www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Gra o tron… w wydaniu łomiankowskim

Szanowni Państwo

Jest to moja pierwsza opinia w tym miejscu i proszę o wyrozumiałość zwłaszcza, że nie jestem najlepszy w tego typu wywodach.

Po pierwsze zadam Państwu pytanie. Dlaczego obozy władzy w Łomiankach tak się kłócą? Od razu muszę zastrzec, że nie chodzi mi wyłącznie o komitet Mieszkańców Łomianek i Wolne Łomianki ale o wszystkich czyli PiS, Ekipę Dąbrowski&Rusiecki i pozostałych. Co się takiego stało w Łomiankach, że wszyscy muszą się kłócić? Odpowiedź jest jak najbardziej prosta a mianowicie WŁADZA.

Małe podsumowanie:

W ostatnich wyborach samorządowych wygrywa wybory komitet Mieszkańcy Łomianek. Zdobywają 9 mandatów i Pani Małgorzata Żebrowska-Piotrak zostaje Burmistrzem Łomianek. W tym samym momencie władzę traci ekipa kierowana przez Panów w składzie Tomasz H. Dąbrowski i Piotr Rusiecki. Mianowicie co się dzieje w naszym mieście:

-Dwóch pewniaków przegrywa wybory (6 mandatów w radzie to słaby wynik i Burmistrz traci władzę)
-Nowa ekipa chce zmiany wizerunkowej władzy i wprowadzić nowe sposoby zarządzania co zwyczajnie się wielu zatwardziałym w swoich tezach ludziom nie podoba.
-Nie mamy w Radzie Miejskiej decydującej większości przez co mamy bałagan w RM.
-Pan Rusiecki nie przyjmuje mandatu (zastępuje go p. Bartoszewski) i nagle okazuje się, że zaczyna się temat referendum Burmistrza i rzucanie kłód pod nogi każdemu kto nie popiera wizji starej władzy (dobrym przykładem jest blokowanie mieszkańców na forum mieszkańców łomianek na Facebooku, którą zarządza Pan Rusiecki).
-Rada Miejska przez brak większości jest paraliżowana od samego początku. Ponadto sami Radni opozycyjni nie wykazują żadnej aktywności (kto chodzi na sesje to widzi ciągłe awantury Radnych Naftyńskiego i Bartoszewskiego, w zamian zero konkretów).

Oczywiście to tylko kilka punktów, ale kluczowe są wydarzenia z ostatnich kilku miesięcy. Mianowicie:
-Problem śmieciowy!
-Kryzys z budową podstawówki (wersja Kiełpin i Sadowa; patrz(Salwowski vs Etienne)
-Problem obligacji gminnych (mowa o tych 22mln złotych)
-Śmieszne filmiki radnego Naftyńskiego

Przypomnijmy, że Łomiankami nie rządzą mieszkańcy przyjezdni tylko Ci z ,,dziada pradziada” i mają w nosie zdanie tych nowych (świetny przykład Dziekanów Polski, Nowy). Z tego wszystkiego powychodziły różnego rodzaju kliki, które chcą rządzić Łomiankami i zrobią wszystko by tę władzę przejąć/odzyskać. Obecnie poszczególnych osobników możemy spotkać w ugrupowaniach p. Rusieckiego i Salwowskiego (Pojedyncze przypadki znajdziemy wszędzie ale szkoda wymieniać po nazwiskach). Teraz kwestia ważniejsza. Wbrew pozorom zaczęła się w Łomiankach wymiana pokoleniowa i Ci starzy politycy odeszli w cień co im się nie podoba i próbują postawić koniecznie na swoim.

Niestety w naszym mieście mamy do czynienia z wielką grą o stołki. O ile są ludzie, którzy chcą zmienić stagnacyjną część mieszkańców i włączyć w to nowych mieszkańców, to Ci lokalersi z tej zardzewiałej części, chcą Łomianek dla siebie bo jak to wielu twierdzi na forach na facebooku: ,,bo im się to należy? Bo oni są tu od kilku pokoleń?”. Mam w tym momencie jedną trudną kwestię do podjęcia co wielu się nie spodoba. Gdzie są nasi wspaniali mieszkańcy gminy w tym wszystkim? Czy budowa społeczeństwa to wyłącznie potańcówki i budowa dróg czy może rozmowa, dyskusja i wymiana poglądów? Gdzie mieszkańcy mają liczyć na spokój, skoro w ich własnym otoczeniu ktoś bije się o władzę (od najniższych szczebli sąsiedzkich, osiedlowych i po władze w gminie)?

Szanowni mieszkańcy.
Dajmy sobie szansę i niech w końcu radni wezmą się do pracy. Nie powiem są tacy radni jak: Agnieszka Gawron-Smater, p. Joasia Zabłocka-Łudzeń, Mariola Niecikowska itd.; którzy działają bardzo aktywnie na rzecz swoich społeczności. Niestety są też tacy radni jak p. Zalewska, Bartoszewski, Salwowski, Lenard, Naftyński, Skonieczny, T.H.Dąbrowski, którzy nie robią absolutnie nic na rzecz
społeczności Łomianek lub ich w ogóle nie widać od jakiegoś czasu. Nie wiem czym jest to spowodowane ale niepokoi to nie tylko mnie bo wiele osób.

Szanowni radni
Nie na tym polega praca Radnego, że kłócimy się z każdym człowiekiem, który ma inne poglądy niż my albo nie robimy kompletnie nic w radzie. Pokażcie własną siłę! zwłaszcza, że mamy problem epidemii w całym kraju. Pokazujcie i uczcie następne pokolenia społeczników, przyszłych być może radnych jak działać i jakie wartości są słuszne dla naszej lokalnej społeczności. Aktualnie dostajecie NAGANĘ!
Pamiętajcie też, że czas na zmiany jest zawsze i każda rozmowa, merytoryczna dyskusja i każde pozytywne działanie poza radą będzie przez nas mieszkańców rozpatrywane jako atut przy urnach w 2023r. Aktualnie z przykrością stwierdzam, że nie ma wielu radnych, na których mógłbym oddać swój głos :/

Zajączkowski Patryk
Prezes Stowarzyszenia Młode Łomianki
Radny w Radzie Młodzieżowej Łomianek

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

12 komentarzy

 1. cienki bolek

  A no każdy żyje w swoja świecie, za pana Tomasza Dąbrowskiego i Rusieckiego płaciłem za śmiecie segregowane 12.50zł od osoby teraz trzydzieści parę zł, od osoby niewielka różnica dla emeryta, no i za zielone opłata z budżetu gminy, chyba najdroższe śmiecie w Polsce, sukces niewątpliwy,Następny sukces to Rezerwat przyrody Jezioro Kiełpińskie, ewenement na skale ogólnopolska, zadania na 2015 i nagle na 2018r. i strony FB reklama deweloperki, jaki to spacerniak EKO mamy, tyle że brak info. że teren prywatny i nie udostępniony z tego powodu społeczeństwu.
  Na FB nawet info. jak dojechać, żadnej refleksji i poszanowania własności, brak dialogu, dialog w szyldzie, i nagonka na właścicieli, i tu pani radna, ta pozytywna Pani Agnieszka pisząca szwedzie gdzie morze, aby umożliwić swoim wyborcą i sąsiadom nieskrepowany dostęp do wchodzenia na cudza własność, naprawdę godne uznania działanie a społeczne.Nawet na FB wpisy na polecenie pani radnej, ,,Rezerwat”,,, Rezerwat” Nasz rezerwat , ale zero refleksji, że nie mam podstaw prawnych do wchodzenia, bo teren prywatny.Efekt FB to przewidywalny fakt że dochodzi do rękoczynów miedzy właścicielami i łamiącymi prawo spacerowiczami. Z tego co zdarzyłem się zorientować to każda zmieniająca się władza, kładzie łapę na łakomy kąsek jakim jest jezioro Kiełpińskie którego woda jak i teren przyległy jest własnością prywatną, wykorzystują do wabienia nabywców dla deweloperki. Ale czemu w tak perfidny sposób.I tu takie niewielkie spostrzeżenie że ta ekipa robi to bardzo zdecydowanie pod przykrywką ekologi, tak że właściciele dajcie znać o sobie bo was ubezwłasnowolnią.

  1
  1
  Odpowiedz
 2. Burmistrz musi odejść

  W Łomiankach mamy teraz kłótnie na łonie władzy. Niedawno koakicjanci walczą ze sobą. Donoszą do prokuratury na siebie itp itd. Tymczasem w Łomiankach mamy marazm. Wystarczy porównać inwestycje realizowane przez sąsiadów z Bielan i te realizowane przez Panią Burmistrz MZP. Biuletyn informacyjny gminy Lomianki pełni rolę tuby propagandowe, w nie tylko mojej ocenie. Sąsiedzi, to przecież nie walczy ze sobą opozycja tylko to jest walka wewnątrz władzy. Powstaje pytanie po co taka władza, która walczy ze sobą że szkoda dla. Mieszkańców Łomianek? Burmistrz MZP musi odejść i zabrać ze sobą swoje koleżanki i świtę. Tak dalej być nie może.

  4
  1
  Odpowiedz
 3. mieszkaniec

  Burmistrz MŻP zmienia Łomianki na lepsze a ekipa tego Pana, który chowa się za Dąbrowskim powinien zapłacić za swoje nienależne nagrody, które podostawał w swoim czasie. Człowieku psujesz to miasto i mieszkańców!

  5
  4
  Odpowiedz
 4. Patryk Zajaczkowski

  Do cienki bolek. Szanowny Panie. Chciałem Panu przypomnieć że kwestia śmieci to kwestia rządu, ponieważ nie zabezpieczył samorządy w to by wywóz śmieci nie był monopolizowany przez firmy odbierające odpady. Gmina musiała podporządkować się nowemu prawu, który pozostawiał nam jedynie firmę BYŚ. Łomianki miały dwie opcje: A) Zostać Nieporętem i nie mieć wywiezionych odpadów B) Dogadać się z BYŚ i ustalić nowy system odpadów w gminie. Pan wyraźnie nie wie kto odpowiada za ten cały bałagan, bo problem śmieciowy zaczął się w poprzedniej kadencji, gdzie to urząd schował problem do szuflady przed wyborami.

  2
  2
  Odpowiedz
 5. Magda

  Rządzenie MZP to taktyka zarządzania identyczna do Platformy Obywatelskiej .Dużo gadania a efektów pracy brak .
  Oby władza w Łomiankach tak skończyła jak to całe POKO

  1
  0
  Odpowiedz
 6. cienki bolek

  Panie Patryku.
  To że ,,śmiecie” drożeją, to normalna sprawa, i to że każda władza nie podwyższa opłat przed wyborami. Ale przekonywanie że po wygranych wyborach przez Burmistrza Dąbrowskiego,opłaty za śmiecie wzrosły by o kilkaset procent, co jest powtarzane jak manta, można opowiadać przedszkolakom w prywatnym przedszkolu.
  Zapytam, gdzie w Polsce śmiecie segregowane kosztują powyżej 50zł od osoby , bo do tego co płacimy trzeba doliczyć dopłatę z budżetu, za zielone.
  I drugie pytanie, czy mógł by Pan rozwinąć sformułowanie, że ,, Rezerwat Jezioro Kiełpińskie, nie jest udostępnione społeczeństwu”, Pan jest taki elokwentny, inteligentny, to i może pani Agnieszka, pan artysta fotograf, pan ekolog z początku Rolniczej( który robi koło pióra swoim sąsiadom)i całe te kółko adoracji FB coś zrozumieją.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. do Patyrk

  Panie Patryku, zacznijmy od podstaw: To nie jest kłótnia pomiędzy opozycją a rządzącymi. To sami rządzący się ze sobą kłócą wprowadzając chaos i paraliżując Łomianki. Polityczną odpowiedzialność za kłótnię w koalicji ponosi lider ugrupowania dominującego czyli Pani Burmistrz MŻP. Taka jest rola przywódcy.
  Gdy jest dobrze to jest dobrze, natomiast za porażki też trzeba umieć ponieść odpowiedzialność.
  Pan tego nie pamięta, ale tak źle w Łomiankach jeszcze nie było.
  To przecież nie jest wina poprzedniego Burmistrza, że obecnie rządząca ekipa pokłóciła się sama za sobą i nie umie się dogadać. Proszę nie odwracać kota ogonem. Obecna ekipa zachowuje się jak dzieci w piaskownicy, tyle, że Łomianki to nie piaskownica.
  Mieszkańcy nie pozwolą, żeby ktoś uczył się zarządzania na żywym organiźmie jakim są Łomianki.
  Zwołanie przez WICE przewodniczącą Rady nadzwyczajnej sesji rady miejskiej to farsa. Do wyłącznych prerogatyw przewodniczącego rady należy jej zwoływanie. Przewodniczący zwołał sesję na 30 czerwca, tak więc, wice przewodniczący nie mógł zwołać sesji wcześniej. Spotkanie radnych nie było sesją, a podjęte na niej „uchwały” nie będą miały mocy prawnej. To jest istna hucpa co się wyrabia. Kolanem przepych się uchwały gwałcąc reguły demokracji. Nie ma zgody na dyktaturę jednej opcji w Łomiankach. Może od razu niech się wprowadzi zarządzanie dekretami i rozwiąże radę miejską jako niepotrzebną i przeszkadzającą Pani Burmistrz, będzie łatwiej rządzić. Na szczęście mieszkańcy Łomianek, poza garstką fanatyków wiedzą jak jest naprawdę i widmo zarządu komisarycznego lub referendum jest coraz bliżej.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Rezerwat Kiełpiński

  Rezerwat Jezioro Kiełpińskie, Panie Patryku jest prywatną własnością i nic Wam do niego, więc jak Pana zdaniem, bez zgody właścicieli ma być udostępniony publicznie?

  Komuna się już skończyła.
  Może tak Pani Burmistrz zadekretuje, że nacjonalizuje dla gminy prywatną własność hehehe? Chociaż, według mojej oceny, po tej władzy naprawdę wszystkiego można się spodziewać.

  Jedno jest pewne: Burmistrz MŻP musi odejść!!!

  2
  5
  Odpowiedz
 9. obserwator II

  Najlepiej brać sie za czuby i po męsku załatać sprawy raz a dobrze. Ciekawe, co by z tego wynikło. A oceny i laurki pisać łatwo, zwłaszcza, gdy się jest z boku i za nic nie odpowiada. Spory są potrzebne, ba nawet konieczne byle by były konstruktywne. A w Łomiankach harce. Każdy ciągnie we własną stronę i ciśnie ile się da. Dąbrowszczacy, bo utracali wadzę, PiS zapewne, bo im się to należy, a reszta, bo tak może. A zgodnie z opinią opozycji na tym siedzi jak kosza burmistrz i pod mizerną groźba referendum z uporem realizuje poszczególne punkty programu wyborczego. Do tego jak na złość rząd obciąża samorządy kolejnymi kosztami i zadaniami (np. koszty reformy szkolnictwa i podwyżek z ostatnich 2-3 lat itd., cyrk związany z monopolizacją ryku wokoło warszawskiego śmieci itd.) A teraz niepomagająca epidemia, utarta spodziewanych przychodów do budżetu i wiele innych z tym związanych spraw. Zapomniałem czegoś, ach tak inflacja i opieka nad najsłabszymi, szycie masek i wiele innych działań. Tak wymiana pokoleniowa konieczna i niezbędna, tyle warto by oceny i wiedza młodych przystawały do rzeczywistości. I na koniec, panie Patryku na ile poznał Pan wkład pracy i umiejętności oraz wiedzę innych radnych by moc ich oceniać?

  1
  3
  Odpowiedz
 10. Patryk Zajączkowski

  Do Obserwatora

  Obserwuję tych ludzi już od dawna i widzę co robią. O ile są tacy co po prostu przez epidemię nie robili zbyt dużo to są tacy co od początku kadencji praktycznie nie drgnęli palcem lub sieją jedynie ferment. Nie powiem zapewne jakiś konkretny powód mieli by dostać się do rady lecz jaki? Niestety nie wiem jaki bo aktualnie efektów brak 😐

  1
  3
  Odpowiedz
 11. obserwator3

  Jak mają się zarobki do efektów pracy? Jeżeli ktoś zarabia jak Prezydent RP winien zachowywać się godnie i efektywnie.Na razie nic poza listą płac się nie zmienia

  1
  1
  Odpowiedz
 12. projektor

  Widzę tylko propagandę i jeszcze raz propagandę. A gdzie zdanie samych mieszkańców?

  3
  2
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *