www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Śmieciowe konsultacje // VIDEO

30 stycznia w ICDSie odbyły się, zorganizowane przez Urząd Miejski, „konsultacje społeczne”, których celem była ocena i analiza wprowadzonego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Łomianki.

W spotkaniu uczestniczyło około 50 osób w tym, obok mieszkańców, przedstawiciele rad sołeckich i osiedlowych oraz radni Rady Miejskiej i urzędnicy.

Na wstępie zastępca burmistrza Piotr Rusiecki zaprezentował efekty wprowadzenia„ rewolucji śmieciowej” w Łomiankach. Zdaniem Urzędu po siedmiu miesiącach obowiązywania w naszym kraju „ustawy śmieciowej”, w Łomiankach system działa prawidłowo. Trochę innego zdania byli mieszkańcy i przedstawiciele mieszkańców z Rad Osiedlowych i Rady Miejskiej. Zwracano uwagę m.in. na potrzebę  zwiększania częstotliwości odbioru odpadów segregowanych. Zgłoszono też potrzebę zorganizowania tzw. gratobusa, który odbierałby śmieci wielkogabarytowe bezpośrednio od mieszkańców. Zwracano uwagę na niewystarczającą informację o możliwości korzystania z GPSZOKu, czyli punktu odbioru odpadów przy ul. Brukowej.

Ciekawym akcentem było wystąpienie Andrzeja Czernuszenko – ucznia łomiankowskiego gimnazjum, który przeprowadził w Łomiankach badania (PDF poniżej) dotyczące wprowadzonego systemu odbioru śmieci. Mimo, że według wyników badań, mieszkańcy ocenili funkcjonowanie systemu na „3+”, można uznać, że odbiór odpadów działa bez większych problemów.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu video (na LOMIANKI.INFO jak zawsze bez cenzury) przebiegu spotkania.

redakcja@lomianki.info


Załączone dokumenty:
Badanie Andrzeja Czernuszenko .pdf

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *