www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Literatura.waw.pl portalem Związku Literatów Polskich

Kiedy cztery lata temu powstawał serwis internetowy Domu Kultury w Łomiankach (www.lomianki.art.pl) znalazł się w nim niewielki dział literacki. Jego zadaniem miało być prezentowanie twórczości łomiankowskich poetów oraz informowanie o imprezach literackich organizowanych przez Dom Kultury.

W roku 2004 Dom Kultury w Łomiankach stał się prężnym ośrodkiem literackim, a klub zrzeszający łomiankowskich pisarzy liczył ponad dwadzieścia osób. Liczba utworów literackich opublikowanych w serwisie www.lomianki.art.pl przekroczyła 300, a wśród autorów zaczęły pojawiać się osoby spoza naszego miasta, wśród nich także profesjonalni pisarze, jak Zdzisław Tadeusz Łączkowski, Zbigniew Irzyk czy Zbigniew Milewski. Zapadła wtedy decyzja o utworzeniu, niezależnego, skoncentrowanego na literaturze serwisu internetowego. Po trwających kilka miesięcy przygotowaniach powstał ambitny portal o charakterze zupełnie nieporównywalnym do dotychczas istniejących w internecie: www.literatura.waw.pl.

Pół miliona internautów

Do współpracy z nowym portalem zaproszono znakomitych twórców, takich jak: Dorota Ryst, Stefan Jurkowski, Piotr Grobliński, Krzysztof Bieńkowski, Juliusz Erazm Bolek, Jerzy Jankowski, o. Eligiusz Dymowski. Portal pomyślano jako swojego rodzaju gazetę, w której codziennie ukazuje się nowa zawartość: wiersze, recenzje, opowiadania, informacje o nowościach książkowych i imprezach literackich. Szczególnie eksponowane w portalu są wydarzenia literackie i wydawnictwa Domu Kultury w Łomiankach. Portal jest interaktywny: można komentować zamieszczane w nim utwory, dyskutować na forum. Portal zamieszcza także zdjęcia z imprez literackich, a od niedawna również udostępnia materiały wideo z imprez w Domu Kultury. Tak pomyślany i profesjonal nie prowadzony przez redakcję w składzie: Ewa Beata Mościcka, Daniel Tendaj i Miłosz K. Manasterski (redaktor naczelny) serwis, stał się jednym z najpopularniejszych miejsc w literackim Internecie. W ciągu półtora roku odwiedziło go ponad 550 tys. internautów! Portal ulokował się w pierwszej dziesiątce najlepszych serwisów literackich w Polsce.

Wielkie wyróżnienie

Kilka dni temu portal literacki Domu Kultury w Łomiankach spotkało szczególne wyróżnienie. Serwis www.literatura.waw.pl stał się Oficjalnym Portalem Związku Literatów Polskich. To ogromny sukces Domu Kultury w Łomiankach i redakcji. Portal przechodzi w tej chwili „generalny remont” – pojawiło się już nowe logo, tworzone są strony poświęcone działalności statutowej Związku. Nad serwisem nadal będzie pracować łomiankowska redakcja, do której dołączyli: Aldona Borowicz, Stefan Jurkowski i Zbigniew Milewski. Nowa literatura.waw.pl ma być wielkim źródłem informacji o pisarzach i życiu literackim w Polsce.

Echo w całym kraju

Nie ulega wątpliwości, że siedziba redakcji Oficalnego Portalu Związku Literatów Polskich w Domu Kultury w Łomiankach jest ukoronowaniem wysiłków ośrodka i wyjątkowo mocno zaznacza Łomianki na literackiej mapie Polski. Możemy mieć pewność, że żadna impreza literacka ani żadna książka wydana przez Dom Kultury w Łomiankach nie pozostanie bez echa w całym kraju.

M.K.M.
Gazeta Łomiankowska nr 7/2007

Literatura.waw.pl portalem Związku Literatów Polskich

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *