www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Pół wieku Kampinoskiego Parku Narodowego

Najbliższe wydarzenie związane z jubileuszem Kampinoskiego Parku Narodowego to wystawa fotograficzna „Pół wieku Kampinoskiego Parku Narodowego””. Ekspozycję składającą się z kilkudziesięciu zdjęć wykonanych przez pracowników parku oglądać będzie można już od 1 kwietnia na Krakowskim Przedmieściu nieopodal Domu Polonii w Warszawie. Z okazji 50-lecia parku na ten rok przygotowano m.in. konferencje naukowe, festyny, spotkania, prezentacje i konkursy oraz uroczystości patriotyczno-religijne.

Wystawa „Pół wieku Kampinoskiego Parku Narodowego” składa się z czterdziestu plansz ze zdjęciami, prezentującymi niepowtarzalność i unikatowe walory parku. Przepiękne fotografie zachwycają prostotą i bogactwem barw, ukazując wyjątkowość tego szczególnego obiektu przyrodniczego. Zdjęcia urzekają, a oglądając je zdajemy sobie sprawę, jak jesteśmy mali wobec otaczającej nas Matki Natury. Autorzy fotografii „wydobyli” z parku to co najcenniejsze – jego tradycyjny mazowiecki krajobraz, z mozaiką ukwieconych łąk, uchwycili w kadrze przedstawicieli puszczańskiej fauny – rysia, łosia, orła bielika oraz sfotografowali leśne ostępy w obszarach ochrony ścisłej, a także pamiątki kultury i historii – zabytkowe budowle, mogiły żołnierskie.

Na planszach umieszczono też zdjęcia archiwalne, ukazujące kampinoskie wydmy z początku XX wieku. Dzięki nim możemy dostrzec, jak na przestrzeni pół wieku zmienił się Kampinoski Park Narodowy. Kontrast między odkrytymi piaskami, a porastającymi je borami sosnowymi jest niezwykle widoczny i działa na naszą wyobraźnię. Zdjęcia zachęcają do odwiedzenia parku położonego u wrót stolicy. Wystawa prezentowana będzie do 3 maja br.

Magdalena Kamińska
Kampinoski Park Narodowy
mkaminska@kampinoski-pn.gov.pl

Pół wieku Kampinoskiego Parku Narodowego

Pół wieku Kampinoskiego Parku Narodowego

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *