www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Porządki w IDCS

„Jak co roku, w ICDS trwa okres przestoju technologicznego. Nasuwa się pytanie o sens wyłączenia obiektu z eksploatacji na prawie 3 tygodnie podczas wakacji…”” – wyjaśnia Jerzy Warchoł, kierownik ds. tech. ICDS.

Na stronie internetowej UMiG Łomianki można przeczytać m.in.: „”Otóż ICDS jest dosłownie naszpikowany nowoczesną technologią konieczną do jego bezpiecznego i prawidłowego funkcjonowania. Przerwa technologiczna konieczna jest zatem dla przeprowadzenia okresowych przeglądów i konserwacji tych urządzeń. Chodzi tu głównie o wykonanie prac konserwacyjnych w kotłowni (3 piece Viessman o mocy 1700 kW), w siedemnastu centralach wentylacyjnych, przegląd technologii basenowej związanej z systemem uzdatniania i filtrowania wody, rozdzielni elektrycznych, dźwigów osobowych, itp. Wszystko to podlega bardzo rygorystycznym przepisom wynikających z prawa budowlanego, dozoru technicznego, oraz zapisów zawartych w dokumentacji technicznej przynależnej każdemu urządzeniu.
[…] Okres przestoju to także okazja do tego, aby firma MITEX w ramach gwarancji usunęła drobne usterki, np. widoczne pęknięcia tynku na ścianach, które pojawiły się w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.
[…] W budynku Gimnazjum Nr 1 oraz Liceum okres wakacji to dla pań dbających o czystość i porządek w szkołach, okazja do przywrócenia klasom i korytarzom ich dawnego blasku. We własnym zakresie na powierzchni ok. 2.500 m2 usuwamy starą i nakładamy nową specjalną powłokę akrylową, zabezpieczającą materiał podstawowy podłogi przed niszczeniem. To właśnie akryl powoduje, że podłogi w klasach we wrześniu tak pięknie lśnią. Tu apel do uczniów i rodziców gimnazjum i liceum, by młodzież zmieniała obuwie! Wszystkim nam zależy przecież, aby uczniowie mieli jak najlepsze warunki do nauki – szanujmy pracę innych. Zostały pomalowane ściany w salach lekcyjnych, na korytarzach i klatkach schodowych (ok.1.000 m2). Na uczniów gimnazjum czeka także nowa sala komputerowa, w której okablowanie i montaż pulpitów wykonany został przez konserwatorów ICDS.””

Jak podaje kierownictwo IDCS przerwa techniczna potrwa do 20 sierpnia.

źródło: www.lomianki.pl
redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *