www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Podpisanie umowy na przygotowanie wielowariantowej koncepcji utworzenia buspasa

Jak informuje UM Łomianki…

Burmistrz Łomianek, Małgorzata Żebrowska-Piotrak i przedstawiciele m.st. Warszawa podpisali umowę z firmą Consultant United na przygotowanie wielowariantowej koncepcji utworzenia pasa ruchu dla autobusów (buspasa) biegnącego w granicach Gminy Łomianki do granicy z m.st. Warszawa oraz na terenie miasta stołecznego Warszawy w pasie drogowym ulicy Pułkowej do ul. Heroldów/Muzealna.

Realizacja koncepcji będzie odbywała się w dwóch etapach, przy czym pierwszy z nich powinien zakończyć się w bieżącym roku. Kompletna koncepcja zawierająca szereg analiz w tym prognozę ruchu i przewozów pasażerskich, uzgodnień oraz 3 rozwiązania projektowe wraz z określeniem kosztów ich realizacji powstanie jesienią 2024 r. Zadanie realizowane jest wspólnie z m. st. Warszawa, które to współfinansuje wykonanie dokumentacji. Gmina w roku bieżącym podpisała porozumienie określające zakres i zasady współfinansowania wielowariantowej koncepcji.

źródło: UM Łomianki

 

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

2 komentarze

 1. z Brzegowej

  Koncepcje, plany a dalej do Warszawy do metra jedzie się pół godziny! Jak mi to Dompol sprzedawał bliźniaka nad Wisłą to mówili, że się jedzie tylko 10 minut dworca Centralnego!!! Kto kłamał???

  4
  1
  Odpowiedz
 2. Marlena

  Każdy deweloper takie bajki opowiada przed sprzedażą nieruchomości. Asfalt, 10 minut do centrum Warszawy, baseny, bajery, sklepy, szkoły. A jak jest każdy wie.

  A buspasa długo nie będzie bo samorząd Młocin protestuje. Wolą mieć sznureczek aut przed oknami.

  1
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *