www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Poprawcie wyjazd z Łomianek!

Wyścig ze światłami na skręcie z Brukowej w Kolejową wciąż trwa. – Nie przewidujemy w tym miejscu żadnych poprawek – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Kierowcy jadący ulicą Brukową nadal mają problem z porannym wyjazdem w stronę Warszawy. Zielone światło pali się dla nich zdecydowanie za krótko. GDDKiA obiecywała zająć się tą sprawą już w lipcu zeszłego roku. Po zmianie sygnalizacji świetlnej na drogach wyjazdowych z Łomianek (miało to na celu zwiększenie przepustowości na ul. Kolejowej), wielu mieszkańców skarżyło się na niedogodności. Wtedy po interwencji „Echa”” i łomiankowskiego urzędu Generalna Dyrekcja miała spróbować znaleźć pośrednie rozwiązanie.

Teraz mieszkańcy są najzwyczajniej zniecierpliwieni przedłużającą się sytuacją. Żądają poprawy wyjazdu z Łomianek. Temat ten często powraca w rozmowach.

– Priorytetem są drogi krajowe, w tym przypadku ulica Kolejowa, i na niej musi być zapewniony płynny ruch – tłumaczy Małgorzata Tarnawska, rzecznik prasowy GDDKiA. – Podobna sytuacja jest przy wjeździe na wszystkie drogi krajowe, np. na S8 w Markach.

– Nie da się więc już nic poprawić? – dopytujemy. – Przecież mieszkańców Łomianek przybywa i sytuacja będzie coraz gorsza.

– Na Brukowej zastosowano sygnalizację akomodacyjną, czyli taką, która dostosowuje się do liczby samochodów. Jeśli od strony Łomianek pojawia się więcej samochodów, zielone światło dla nich pali się trochę dłużej. Czas ten jest jednak ograniczony. Nie przewidujemy żadnych zmian.

– Czy nie ma żadnego wyjścia z tej sytuacji?

– Jeśli drogi dojazdowe będą poszerzone i powstanie w tym miejscu nowy węzeł, na pewno sytuacja się poprawi – mówi rzeczniczka GDDKiA.

Przepisy dla ludzi czy ludzie dla przepisów? W tym przypadku urzędnikom ustawiającym sygnalizację zabrakło chyba zdrowego rozsądku. Zabrakło też dobrego skrzyżowania w spornym miejscu. Z budową nowego węzła u zbiegu ulic Kolejowej i Brukowej wiążą się kolejne kontrowersje (pisaliśmy o tym w poprzednim numerze „”Echa””). Kto rozwikła ten problem? Na razie urząd bezskutecznie wysyła monity do GDDKiA w sprawie sygnalizacji na wyjeździe z Łomianek. Generalna Dyrekcja zaś nie zamierza niczego zmieniać.

Na razie jest tylko jeden plus – GDDKiA przystała na postulaty burmistrza i zleciła zamianę sygnalizatorów ogólnych na kierunkowe dla pojazdów skręcających w prawo z ulicy Konopnickiej w ulicę Kolejową – informuje łomiankowski urząd. To usprawni nieco wyjazd od strony Dąbrowy.

MZ
Echo Łomianek i Bielan – nr. 2(104)2008

Poprawcie wyjazd z Łomianek!

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *