www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Z Dąbrowy tylko w stronę Warszawy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadziła znaczącą zmianę w organizacji ruchu na skrzyżowaniu Brukowa / Kolejowa.

Jak informuje UM Łomianki (za Małgorzatą Tarnowską z GDDKiA)…
Stała zmiana organizacji ruchu na 3 skrzyżowaniach w Łomiankach (m.in. skrzyżowanie DK 7 z ul. Brukową) ma na celu poprawę przepustowości drogi krajowej.
Wlot ul. Brukowej od Dąbrowy ma możliwość jazdy tylko w prawo i w związku z tym dojazd do centrum Łomianek może odbywać się z wykorzystaniem układu lokalnego i ul. Wiślanej. Zlikwidowany został również skręt w lewo z DK 7 w ul. Brukową jadąc od strony Gdańska.
Zmiana tej organizacji została poprzedzona analizą i symulacją kilku wariantów w programie SYNCHRO 7. Będziemy monitorować te skrzyżowania i analizować wprowadzoną zmianę organizacji ruchu, wprowadzać konieczne korekty.””

Zalecamy zwrócić uwagę na nowe znaki – NAKAZ JAZDY W PRAWO – które zostały ustawione na skrzyżowaniu Brukowa / Kolejowa (foto poniżej).

Telewizja TVP3 Warszawa wyemitowała w Kurierze Mazowieckim (28.01.2009 roku) krótką relację z kontrowersyjnego skrzyżowania.

W związku z zaistniałą sytuacją Burmistrz Wiesław Pszczółkowski wystosował pismo do Dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – Wojciecha Dąrbowskiego.
Pismo do GDDKiA wystosował również Zarząd Osiedla Dąbrowa Leśna.
Pisma zamieszczamy poniżej…

źródło, foto: UM Łomianki
video: TVP3
redakcja@lomianki.info

Z Dąbrowy tylko w stronę Warszawy

Z Dąbrowy tylko w stronę Warszawy

Z Dąbrowy tylko w stronę Warszawy

Z Dąbrowy tylko w stronę Warszawy

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *