert Chwiałkowski z organizacji Siskom promującej rozwój infrastruktury drogowej.

  Ta trasa to planowana nowa wylotówka na Gdańsk, przebiegająca od Trasy Armii Krajowej, przez Bemowo i Bielany, a potem przez Czosnów i Łomianki. Jest w fazie wstępnych przygotowań. Jeszcze nie wytyczono jej dokładnego przebiegu na całej trasie, pod uwagę brane są trzy warianty. Pod koniec ubiegłego roku inwestycja została przesunięta w rządowych harmonogramach. To m.in. jej kosztem ma być budowana południowa obwodnica Warszawy pod Ursynowem.

  „Trasa ma znajdować się pod ziemią”

  Ale choć budowa ekspresówki jest pieśnią przyszłości, nikt z niej nie zrezygnował. Tadeusz Olechowski, rzecznik Bielan, zapewnia, że dom NeoCity nie wchodzi w korytarz planowanej ekspresówki, tylko stoi tuż obok. Lokalizację inwestycji pozytywnie zaopiniowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zaznaczając, że „wnioskodawca świadomie akceptuje ewentualne uciążliwości akustyczne i ekologiczne, np. hałas, wibracje, zanieczyszczenie powietrza, powodowane ruchem kołowym na drodze o znaczeniu międzynarodowym”. Pytanie, czy klienci NeoCity też świadomie akceptują te uciążliwości.

  – Trasa w sąsiedztwie naszej inwestycji ma znajdować się pod ziemią, o ile zostanie wybrany ten wariant. Tunel zaczynałby się na północny zachód od inwestycji, na wysokości Fortu Wawrzyszew, a kończyłby na południowy wschód od inwestycji w rejonie ul. Księżycowej – bagatelizuje Rafael Tomaszewski z NeoCity.

  – Żaden wariant trasy nie został wybrany. Dopiero przygotowujemy się do wniosku o decyzję środowiskową – mówi Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka oddziału GDDKiA.

  Tunel ryty tuż pod oknami mieszkańców to tylko jedna z inwestycji drogowych planowanych w sąsiedztwie NeoSky. W odległości ok. 150 metrów na północny zachód od tego bloku wylotówka na Gdańsk będzie się krzyżować z planowanym przedłużeniem Trasy Mostu Północnego. Jeszcze nie wiadomo, jak ten węzeł będzie wyglądać, czy będzie dwu-, czy trzypoziomowy.

  – Dom NeoCity będzie skończony dwa lata przed podjęciem decyzji co do ekspresówki. W najlepszym razie będzie o tyle więcej stron do skarżenia pozwolenia na jej budowę, ile lokali w tym bloku. Mam nadzieję, że ludzie zażądają dokumentów co do planowanych arterii i je przeczytają – mówi Robert Chwiałkowski.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. sympatyk

  Tu też o nas piszą w aktualnościach.-To tak dla oświetlenia czym są motywowane działania RazemDeweloperów:) Wybory idą:)

  warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,15210991,Obwodnicy_nie_domkna_od_wschodu__Problemy_z_Wesola.html#TRrelSST
  Poczekać muszą za to dwie inne wylotówki z Warszawy. Chodzi o trasę S7 w kierunku Krakowa i Gdańska. Rząd zapowiedział, że decyzje o ich budowie będzie można podjąć najwcześniej w 2017 r. W najbliższych latach ma być przebudowywana istniejąca „siódemka” z Warszawy do Płońska. Jak się dowiadujemy, drogowa dyrekcja wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju analizują teraz różne warianty tej inwestycji. Na razie pewne jest to, że zamiast przejść w poziomie jezdni w Łomiankach mają powstać kładki dla pieszych.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Łomianki Razem

  I co ? znowu próba dyskredytacji stowarzyszenia ŁR
  przez osoby którym przeszkadza wariant II lub nie mają nic do zproponowania .To nie ŁR upolityczniają budowę trasy tylko politycy i nasze władze.
  Wiele komentarzy powyżej wskazuje jednoznacznie ,że nasze postulaty w sprawie przyspieszenia budowy zgodnie z Wariantem II anie budowa prowizorki są słuszne. wszyscy wokół robią swoje i nie mają zamiaru dbać o iteresy Łomianek co akurat to mnie zupełnie nie dziwi. Natomiast zupełnie nie zrozumiałe są dla mnie działania naszych władz ,które nie zamierzają nic z tym zrobić.jedynym wytłumaczeniem jest to że jest to niewygodne politycznie bo właśnie zbliżąją się wybory .Nasi politycy przerzucają ten problem jak gorący kartofel.
  Jak widać wybory nie są motywem działania stowarzyszenia a chęć uświadomienia mieszkańcom,że zostali z tym sami i jeżęli teraz nic nie zrobią to decyzje zapadną bez ich udziału.Udrożnienie Kolejowej to jest decyzja polityczna i potem można powiedzieć „to nie prawda żę nic nie robimy”.
  Udrożnienie ruchu oznacza chwilowe zwiększenie przepustowości ale nie dla naszego miasta tylko dla tych którzy przyjadą z Północy i odwrotnie . Dwa wloty na trasę pomijając kładki to przeniesienie ruchu na Warszawską i stanie w większych kolejkach do włączenia. Możę podyskutujmy o tym ??????
  Ale najgorsze jest to ,żę dziś się mówi żę rozwiązania docelowe Wariant II to sprawa na 2020 r. Przykro mi ale nie wierzę w to ponieważ po pierwsze nie wiadomo za co? a po drugie zawsze istnieje możliwość, że poltyk za to odpowiedzialny będzie miał inne priorytety .
  Nie nazwałabym że stowarzyszenie robi zadymę my poprostu próbujemy coś zrobić w tej sprawie i zachecamy innych ,może inni też to zauważą.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. łahciM

  Jedni pchali się do rady z hasłami o trasie po WALE
  a teraz deweloperzy straszą ludzi trasą na KOLEJOWEJ

  – strachy na lachy!!!

  mieszkańcy nie zgodzą się na „układ deweloperski” rządzący Łomiankami

  0
  0
  Odpowiedz
 11. sympatyk

  1.Wiele komentarzy powyżej wskazuje jednoznacznie ,że nasze postulaty w sprawie przyspieszenia budowy zgodnie z Wariantem II a nie budowa prowizorki są słuszne

  Jakie to komentarze powiedz proszę? naliczyłem 8 komentarzy i wszystkie słusznie komentują, że chyba Was pokręciło z tymi ciągłymi próbami destabilizowania sytuacji i podkręcania emocji.

  2.Jak widać wybory nie są motywem działania stowarzyszenia,a chęć uświadomienia…
  Jasne,a wasz Agent Tomek vel Piotruś do urzędu przychodzi tylko po to żeby przymierzyć nowy garnitur i w ogóle nie chodzi mu o władzę, kasę i S7 jest mu obojętna:)

  3)Dwa wloty na trasę pomijając kładki to przeniesienie ruchu na Warszawską i stanie w większych kolejkach do włączenia. Możę podyskutujmy o tym ??????

  Podyskutujemy jak będą gotowe projekty z obliczeniami natężenia ruchu w poszczególnych punktach włączenia do ruchu, (a że mają być dwa to wymyśliłaś na poczekaniu czy już wcześniej…:))Projektanci wyłonieni przez gdakę na realne a nie wirtualne projekty to nie są młoty i biorą pod uwagę wszelkie uwarunkowania ruchu w danej aglomeracji, liczbę mieszkańców, strukturę ruchu w czasie itd…Na Łomianki uwaga gremiów jest zwrócona w sposób szczególny więc pewnie się przyłożą do tej pracy.(Są też wirtualne projekty i wirtualni projektanci-to ci dotychczasowi od S7 czyli DHV Polska, a teraz Trakt z Katowic. Oni żyją z przetargów na dokumentację za najniższą cenę i nie czują presji realnego projektu i realnych kosztów kresek które stawiają. To dokładnie widać po ich wyliczeniu kosztów budowy Wariantu I ,który miałby być droższy od wariantu II., a jest wzięty z choinki!!!

  A poza tym kochana JoRo jesteś bardzo ładną dziewczyną…masz fajny styl ubierania ala studentka ASP ;), nieźle przemawiasz i nie do twarzy Ci z tą pseudopolityczną hipokryzją na czele bandy kretynów i cwaniaków…

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Nieprzestraszony

  „Łomianki Razem”, czytaj „Deweloperzy Razem”, dopuszczają się kolejnych manipulacji. Najpierw bezpodstawnie straszyli mieszkańców wyburzeniami przy Kolejowej (patrz pismo GDDKIA opublikowane w ostatnim nr gazety „Łomianki Info”), teraz występując przeciwko zapowiedzianej modernizacji Kolejowej straszą zamknięciem przejazdu na Wiśłanej. Skąd te wiadomości, proszę o dokumenty źródłowe?! To ewidentna bzdura, Wiślana to droga powiatowa i nikt się nie zgodzi na jej zamknięcie, a jej skrzyżowanie z Kolejową wymaga pilnej modernizacji. Wystarczy popatrzeć jak wygląda skręt w lewo w godzinach szczytu. Protestowanie przeciwko modernizacji Kolejowej i Pułkowej, to działanie na szkodę mieszkańców. Przecież ten szlak komunikacyjny, niezaleznie od budowy nowego wylotu S7, był i będzie główną drogą dojazdową do Warszawy dla tysięcy mieszkańców Łomianek i innych miejsowości.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. arbi

  Do Ewa P
  Dlaczego przeszkadza Pani „przecięcie” Łomianek na wysokości cmentarza a nie przeszkadza już przecięcie na wysokości Burakowa. Przecież cały ruch (S7 plus w przyszłości trasa legionowska – choć mało prawdopodobne żeby w ogóle powstała) muszą jakoś wejść do Warszawy. Tam ciąć nie można ale tu już tak. No chyba, że proponujecie Państwo estakadę nad laskiem Młocińskim – brawo podejście godne XXI wieku. Ale wróćmy. Tniemy Łomianki w Burakowie (trasa zajmie razem z infrastrukturą jakieś 80m wyburzamy ileś domów ale co tam, co tam że przy cmentarzu rezerwa jest) i co wchodzimy w ślad obecnej s7 i cały ruch pchamy w kierunku mostu północnego. Węzła, który nie jest przygotowany do takiej przepustowości. A w Łomiankach jaki ładny ciąg drogowy powstanie – najpierw od Wisły na południe a potem powrót do Warszawy. Przy szerokości około 80 m to no no kawał terenu zajmie. Geniusze infrastruktury drogowej. A może nie. Jedziemy dalej wzdłuż Brukowej, żeby dostać się w jedyne logiczne miejsce włączenia ruchu z północy czyli w okolicy Bemowa. No ale przecież tutaj ciąć można, tam już nie. Chłop z trzema klasami podstawówki jak spojrzy na taki plan – w Czosnowie do Wisły, w Łomiankach od Wisły, po to aby wrócić w pierwotny ślad (prosta linia łącząca Czosnów z Bemowem)to sam stwierdzi, że głupota się sieje. Za komuny tak ścieżki tyczyli genialni planiści a ludzie i tak własnymi chodzili. Jak to się skończyło wszyscy widzieliśmy – chodnik swoje człowiek swoje. Jedyny rozsądny wjazd do Warszawy jest na wysokości Bemowa bo tam z punktu widzenia natężenia ruchu jest na to miejsce. Spójrzcie na mapę i pociągnijcie sobie krechę to Wam wyjdzie gdzie trasa powinna biec.
  Nadmienię, że z Łomianki razem nie mam nic wspólnego ale takiej krótkowzroczności i postrzegania tylko własnego interesu nie znoszę.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. PEwa

  Do arbi
  Podobno przyzwyczajenie to druga natura człowieka – czytając Pani/Pana wywody muszę przyznać rację. Tylko człowiek wyznający zasady „jedynej ideologii” mógł napisać takie bzdury „Spójrzcie na mapę i pociągnijcie sobie krechę to Wam wyjdzie gdzie trasa powinna biec”, toż to nawet „chłop z trzema klasami podstawówki” uśmiałby się z tak przeprowadzonej syntezy – właśnie tak wyznaczali kiedyś drogi!!!. Zatem nie będę ciągnęła tego tematu – pozdrawiam PEwa

  0
  0
  Odpowiedz
 15. arbi

  Do PEwa a szkoda bo to temat jednak ważny. Nie jest to kwestia domu kultury – ON/OFF, diet radnych, patronowania wszystkiemu co na ziemi, drukowania czerwonych szmatławców itp, ale będzie on wpływał na nasze funkcjonowanie przez dziesięciolecia. Spłycanie do kwestii „człowiek wyznający jedną ideologię” faktycznie zamyka dyskusję. No bo o czym rozmawiać z osobą która zabiera zabawki i na pożegnanie rzuca „nie będę ciągnęła tego tematu”. Swoją drogą to spodziewałem się czegoś bardziej wyszukanego niż zarzucenie, że jestem z tej „drugiej strony”. I niestety jak widać nie ma znaczenia, która to strona. Ważne, żeby pokazać że to ten drugi, ten gorszy. Politykierstwo pełną gębą.
  Można nie ciągnąć ale ten temat nie umrze po wyborach i kosztem rozwiązań sensownych i praktycznych grupka ludzi realizuje swoje małe polityczne cele.
  Łączę pozdrowienia i życzę i Pani i sobie aby zdrowy rozsądek jednak wygrał.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. z boku

  ku rozwadze piszących……

  temat trasy S7 nie rozstrzygnie się w Łomiankach, ale w GDDKiA i nie w ciągu najbliższego czasu, ale za kilka lat

  wszelkie merytoryczne i niemerytoryczne dyskusje na ten temat wywoływane przez Łomianki Razem są niczym innym jak próbą rozniecenia starego jak swiat konfilktu wśród mieszkańców Łomianek na osi Dabrowa-reszta mieszkańców

  jest to działanie typowe dla roku wyborczego i mamy do czynienia z niczym innym, jak z początkiem kampanii politycznej – w tym wypadku Łomianki Razem należny traktować jako cos w rodzaju komitetu wyborczego – na pytanie czyjego – wystarczy spojrzeć przez kogo i gdzie Łomianki Razem jest silnie promowane

  proszę zastanowić się głęboko nad podejmowaniem tej rękawicy i wchodzeniem w jakiekolwiek dyskusję

  zwracam uwagę na fakt, ze Łomianki Razem nie wzywają do publicznego ogłoszenia stanowiska w tej sprawie przez Burmistrza Dabrowskiego, ale cały czas powtarzają jak mantrę, żeby rada miasta zajęła jednoznaczne stanowisko w tej sprawie

  logicznym jest, że Rada (z racji tego chociażby, że radni są z rożnych części Łomianek) nie zajmie stanowiska jednoznacznego, tylko się pokłóci i o to w tym wszystkim tak na prawdę chodzi

  apeluje o rozwagę i nie podejmowanie bezsensownej dyskusji, a przynajmniej zawieszenie jej do wyborów

  założę się, że jak zwykle temat po wyborach ucichnie

  czy ktoś przyjmuje zakład?

  NIE DAWAJCIE SIĘ WCIĄGAĆ W POLITYKĘ WYBORCZĄ/LOKALNĄ PRZEZ DZIAŁANIA ŁOMIANKI RAZEM, SPÓJRZCIE JAK MOCNO NA ŁAMACH GAZETY ŁOMIANKOWSKIEJ, WWW I FACEBOOKU URZĘDU JEST ONA POKAZYWANA

  nie jest przecież tak, ze w Łomiankach nie ma innych społecznych działań, ale z jakiegoś powodu to działania Łomianki Razem są medialnie tak bardzo widoczne i to dokładnie w roku wyborczym

  wystarczy poczekać do jesieni, nie dyskutować

  i tak nie mamy na to w chwili obecnej wpływu, a po wyborach sprawa ucichnie i będzie jak zawsze, niestety.

  zwracam tez uwagę na to, że to Burmistrz rządzi tą gminą i on jest od tego, żeby nas godnie reprezentować przed chociażby GDDKiA, a rada ma tu „tyle” do powiedzenia, że o wiele lepiej prosić o pomoc zielonych, bo to większy i bardziej realny nacisk na GDDKiA w przyszłości

  ku rozwadze…

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *