www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Nie ma zagrożenie powodziowego

Jak informuje UM Łomianki…

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w dalszym ciągu monitoruje poziom Wisły. Na dzisiaj nic nie wskazuje, by płynąca przez naszą Gminę rzeka zagrażała bezpieczeństwu mieszkańców.

20 maja o godz. 12.00 odbyło się kolejne posiedzenie GZZK. Uczestniczyli w nim: Burmistrz Łomianek, Tomasz Dąbrowski, Zastępca Burmistrza, Piotr Rusiecki, Radny Tadeusz Krystecki, Komendant Komisariatu Policji w Łomiankach, Tomasz Niedźwiedzki, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, Mirosław Jasztal, pracownicy Urzędu Miejskiego w Łomiankach oraz przedstawiciele Urzędu Gminy w Czosnowie, KMŁ Łomianki, ZWiK, OSP Dziekanów Polski i OSP Łomianki, PGE Dystrybucja Oddział w Warszawie, Straży Miejskiej, Domu Kultury i DPS.

W trakcie posiedzenia podsumowano wykonanie poniedziałkowych zaleceń, według których pracownicy ZWiK uzupełnili ubytki w drodze dojazdowej w okolicy śluzy od strony Jeziora Dziekanowskiego. Dzisiaj podjęto decyzję, że od godz. 20.00 monitorowaniem wału wiślanego zajmie się Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej. Przypominamy o zakazie wchodzenia mieszkańców na wały przeciwpowodziowe. Ewentualną akcją zabezpieczenia wałów będą zajmowały się TYLKO służby do tego powołane.

Według aktualnych prognoz hydrologicznych stan alarmowy na rzece zostanie nieznacznie przekroczony, jednak nie powinien stanowić zagrożenia dla Gminy. Obecnie (20.05.2015) stan wody na wodowskazie w Porcie Praskim wynosi 581 cm, jutro ma wzrosnąć do 700 cm, natomiast w czwartek obniży się 660 cm, a w piątek do 590 cm. (Dla przypomnienia w 2010 roku poziom Wisły podczas powodzi wynosił 764 cm).

Informacje na temat ewentualnego zagrożenia będą podawane m.in za pomocą Samorządowego Informatora SMS dla Łomianek. Aby się zarejestrować w systemie należy wysłać SMS o treści tak.wz05 na numer 661 000 112.

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *