www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Komisja wybrała projekt łomiankowskiej Plastusiowej Ławeczki

Komisja konkursowa wybrała projekt Plastusiowej Ławeczki, która stanie przy skrzyżowaniu ulic Szpitalnej i Warszawskiej. Na ławeczce oprócz Plastusia będzie oczywiście Maria Kownacka – autorka, pisarka związana z Łomiankami.

W ramach konkursu na projekt Plastusiowej Ławeczki wpłynęły trzy prace. Komisja jednogłośnie wybrała pracę autorstwa Magdaleny Walczak i Marcina Mielczarka (na zdjęciach poniżej: projekt w kolorze brązowym). Szczególną uwagę zwróciła czysta nowoczesna forma, jednocześnie w szczegółach odnosząca się czasów w których żyła Maria Kownacka.

– Każda z prac jest inna, każda na swój sposób interesująca. Dziękuję wszystkim autorom projektów. Wszystkie naprawdę bardzo miło zaskoczyły, jednak praca, która wygrała ma w sobie to coś. Postać, czytającej książkę Marii Kownackiej z Plastusiem, siedzącej na ławce nawiązującej w formie do starych szkolnych mebli, przykuły uwagę, od pierwszego spojrzenia – mówi Maciek Moraczewski, autor pomysłu – rzeźby-pomnika-ławeczki – zgłoszonego i wybranego przez mieszkańców Łomianek do realizacji w ramach Łomiankowskiego Mechanizmu Partycypacyjnego 2023. – Mam nadzieję, że realizacja będzie chociaż tak dobra jak sama miniatura. Cieszy mnie, że autorzy, w załączonym opisie projektu, zadeklarowali nadzór nad jego realizacją. – dodaje.

Swoje prace zgłosili do konkursu również Andrzej Łopiński (na zdjęciach: projekt z dzieckiem) oraz Marek Pursa (na zdjęciach: projekt z ławeczką bez oparcia). Praca Andrzeja Łopińskiego zajęła w głosowaniu drugie miejsce, natomiast praca Marka Pursy z minimalnie mniejszą liczbą głosów – trzecie.

 

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

  1. Kaśka

    Ładny projekt. Oby nie wyszło jak z portretem p. Szewińskiej w Dąbrowie, bo będzie kompromitacja. Mam nadzieję, że w tej kadencji burmistrz ma więcej zmysłu estetycznego niż Dąbrowski.

    3
    0
    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *