www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Zarówno w OSP Łomianki, jaki i OSP Dziekanów Polski rok 2023 był spokojniejszy od poprzedniego

Ochotnicza Straż Pożarna w Łomiankach

Ochotnicza Straż Pożarna w Łomiankach w 2023 roku odnotowała 250 interwencji, co oznacza, że był on spokojniejszy niż 2022 (396 interwencji). Zdaniem OSP Łomianki wynika to z tego, że „nawałnice przysporzyły dużo mniej pracy, a jednocześnie nie było warunków atmosferycznych do powstawania wielu pożarów nieużytków i kompleksów leśnych. W naszym rejonie szczęśliwie obyło się też bez większych pożarów.”
Łomiankowscy ochotnicy wyjeżdżali m.in. 52 razy do pożarów, 53 razy w związku ze zdarzeniami drogowymi i 40 razy do wiatrołomów. 31 interwencji było spowodowanych fałszywymi alarmami. Najwięcej interwencji dotyczyła samych Łomianek – 163 oraz Łomianek Dolnych – 28 i Kiełpina – 20.
Ochotnicza Straż Pożarna w Łomiankach obchodziła też w 2023 roku swoje 100-lecie.

Miniony rok był dużo spokojniejszy od 2022, nie tylko dla nas, ale w skali całego kraju. Tak jak już pisaliśmy, odnotowaliśmy 250 interwencji. Mimo znacznie mniejszej ilości wyjazdów alarmowych, w skali województwa uplasowaliśmy się na 10 miejscu. Dla porównania w 2022, pomimo rekordowej ilości akcji mieliśmy 12 lokatę.

Rok 2023 zapamiętamy jako rekordowy pod względem Izolowanych Zdarzeń Ratownictwa Medycznego, gdzie byliśmy dysponowani w związku z opóźnionym czasem dojazdu zespołu ratownictwa medycznego lub jemu do pomocy. Cztery z nich to sytuacje związane z Nagłym Zatrzymaniem Krążenia. W jednej z tych sytuacji doszło do historycznie pierwszego użycia defibrylatora umieszczonego w ogólnodostępnych kapsułach na terenie Gminy Łomianki.

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Dziekanowie Polskim

Ochotnicza Straż Pożarna w Dziekanowie Polskim w 2023 roku łącznie odnotowała 94 interwencje, co podobnie jak w Łomiankach jest mniej niż w 2022 roku (155 interwencji). Najwięcej interwencji dotyczyło miejscowych zagrożeń – 63 oraz pożarów -22. 8 alarmów fałszywych a jedno zgłoszenie dotyczyło zabezpieczenie rejonu.
Interwencji związanych ze zdarzeniami drogowymi było 18, a przy usuwaniu wiatrołomów ochotnicy z Dziekanowa pracowali 12 razy. 6 krotnie ratowali palące się  budynki. Najwięcej interwencji było w czerwcu – 14. Najczęściej interweniowali w Dziekanowie Leśnym – 26 razy oraz w Dziekanowie Polskim – 25 razy.

Najczęściej interweniowaliśmy w Dziekanowie Leśnym – 26 razy oraz w Dziekanowie Polskim – 25 razy. Poza naszym rejonem odnotowaliśmy 6 interwencji, z czego w Warszawie działaliśmy 2 razy , w gminie Czosnów (powiat Nowodworski) 3 razy oraz 1 raz w gminie Kampinos.

 

Przekaż 1,5% podatku na działalność strażaków

Działalność Ochotniczych Straż Pożarnych – jako Organizacji Pożytku Publicznego – można wspomóc przekazując 1.5% podatku, wpisując odpowiedni KRS i cel szczegółowy w deklaracji PIT.

mm.red

 

 

 

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

  1. Polina

    Dziękuję, że Wy pakazujecie jak pracują strażacy i strażaczki w Łomiankach i Dziekanowie.

    1
    0
    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *