www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Łomiankowski Bazar Zabawek Używanych

Kolejna ciekawa inicjatywa Stowarzyszenia PRACOWNIA ŁOMIANKI – Pierwszy Łomiankowski Bazar Zabawek Używanych

Stowarzyszenie PRACOWNIA ŁOMIANKI będzie organizowała w Łomiankach giełdę zabawek?
Tak. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że 27 listopada odbędzie się w ICDS „Pierwszy Łomiankowski Bazar Zabawek Używanych”, bo taka jest oficjalna nazwa imprezy.

Skąd pomysł na taką imprezę?
Pomysł jest z importu. Tego typu imprezy funkcjonują w całej Europie. Nasza została podpatrzona na wyspie Bornholm. Duńczycy są najszczęśliwszym narodem na naszym kontynencie, a Bornholmczycy są chyba najszczęśliwsi wśród Duńczyków. To właśnie w mieście Nexo na Bornholmie widzieliśmy na własne oczy, jak dzieci handlują zabawkami, z których wyrosły.

Pomysł ciekawy, ale czy na pewno wartościowy?
O to proszę się nie martwić. Dzieci handlujące zabawkami doświadczają czegoś, czego potem szkoły wyższe starają się ich nauczyć za grube tysiące złotych. Mowa oczywiście o postawach i zachowaniach przedsiębiorczych.

Jakie inne korzyści może przynieść taka impreza?
Dzieci zaczynają rozumieć, że zabawki kosztują. Te, które mają tendencje do niszczenia, uczą się tego, że warto dbać o zabawki, bo potem można je sprzedać. Ale korzyści są również dla rodziców. Znikają z domu rzeczy, które prędzej czy później wylądowałyby w koszu na śmieci.

Czyli impreza ma również walor ekologiczny?
Oczywiście.

Dlaczego właśnie ICDS?
Jest największy, a my liczymy na spore zainteresowanie, i to nie tylko mieszkańców Łomianek.
Dyrektor ICDS Pan Tadeusz Brach entuzjastycznie zareagował na nasz pomysł i zaproponował pomoc. W zasadzie robimy tę imprezę wspólnie. Jesteśmy w trakcie ustalania szczegółów.

Szczegółów…?
Na razie znana jest data, godzina i miejsce – 27 listopada godziny 10-14 ICDS. Akcja jest kierowana w zasadzie do dzieci i młodzieży, ale myślę, że każdy kto ma w domu nieuszkodzone używane zabawki może się do nas zgłosić, żeby zarezerwować miejsce na swoje stoisko. Każda osoba sprzedająca dostanie dokładne instrukcje jak przygotować się do udziału w tej imprezie. Ważne jest, aby zgłaszać się do nas już dziś, bo ilość miejsc dla sprzedających jest z przyczyn oczywistych ograniczona.

Skąd słowo „Pierwszy”” w nazwie Bazaru?
Bazar chcemy uczynić imprezą cykliczną, która będzie się odbywała 2-4 razy do roku. Chcemy, aby cała Polska, a szczególnie nasz duży sąsiad Warszawa zazdrościli namtej imprezy.

Gdzie szukać informacji i gdzie się zgłaszać?
Na naszej stronie – www.pracownialomianki.org, na Facebooku,na plakatach w szkołach i na ulicach i oczywiście na portalu www.LOMIANKI.INFO.

Wszystkich zainteresowanych tą oraz innymi akcjami Stowarzyszenia PRACOWNIA ŁOMIANKI prosimy o zgłaszanie się na adres mailowy: pracownia@lomianki.org

Łomiankowski Bazar Zabawek Używanych

Łomiankowski Bazar Zabawek Używanych

Łomiankowski Bazar Zabawek Używanych

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *