www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Spotkanie w sprawie BUSPASa

2 marca 2020 roku w urzędzie Dzielnicy Bielany odbyło się spotkanie dotyczące planowanego BUSPASa z Łomianek do Warszawy, wzdłuż ul. Kolejowej i Pułkowej.

W zebranie Rady Samorządu Młocin wzięli udział m.in. Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak, Burmistrz Bielan Grzegorz Piotruczuk, przedstawiciel Biura Mobilności i Transport m.st. Warszawy Waldemar Lasek, przedstawicielka Lasów Miejskich Aleksandra Witkowska oraz mieszkańcy, urzędnicy i radni Łomianek, Młocin oraz Bielan.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania spotkania.

Spotkanie w sprawie BUSPASa

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

30 komentarzy

 1. Magda

  Zapraszam do obejrzenia spotkania.Nie ma żadnej ,ale to żadnej perspektywy ,że sprawa buspasa ruszy.Nikt nic nie wie szacują koszty ,ekrany ,a nie wiedzą jak to ma być wybudowane .
  Pani Burmistrz buspas stoi w miejscu proszę nie wprowadzać w błąd mieszkańców i nie opowiadać bzdur o spotkaniach z Prezydentem Trzaskowskim ,bo to nic ,ale to NIC nie wnosi do sprawy.
  Proszę się podać do dymisji zanim całkowicie się Pani skompromituje .Łomianki stanęły w miejscu od momentu kiedy została Pani wybrana na urząd.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Hiszpan

  2,5 godziny 🙁 – nie mam czasu oglądać
  może @łomianki.info – jakieś sprawozdanie krótkie napiszecie?

  0
  0
  Odpowiedz
 3. czytelnik

  Jak widać na filmie Młociny już przed wysłuchaniem wypowiedzi Pani Burmistrz mieli swoje zdanie na NIE. A nawet więcej można zauważyć, że nie byli w dużej części argumentami Łomianek zaintereowani.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Magda

  Do czytelnika.
  Tak rzeczywiście było , ale ja osobiście się nie dziwię takiej postawie radnych i Burmistrza Bielan skoro dotychczasowe planowanie budowy buspasa odbywało się bez ich wiedzy. O planach Pani Burmistrz Łomianek dowiedzieli się z Facebooka i życzliwych osób .To tak jakby ktoś chciał wybudować nam drogę na naszym terenie ,a o zgodę poszedł pytać sąsiada . Pani Burmistrz jak można tak postępować robić coś za plecami . Nie wie Pani odkąd dokąd ma być wybudowany buspas , wiec jak można zrobić kosztorys . Porażka włodarzy Łomianek .

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Andrzej

  Po obejrzeniu nagrania mam pytanie do radnych Młocin i burrmistrza Bielan. Mieszkańcy jakich dzielnic robią codziennie korek w stronę Warszawy w godzinach popołudniowych, po godzinie 15? No bo chyba nie mieszkańcy Łomianek.
  Trzeba być bezmyślnym lub mocno zmanipulowanym lub chcieć zmanipulować by twierdzić, że na buspasie skorzystają tylko Łomianki.

  Wystąpienie burmistrza Bielan obebrałem jako atak na prezydenta Warszawy i niezadowolenie, że prezydent go pominął, ale jeżeli zawsze jego wystąpienia są w takim stylu to się nie dziwię Trzaskowskiemu.

  Mam nadzieję, że pani burmistrz Żebrowska nie da się wciągnąć w rozgrywki polityczne w Warszawie i że dalej będzie reprezentowała Łomianki a nie jakieś partyjne przepychanki.

  #Magda IP: 5.173.180.* wygląda na to że byłaś tam osobiście. Jako radna mogłabyś się podpisać swoim nazwiskiem?

  0
  0
  Odpowiedz
 6. z Młocin

  Mieszkam na Młocinach i pracuję w Czosnowie. Takich osób jak ja jest bardzo wiele, bo firmy wyprowadzają się z Warszawy ze względu na koszty utrzmania biur i magazynów. Codziennie tracę kilkadziesiąt minut albo godzinę w 750 wracając do domu do dzieci. Nie mam szans na organizację zajęć pozalekcyjnych dla moich dzieci, a pracy zmienić nie mogę.

  APELUJĘ do Samorządu Młocin o współpracę z władzami Łomianek w celu wybudowania buspasa między Łomiankami rondem przy Centrum Handlowym Auchan, a przynajmniej ul. Wójcickiego lub i dalej do Dzierżoniowskiej.

  Reprezentujecie nie tylko siebie czyli 10 osób, a wszystkich mieszkańców!

  0
  0
  Odpowiedz
 7. BUSPAS TAK!

  Też codzinnie po 16 wracam z Łomianek na Heroldów bo tu mam robotę. Chętnie przesiądę się do autobusu jak nie będzie stał w korku. Jest miejsce na trzeci pas, spokojnie się zmieści.

  BUSPAS z ŁOMIANEK DO WÓJCICKIEGO JEST KONIECZNOŚCIĄ!

  0
  0
  Odpowiedz
 8. REFERENDUM!!!!!!!!!!!

  POWOLI NADCHODZI CZAS NA ZMIANĘ BURMISTRZA w ŁOMIANKACH?
  NIE DAJMY SOBIE WCISNĄĆ BUSPASA!!!!!!!!! ŁOMIANKI NIE CHCĄ BUSPASA!!!!!!!!!!!!
  A u Naszych Sąsiadów z BIELAN mających wspaniałego Burmistrza jak TOMASZ DĄBROWSKI , dzieje się codziennie bardzo dużo….Możemy pogratulować i pozazdrościć Bielanom takiego dobrego gospodarza….
  https://razemlomianki/
  POWOLI NADCHODZI CZAS NA ZMIANĘ BURMISTRZA w ŁOMIANKACH?
  NIE DAJMY SOBIE WCISNĄĆ BUSPASA!!!!!!!!! ŁOMIANKI NIE CHCĄ BUSPASA!!!!!!!!!!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Anna

  Trzymam kciuki za powodzenie tego projektu. Trzeci pas na którym by poruszała się komunikacja zbiorowa jest potrzebny tak samo Łomiankom jak i Bielanom. Jesteśmy przecież sąsiadami. Proponuję ignorować awanturników (nawet tych wsród wysokich urzędników) i szukać rozwiązań, na których skorzystają wszyscy mieszkańcy Bielan i Łomianek.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Mieszkaniec

  Po obejrzeniu całego spotkania zgadzam się z komentarzem Magdy .

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Mieszkaniec Młocin

  Młociny wielokrotnie podkreślaly, ze NIE SĄ przeciw buspasowi! Samorzad na tym spotkaniu przyjał uchwałe o włączeniu się w działania w sprawie buspasa oraz wspolnym z Łomiankami zabieganiu o szybką budowę S7 i zmianę projektu węzła Kolejowa.
  Po co mącić i pisać rzeczy przeciwne niż są na nagraniu?

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Do Magda

  Dokładnie tak!
  Inicjator i gospodarz organizując pierwsze rozmowy kompletnie pomija wielka dzielnice, którą na po sąsiedzku.
  Nie tak się załatwie wspólne sprawy.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Jiol

  Brak zsynchronizowanych świateł, zwężenie wjazdu do stolicy to absurdy które m.in są powodem korków. Młociny nie są przeciwko bus pasa ale racjonalnie obawiają się że to rozwiązanie przesunie w nieskończoność obwodnicę Wawy. Już teraz Młociny podzielone są na 2 części a dzieci aby dojechać do szkoły każdego dnia muszą pokonać 4 pasy. Sytuację bardzo niebezpieczne na nich występują każdego dnia, tylko czekać na jakieś nieszczęście. Dodatkowy pas to zwiększenie ryzyka dla przechodniów. Dlatego trochę zrozumienia dla Młocin byłoby wskazane tak jak oczekuje się go od Młocin. Zanim podjęło się działania szkoda że nie znalazło się czasu by zapytać sąsiada czy będzie w tej materii współpraca. Zanim idzie się na zakupy robi się check listę a nie bierze kasę i liczy się na owocne zakupy bez planu co z tego zrobię może być klapa

  0
  0
  Odpowiedz
 14. nie rozumiemy

  Teraz Młociny się obudziły, brawo. Od roku 2018 wiedzieli o opracowaniu koncepcji buspasa, bez reakcji, bez „niepokoju”. W lutym 2019 było spotkanie Burmistrzów, bez uwag ze strony Pana Pietruczuka. Można powiedzieć – milcząca aprobata. W kwietniu 2019 na konferencję byli zaproszeni przedstawiciele Bielan, są na to dokumenty i w nagraniu o tym mowa. Nie przyszli ani Burmistrz, ani Radni, więc nie wnosili zastrzeżeń. Widać mało było ciekawe. Przestańcie mącić, bo wychodzi, że poniedziałkowe spotkanie to jakaś tania zagrywka, a nie szczera chęć współpracy.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. AGN

  Do Nie rozumiemy
  Poproszę jakieś potwierdzenie tego spotkania burmistrzow – cos tam jest na lomianki.info ale sie nie otwiera wiec nie wiem czego dotyczy.
  A konferencja pod jakim byla tytulem? Trudno znalezc informacje nie majac danych.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. Otokonto

  Proszę Państwa! Poprzednia ekipa rządząca w Łomiankach zaaranżowała ustawkę ze swoimi koalicjantami z Młocin (to ci od wspólnych marszy po pasach w roku wyborczym). Czy zauważyli Państwo, taki szczegół na nagraniu? Pani Burmistrz MŻP dociarając na spotkanie zadzwoniła do ogranizatorki – Pani G z informacją, że się spóźni bo jest korek z Łomianek. Pani G odebrała telefon i powiedziała że też się spóźni, bo też stoi w korku z Łomianek… 🙂 A wiecie czemu? Bo Pani radna G z Młocin ( ta w białym sweterku) przed spotkaniem przyjechała do swoich patronów z Lomianek, (którzy gwarantowali jej przez 8 lat nicnierobienie na Młocinach)żeby napisać treść uchwały do odczytania na koniec zebrania!!! Jednostronnej Młocińskiej uchwały mającej defacto zablokować dalsze prace nad buspasem!
  Spotkanie było pod hasłem, że Młociny nic nie wiedzą o buspasie A ta Pani G nawet nie kryje,że wszystko wie tylko nie przyszla tu wysłuchać informacji od Burmistrz MŻP, ale przyszla odczytać to co ustaliła w tej sprawie z Łomianki Razem.!!!! Czy to nie jest jakieś kuriozum??? pytam??? Swoją drogą brawa dla Burmistrz MŻP za bardzo dobre przemówienie, jedno z najlepszych w tej kadencji moim zdaniem!

  0
  0
  Odpowiedz
 17. Otokonto

  Młociny (a dokładniej Samorząd Młocin), od 12 lat zachowują się jak udzielne księstwo za Wielkim Murem… Jakaś grupka nawiedzonych całych siedmiu osób… Totalna prywata. (Niedługo zaczną chyba pobierać myto za zbliżenie się na odległość 100 metrów do ich słynnych DOMÓW przy Pułkowej? To wszystko jest jakimś nieporozumieniem. Pułkowa ma pas linii rozgraniczających szerokości 50 metrów zarezerwowanych pod drogę od 60 lat? od 80 lat? To dysponenci dróg zdecydują o tym, jak w tym pasie poprowadzić komunikację w tym zbiorową, a nie jakiś Samorząd Młocin! Kobieta z Łomianek na nagraniu musiała się wyprowadzić do Warszawy, żeby dziecko mogło chodzić do szkoły, a Paniusia z Młocin w okularach (ta podobna do córki generała Jaruzelskiego) postuluje, żeby z Pułkowej zrobić dalszą część jej ogrodu z tujami i na buspas zamykać kolejne pasy ruchu. To jest Polska wlaśnie

  0
  0
  Odpowiedz
 18. Karol

  Pani co się żałi że mieszka na Młocinach od kilunastu lat i że przeszadza jej Pułkowa chyba wiedziała, że kupuje dom czy działkę przy ruchliwej trasie wylotowej z Warszawy.
  Pani zachowuje się dokładnie tak samo jak ci co blokują S7 przy lesie czy na Bemowie, którzy wiedzieli dokładnie, że od lat jest nieopodal ich domów jest planowana trasa S7.

  Ja mieszkam od urodzenia na Młocinach i dziwi mnie to narzekanie na wszystko, blokowanie wszystkiego. Żyjmy i dajmy żyć innym.
  Czy ktoś się pytał mieszkańców (nie tych co byli powiadomieniu o zebraniu) jakie jest zdanie na ten temat?

  0
  0
  Odpowiedz
 19. Samorzad Młocin

  Młocińska uchwala obejmuje 3 punkty: 1. wniosek o wlaczenie wladz Bielan i przedstawicieli Samorzadu do prac nad buspasem 2. Wniosek o udostepnienie juz istniejacych opracowan i dokumentow 3. Podjecie wspolnych dzialan ma rzecz szybkiej realizacji lacznika S7 i przebudowy wezla Kolejowa.
  Kontakt z nami: samorzad.mlocin@gmail.com lub fb Samorzad Młocin. Posiedzenia – zawsze pierwszy roboczy poniedzialek miesiaca, 18:30. Samogloska. Posiedzenia sa otwarte dla wszystkich.

  0
  0
  Odpowiedz
 20. Jog

  Szanowni mieszkańcy Łomianek, proszę o przesłuchanie relacji spotkania i analize materiału. Oprócz zrozumienia ze strony Młocin nie widzę tego w państwa wypowiedzi, przykro bo jeśli szukasz tego u rozmówcy nie posiadając u siebie to nie jest to rozmowa, dialog tylko perswazja. Jeśli tak ma to wyglądać to ciągnąc w swoją stronę nie będzie wspólnego celu. Proponuję analizę problemu nie tylko swojego ale i Młocin patrząc globalnie. Dialog z Młocinami powinien być celem razem można więcej, a podjęte prace poza Młocinami są nie w porządku podam przyklad budowa kolei łączącej Europę i Azję między Niemcami a Rosją z pominięciem Polski. Cel dobry tylko metoda zla. Proponuję nie szukać podtekstów tylko pokazania problemu.

  0
  0
  Odpowiedz
 21. Jan

  W mojej ocenie pierwsze spotkanie samorządu Młocin, Burmistrza Bielan i samorządowców z Bielan oraz samorządowców Łomianek i Burmistrza z udziałem oddelegowanego przedstawiciela Prezydenta Stolicy pierwsze od lat odbyło sie w konstruktywnej i przyjaznej atmosferze. Chcę powiedzieć NARESZCIE. Była dyskusja, która generalnie wspiera Łomianki. Oceniam, że powstała płaszczyzna do dalszych konstruktywnych rozmów.

  0
  0
  Odpowiedz
 22. Phonex

  Dąbrowski, Rusiecki wracajcie …

  0
  0
  Odpowiedz
 23. Jan

  Szkoda , ze nasze miasto nie ma Burmistrza ,który naprawdę potrafi zarządzać naszymi Łomiankami . W tej chwili mamy stagnację i marazm .Ludzie przejrzeli na oczy , ale niestety dawne czasy pięknego rozwoju nie wrócą . Nie wiem czy tez P. Dąbrowski chciałby wrócić na stanowisko tyle hejtu się na niego niesłusznie wylało .Jedno wiem , ze był najlepszym Burmistrzem jakie miały Lomianki tyle co on zrobił dla miasta nie zrobił nikt . Nowa Burmistrz dużo mówi , ale to tylko tyle .

  0
  0
  Odpowiedz
 24. Dojeżdżający

  Buspas musi być. Niech Pani Birmistrz Łomianek codziennie między 7:00 a 8:00 jedzie samochodem do Warszawy to zibaczy jaki armagedon. Ponadto woda podzieliła mieszkańców Łomianek Ci w blokach płacą od zużycia wody a Ci w domkach od osób. Brawo. Życzę sukcesów rządzącym.

  0
  0
  Odpowiedz
 25. Dojeżdżający

  A o tej wodzie to oczywiście chodzi o opłatę śmieciową. Popr. Burmistrz i zobaczy.

  0
  0
  Odpowiedz
 26. Pax_Łomianki

  czy coś wiadomo jaki jest ciąg dalszych tych rozmów?
  Dlaczego nie jest brana koncepcja budowy linii tramwajowej Warszawa Muzealna – Wezel Łominaki Auchan?

  Mieszkańcy Młocin nie są zainteresowani budową trzeciego pasa bo nie ma finansowania na połączenie nowej trasy S7 na odcinku trasy Kielpin-Bemowo.

  Co dalej z flagowa obietnica Pani Burmistrz Łomianek?

  (Smutny jest fakt braku przygotowania władz Łomianek do rozmów oraz brak konsultacji społecznych w mieszkańcami Młocin oraz Łomianek)

  0
  0
  Odpowiedz
 27. kiedy bus-pas

  BUS-PAS sztandarowe hasło Pani Burmistrz MŻP w trakcie wyborów….Poza tym legendarne już hasełko !% MINUT DO WARSZAWY.

  Pani Burmistrz MŻP mieszkańcy się Pani pytają: KIEDY BĘDZIE TEN OBIECANY,MITYCZNY JUŻ BUS-PAS…

  Co robi Pani w tej sprawie?
  Co robi wspólny zespół powołany w tym celu przez PRezydenta Trzaskowskiego?

  Tak dużo mówiliście o bus-pasie w trakcie kampanii wyborczej….jest Pani już ponad 2 lata Burmistrzem – gdzie jest ten bus-pas – proszę podać datę jego wybudowania….

  Prosimy o RAPORT, w końcu jest Pani zatrudniona przez nas mieszkańców…to my Pani płacimy pesję…

  0
  0
  Odpowiedz
 28. stefan

  jasne

  0
  0
  Odpowiedz
 29. Adam

  Czy są już konkretne plany prac i ich termin? Słyszałem, że na wiosnę ma ruszyć budowa od Burakowa? Prosimy o konkretne informacje.

  0
  0
  Odpowiedz
 30. buspas od wiosny?

  Od wiosny budowa buspasa? No to byłby strzał w dziesiątkę! Kiedt jest plan na zakończenie budowy?

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *