www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Zgłoś swoje uwagi do Uchwały Krajobrazowej Gminy Łomianki

Weź udział w kolejnych konsultacjach społeczne dotyczących projektu uchwały krajobrazowej gminy Łomianki. Obejrzyj nagranie video i zgłoś swoje uwagi. 

Uchwała krajobrazowa dotyczy przestrzeni publicznej Łomianek m.in. obiektów małej architektury, szyldów, reklam oraz ogrodzeń.

–  LXXI Sesja Rady Miejskiej w Łomiankach z 26 stycznia 2023 r. miała znaczny wpływ na kształt uchwały krajobrazowej. Z jednej strony pojawiły się głosy sprzeciwu wobec wprowadzenia regulacji z zakresu zasad i warunków sytuowania reklam, szyldów, obiektów małej architektury i ogrodzeń, a z drugiej strony wyraźnie wybrzmiały głosy niezadowolenia faktem odrzucenia projektu w zaproponowanym brzmieniu. Różnica zdań była widoczna także w samej Radzie Miejskiej, która niemal równo podzieliła się w tej sprawie – informuje UM Łomianki.

Drugie konsultacje społeczne dotyczące projektu rozpoczęły się 29 maja i potrwają do 3 lipca br. Spotkanie z mieszkańcami odbyło się 22 czerwca w ICDS. 

Drugi projekt różni się od tego, który był już wcześniej opiniowany przez mieszkańców i radnych.
– Do projektu uchwały wprowadziliśmy korekty wynikające ze styczniowego rozstrzygnięcia Rady Miejskiej. Dodatkowo, wsłuchując się w głosy mówiące o silnej ingerencji uchwały we własność prywatną, złagodziliśmy i uprościliśmy przepisy dotyczące ogrodzeń, przede wszystkim w kwestii ujednoliconych zasad sytuowania dla wszystkich obszarów. Obecna wersja uchwały przewiduje podział gminy na trzy obszary o różnych regulacjach. Nowe zasady dotyczące sytuowania ogrodzeń nie uzależniają parametrów lub rodzajów dopuszczalnych ogrodzeń od przeznaczenia danej nieruchomości w planie miejscowym, dzięki czemu mieszkańcom łatwiej będzie stosować przepisy. Podział na obszary o różnych regulacjach zaprezentowaliśmy na www. lomianki.e-mapa.net w sekcji Miasto i gmina Łomianki, gdzie można precyzyjnie ocenić położenie dowolnie wybranej nieruchomości względem wytyczonych granic obszarów. – informuje UM Łomianki

Uwagi do projektu uchwały można zgłaszać do 3 lipca. Szczegółowe informacje oraz formularze konsultacyjne można znaleźć w BIP Gminy Łomianki

PREZENTACJA – II KONSULTACJE UCHWAŁY KRAJOBRAZOWEJ (PDF)

PROJEKT UCHWAŁY KRAJOBRAZOWEJ-_II KONSULTACJE SPOŁECZNE (PDF)
ZAŁĄCZNIK GRAFICZNY DO PROJEKTU UCHWAŁY (PDF)

mm., redakcja@lomianki.info

 

 

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

9 komentarzy

 1. Mikos

  Czy radni „nie bo nie” Naftyński, Skonieczny, Bartoszewski uczestniczyli w konsultacjach, czy potem znów Naftyński bedzie krzyczeć, że Burmistrz nic z nimi nie konsultuje?
  Współczuje Żebrowskiej współpracy z takim radnymi.

  ps. a były burmistrz Tomasz Henryk Dąbrowski to w ogóle coś robi jako radny, cokolwiek powiedział, zgłosił wniosek? 3000 złotych co miesiąc wpada na konto.

  14
  2
  Odpowiedz
  • Eva

   Jak nie ma podpowiadacza, to sam nic nie zrobi. Tak było i tak jest teraz.

   2
   1
 2. PPP

  Głuputa. Radni z PiSu i Konfederacji nie zagłosują za tą szkodliwą ustawą

  3
  7
  Odpowiedz
  • Wolnośćiowiec

   Radni są z Konfederacji? Naftyński, Skonieczny, Bartoszewski? Popieram!

   3
   9
 3. Beti

  To że uchwała została odrzucona to jedna z porażek obecnej rady miejskiej. Łomianki wyglądają jak obskurny słup ogłoszeniowy.
  Kolejny raz radni głosując „na złość” burmistrz, zagłosowali „na złość” wszystkim mieszkańcom. Nie liczę już na refleksję przed końcem kadencji.

  8
  4
  Odpowiedz
 4. KonfederacjaLomianki

  Radni Bartoszewski, Naftyński i zdecydowanie Skonieczny mają sprzeczne poglądy z nami 🙂
  Konfederacja nie ma radnych w Radzie Miejskiej (w 2024 się to pewnie zmieni). Ma Pan moje gwarancje.
  Ogólnie polecam sprawdzać fanpage Koła Nowej Nadziei Łomianki na facebooku

  2
  4
  Odpowiedz
 5. KonfederacjaLomianki

  Do Mag. Gada Pan/Pani bzdury i proszę się nie kompromitować 😉

  1
  3
  Odpowiedz
  • Mag

   Faktem jest, że większość zwolenników Konfederacji z tego stanu wyrasta przed zakończeniem 24 lat.
   Używanie słów pokroju „bzdury”, „gada” jest dość charakterystyczne dla kogoś kto z dyskusją merytoryczną, w tym wypadku odpowiedzią na proste pytanie dotyczące jednego z Waszych liderów, „piątki Menzena”, ma niewiele wspólnego.

   5
   3

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *