www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Sezon na Mikołaja

Rozpoczęły się coroczne spotkania dzieci z Mikołajem. Teraz mikołajkowe, za chwilę choinkowe. Każde tak samo cieszą, jednak to w ostatnią niedzielę było szczególnie radosne. Dzieci chore i niepełnosprawne potrafią wyjątkowo okazywać radość.

Już po raz dziewiąty w łomiankowskim Domu Kultury odbyło się integracyjne spotkanie mikołajkowe. Impreza kierowana jest głównie do dzieci chorych i upośledzonych, a wszystko po to, by podarować im odrobinę uśmiechu. Organizatorzy, czyli Dom Kultury i samorząd osiedla Łomianki Stare, zadbali o uatrakcyjnienie dzieciom mikołajkowej zabawy.
Zabawę rozpoczął występ grupy tanecznej dzieci z zespołem Downa z Warszawy. Szesnastoosobowy zespół udowodnił, że być chorym, wcale nie musi oznaczać – gorszym. Dzieci zatańczyły wiele egzotycznych tańców, jak mambo, chacha, passa doble, czy taniec cygański. Oprócz tańców grupowych zaprezentowały także występy solowe. Sala rozbrzmiewała oklaskami i owacjami.

Tańce, gry i zabawy, konkursy. Muzyka podrywała wszystkie mniejsze i większe serduszka. Dzieci kwitły w uśmiechach.

Dodatkową atrakcją były malowanki pani Magdy, która przy małym okrągłym stoliku ozdabiała dziecięce buźki i rączki. Na chłopięcych policzkach pojawiały się bałwanki i gwiazdki, a dziewczynki gustowały raczej w serduszkach i słoneczkach. Niektóre małe artystki zdobywały kolorowe bransoletki na nadgarstki.

Upragnionym punktem zabawy jest spotkanie z Mikołajem, który zawsze przynosi ze sobą coś dobrego, ładnego. Podobnie było i tym razem. Każde zaproszone do zabawy dziecko dostało paczkę pełną łakoci oraz pluszową przytulankę.

Agnieszka Zielińska
Echo Łomianek i Bielan nr 24 (81) /2006

 

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *