www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Oddajcie nagrody!

Ostanie rozstrzygnięcia w kraju w obszarze wynagrodzeń władzy wykonawczej i przyznanych samym sobie nagród zwróciły uwagę na ten problem. Przyjrzyjmy się więc Łomiankom.

Piotr Rusiecki, zastępca burmistrza, który maksymalnie może zarabiać około 11 tys. zł miesięcznie, zarobił w roku 2014 r. – 193 576,80 zł, w 2015 r. – 214 016,40 zł, w 2016 r. – 222 029,70 zł, a w 2017 roku ponad 235 000 zł.

Z powyższego wynika, że burmistrz Tomasz Dąbrowski (kandydat na posła z listy PIS), przyznawał swojemu zastępcy nagrody od 5 do 7 tysięcy zł miesięcznie!

W oświadczeniu majątkowym za 2010 rok, a więc w roku zanim został zatrudniony w urzędzie w Łomiankach, wykazał dochód ze stosunku pracy w wysokości 78 tys. zł, pracując w spółce, której udziałowcem był jego ojciec. Otrzymywał z pewnością wynagrodzenie odpowiadające jego aspiracjom i kwalifikacjom. Różnica w dochodach pomiędzy 78 tys. zł a 235 tys. zł jest szokująca!

Wynagrodzenia w sferze samorządowej reguluje Ustawa o samorządzie gminnym, Ustawa o pracownikach samorządowych i Rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Z przepisów tych wynika, że burmistrz może otrzymywać wynagrodzenie maksymalne w wysokości nie większej niż 12 525 zł miesięcznie bez nagród. Natomiast zastępca i sekretarz mogą otrzymywać nagrody za wybitne osiągnięcia w sprawowaniu funkcji w urzędzie.

Piszę o tym w momencie gorącej dyskusji nad horrendalnymi nagrodami, jakie przyznali sobie członkowie rządu. Dla przypomnienia, 75% społeczeństwa jest zdania, że nagrody ministerialne powinny być przez urzędników zwrócone.

W Łomiankach władza także w tym względzie zatraciła umiar. Służba publiczna stała się dla nich dochodowym zajęciem pozwalającym zarabiać więcej niż prezydenci największych miast w Polsce. Być może w Łomiankach również potrzebne będą bilboardy oraz protest przed Urzędem…

Zapraszam do odwiedzenia strony Mieszkańców Łomianek.

Maria PSZCZÓŁKOWSKA

Oddajcie nagrody!

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

2 komentarze

 1. Joanna

  To, że p.Rusiecki tyle zarabia mnie nie szokuje. Bardziej mnie zastanawia po co w ogóle jest p.Dąbrowski. Tu bym raczej szukała oszczędności. Mam nadzieję, że p.Rusiecki wystartuje w najbliższych wyborach. Ma mój głos w przeciwieństwie do obecnego burmistrza p.Dąbrowskiego. Na tego pana nie zagłosuję.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Janek

  Od dawna piszę , że ludzie honoru zwracają nagrody. Czy wymieniony zastępca burmistrza Rusiecki odda nagrody? Czy przewodniczący rady Krystecki odda diety? – w poprzedniej kadencji powtarzał i zgłaszał uchwały o obniżenie diet – teraz jest cicho. Czyżby działał pod publiczkę? Nie chodziło mu o mieszkańców? Człowiek honoru chyba oddałby diety?.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *