www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Kilka słów na koniec kampanii wyborczej w Łomiankach

Kampania przed wyborami samorządowymi się kończy. Kandydaci próbowali przekonać nas do swojej wizji Łomianek. Za nami spotkania, które organizowały komitety, jak i zwykłe rozmowy na ulicach, czy wizyty kandydatów w domach. Wszystkie komitety zasypały też nasze skrzynki pocztowe ulotkami poszczególnych kandydatów.
Szczególną uwagę w tej kampanii zwraca bardzo duża liczba banerów z podobiznami kandydatów, które zawisły na płotach, ogrodzeniach nie tylko głównych ulic Łomianek.

Do opublikowania krótkiego podsumowanie ostatnich dni kampanii zaprosiliśmy wszystkie komitety wystawiające swoich kandydatów na Burmistrza Łomianek oraz na radnych Rady Miejskiej w Łomiankach.


ZAPOZNAJ SIĘ Z PREZENTACJAMI KANDYDATÓW

OBEJRZYJ DEBATĘ KANDYDATÓW NA BURMISTRZA ŁOMIANEK


KWW MARKA ZIELSKIEGO – ŁOMIANKI TO MY

Komitet Wyborczy Marka Zielskiego, wystawił kandydatów do Rady Miejskiej jak i kandydata na burmistrz – Marka Zielskiego. Kandydaci oprócz rozmów osobistych, spotkań na „bazarku” oraz spotkań grupowych, podczas których można było porozmawiać z kandydatami, zorganizowali dwa pikniki wyborcze w Kępie Kiełpińskiego.
Strona internetowa: www.lomiankitomy.pl

Kampania dobiega końca, cieszymy się, że mogliśmy spędzić ten czas z Wami, Mieszkańcami. Naszym celem było dotarcie do jak największej ilości osób z Naszej Gminy. Dzięki Markowi Zielskiemu – kandydatowi na Urząd Burmistrza Łomianek oraz kandydatom do Rady Miejskiej, podczas wielu spotkań, rozmawialiśmy o naszych propozycjach, jak również dowiedzieliśmy się o innych lokalnych problemach. Wierzymy, że dzięki Państwa głosom, będziemy mieli możliwość zmierzyć się z ich rozwiązywaniem. Zachęcamy do zapoznania się z naszym programem oraz do udziału w głosowaniu, już w niedzielę 7 kwietnia 2024 roku.
Program wyborczy – Łomianki to My (lomiankitomy.pl)

KWW MARKA ZIELSKIEGO – ŁOMIANKI TO MY

 


KWW KOALICJA DLA ŁOMIANEK

Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja dla Łomianek, związany z obecną Burmistrz Łomianek i kandydatką na reelekcję Małgorzatą Żebrowska-Piotrak postawiła przede wszystkim na bezpośrednie kontakty kandydatów z mieszkańcami. Zorganizowano też spotkanie wyborcze, podczas którego zaprezentowano dotychczasowe osiągnięcia Burmistrz Małgorzaty Żebrowskiej-Piotrak – zarówno te inwestycyjne, jak i te związane ze sprawami społecznymi – oraz program wyborczy komitetu, jak i wszystkich jego kandydatów.
Strona internetowa: www.kwwkoalicjadlalomianek.pl

Czas kampanii to kontakty z mieszkańcami, rozmowy, spotkania, omawianie programu wyborczego. W przypadku KWW Koalicja dla Łomianek z kandydatką na burmistrza Małgorzatą Żebrowską-Piotrak to także podsumowanie 5-letniej kadencji.
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o kandydatkach i kandydatach oraz naszym programie na stronie www.kwwkoalicjadlalomianek.pl.
Twój głos, Twój wybór – 7 kwietnia wybierz rozsądnie!

KWW KOALICJA DLA ŁOMIANEK

 


KWW TOMASZA DĄBROWSKIEGO

Komitet związany z  byłym burmistrzem Tomasza Dąbrowskiego oprócz bezpośrednich rozmów poszczególnych kandydatów z wyborcami, zorganizował przy ul. Warszawskiej punkt wyborczy gdzie można było spotkać kandydatów i poznać ich pomysł na Łomianki. Tam też organizowano „Wyborczy grill u Tomka”.
Strona internetowa: www.burmistrz-lomianek.pl

Szanowni Państwo,  dość eksperymentów z wyborami na stanowisko burmistrza Łomianek. Nadszedł czas, aby przywrócić Łomianki na właściwą ścieżkę rozwoju! Mądrego i przemyślanego rozwoju!  Razem, z Waszym wsparciem, jesteśmy w stanie osiągnąć wielkie rzeczy, wznowić inwestycje, wybudować najpilniejsze instytucje i zacząć działać dla dobra naszego miasta. Dziękuję za każdą rozmowę, za każdy uśmiech, za każdą uściśniętą dłoń, ale również za słowa konstruktywnej krytyki i cenne uwagi.
Jeszcze raz bardzo dziękuję – i pamiętajcie – teraz wszystko zależy OD WAS – spotkajmy się przy urnach wyborczych 7 kwietnia.
Tomasz Dąbrowski, Burmistrz, który spełnia obietnice

 


KW HALO ŁOMIANKI

KW Halo Łomianki – skupiony wokół kandydatki na Burmistrz Łomianek – Magdaleny Cłapińskiej –  jako pierwszy otworzył punkt wyborczy, w którym można było spotkać się i porozmawiać z kandydatami. Halo Łomianki wydawało też swoją gazetę. Spotykali się z bezpośrednio z mieszkańcami, nie tylko na ulicach, ale też odwiedzając ich w domach. W „lany poniedziałek” kandydaci zorganizowali też piknik rodzinny – nie zabrakło dobrej zabawy dla najmłodszych i kiełbasy wyborczej dla ich dorosłych opiekunów.
Strona internetowa: www.halolomianki.pl

Kończymy kampanię wyborczą KW Halo Łomianki. Chcieliśmy by była profesjonalna, otwarta i nowoczesna. Ze sztabem wyborczym, własnymi mediami (gazeta, strona, social media), aktywnymi kandydatami, bez hejtu i „haków”. Przygotowania i sama kampania trwały ponad pół roku, a jej finałem był nasz rodzinny piknik w lany poniedziałek, na który przybyło ponad 1000 osób. To było jak medal! Postawiliśmy w kampanii na osobiste relacje z mieszkańcami i wysłuchanie ich potrzeb. Dziękujemy za każdą uściśniętą dłoń, za każde zaproszenie na herbatę, za lajki i wpisy pod naszymi postami, za uśmiech, za płot pod nasz banner, za wpłatę na komitet i za każde dobre słowo. Z góry dziękujemy za każdy oddany głos na KW „Halo Łomianki” i na Magdalenę Cłapińską.

KW HALO ŁOMIANKI

 


KWW PIOTRA RUSIECKIEGO – NOWE ŁOMIANKI

Komitet skupiony wokół Piotra Rusieckiego (byłego wiceburmistrza) postawił na spotkania i bezpośrednie rozmowy z wyborcami, zwłaszcza na „bazarku”. Zorganizował też punkt wyborczy przy ul. Warszawskiej. W ramach kampanii wyborczej zorganizowano też spotkania dla mieszkańców, podczas których była możliwość poznania programu komitetu oraz rozmowy z kandydatami. Kandydaci rozdawali – wydawaną na okoliczność wyborów – gazetę.
Strona internetowa: www.nowelomianki.pl

Nie prowadziliśmy kampanii, a przede wszystkim rozmawialiśmy z mieszkańcami poszczególnych osiedli, sołectw i mniejszych grup społecznych o ich problemach. Z tych potrzeb zrodził się pomysł na NOWE ŁOMIANKI – miasto nowoczesne ze świetną infrastrukturą, a także rozwiązaniem problemów społecznych, które od lat w Łomiankach narastają.
Mieszkańcy Łomianek oczekują dużo lepszego zarządzania i podniesienia jakości usług publicznych, wybudowania nowoczesnej infrastruktury i rozwiązania problemów społecznych.
Ilość problemów z jakimi zmierzą się nowe władze Łomianek jest zatrważająca, narosły one w ostatniej kadencji i wyjście z tego będzie niezwykle trudne. Łomianki nie mogą sobie pozwolić na zmarnowanie kolejnych pięciu lat. To od wyborców zależy jak będą wyglądały Łomianki za 5 lat.

KWW PIOTRA RUSIECKIEGO – NOWE ŁOMIANKI

 


KWW WSPÓLNE ŁOMIANKI

Komitet Wyborczy skupiony wokół Adama Salwowskiego, jednocześnie kandydata na burmistrza, postawił na bezpośrednie spotkania z wyborcami oraz indywidulną kampanię każdego z kandydatów.
Strona internetowa: www.wspolnelomianki.pl

Łomianki zdecydowanie zasługują na zmianę – nie możemy oczekiwać lepszych rezultatów w zarządzaniu miastem głosując ponownie na te same osoby. Dla rozwoju Łomianek konieczny jest burmistrz z odpowiednim doświadczeniem w rozbudowie infrastruktury oraz wiedzą i wykształceniem związanym z finansami i zarządzaniem. Pokazywaliśmy w czasie kampanii, że Adam Salwowski jest kandydatem spełniającym te warunki, a nasi kandydaci do Rady Miasta z komitetu Wspólne Łomianki będą skutecznie wspierać go w budowaniu nowoczesnego, rozwijającego się miasta ze zbilansowanym budżetem. Więcej na naszej stronie www.wspolnelomianki.pl

KWW WSPÓLNE ŁOMIANKI

 


 

KWW DIALOG ŁOMIANKI

Dialog Łomianki – wystawiający kandydatów do Rady Miejskiej, bez kandydata na Burmistrza – skupił się bezpośrednich kontaktach poszczególnych kandydatów z wyborcami. Zorganizowano też spotkanie w Centrum Kultury, podczas którego zaprezentowano krótko program i kandydatów.
Strona internetowa: www.dialoglomianki.pl

Kampania Dialogu podporządkowana była nadrzędnemu celowi: zaproponowanie nowego w Łomiankach modelu Rady Miejskiej. Rady, która nie będzie wątpliwej jakości dodatkiem do urzędu burmistrza, tylko taka, która kreuje wartość dodaną dla miasta. By ten cel zrealizować zrezygnowaliśmy z wystawienia kandydata na burmistrza i skupiliśmy się na Radzie Miejskiej. Tylko znacząca ilość radnych rozumiejących potrzebę odbudowania roli tego organu pozwoli na stworzenie nowej jakości. W przeciwnym wypadku będzie jak zawsze.
Elementami kampanii podkreślającymi nasz cel były: zaproszenie kandydatów na burmistrza do rozmów, dialog z mieszkańcami podczas spotkania w Centrum Kultury, opublikowanie Standardów Dialogu, stworzenie Wyborczego Latarnika Dialogu.

KWW DIALOG ŁOMIANKI

 


KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – wystawiający kandydatów do Rady Miejskiej, bez kandydata na Burmistrza – organizował spotkania na ulicach w kilku miejscach Łomianek. Zorganizowano też spotkanie dla wyborców w Centrum Kultury, podczas którego zaprezentowano program i kandydatów.

Podczas intensywnej kampanii wyborczej, Komitet i kandydaci Prawa i Sprawiedliwości byli organizatorami wielu wydarzeń, które odbywały się w różnych miejscach naszej Gminy i gromadziły wielu naszych sympatyków. W Centrum Kultury odbyła się konwencja, podczas której prezentowaliśmy swój program wyborczy oraz kandydatów do Rady Powiatu i Rady Miejskiej. Byliśmy obecni na łomiankowskich ulicach i bazarze. Inicjowaliśmy spotkania tematyczne dotyczące wielu spraw gminy (np. podwyżki podatków, wymiany pieców, dotacji na inwestycje, itd.) Do dyspozycji mieszkańców było również Biuro Interwencji (ul. Warszawska 109).
Dziękujemy mieszkańcom Gminy Łomianki za udział oraz wniesione spostrzeżenia i liczne uwagi. Relacje z naszej działalności dostępne są na stronie FB – Prawo i Sprawiedliwość Łomianki

KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

 

Maciek Moraczewski / red
fot: LOMIANKI.INFO, Antoni Moraczewski, komitety wyborcze

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *